Obca działka

Moderator: krzysglo

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Obca działka

Post autor: Boro »

Witam.Koledzy mam pytanie , chcę postawić cztery ule na działce sąsiada , w sumie to nie działka tylko pole zarośnięte trawą samosiejkami po prostu ugór. I teraz chcę się jakość odżwięczyć za to . Jak będzie dobrze, wystarczy podziękować czy może coś zapłacić. Koledzy jak to się robi w takich wypadkach???.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Przewaznie to pszczelarze płacą miodem a nie walutą, pare słoików. Dobrze by było zebys napisał umowe na postawienie paru uli bo może sosiad bendzie paserny i zwietrzy dobry interes w pszczelarstwie i sam bendzie zakładał pasiekie. Jak to jest ugór to jak masz możliwoś to posiej faceljie dwa razy do roku ona daje duzo nektaru. Pozdrawiam miły_marian

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Dziękuje Kolego Miły Marian za radę , a powiedz mi czy to jest tak że daje się jeden słoiczek miodu za jeden ul. I co daje się tyle razy ile miodobranie czy tylko raz do roku.??

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Raz do roku i zeby nie sprzedawał twojego miodu sosiadom. I jak robisz propolis to możesz dac flaszeczkie tego specyfiku ktury leczy wszystkie horoby nawet wrzody żołondka. Pozdrawiam miły_marian

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Dziękuje kolego Miły Marian, a czy jest możliwość żeby te rodzinki przenieś teraz . To pole jest jakieś 40 metrów od mojej pasieki???... Kolego i mam pytanie , bo pisałeś jeszcze o nalewce z propolisu,mam na policzku pod okiem krostkę od maja tego roku . Wygniotłem ją jakieś 3 miesiące temu, ale znowu zaczyna puchnąć pod skórą,czy myślisz że można by spróbować smarować ją tą nalewką z kitu pszczelego??? Czytałem gdzieś że może to pomóc.Pozdrawiam.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Jak tak blisko to można ale jak bendzie z 5 stopni ciepła. Co do krosty to jak nie jesteś uczulony na propolis to możesz smarować. Pozdrawiam miły_marian.

ODPOWIEDZ