Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
szum w ulu
Autor Wiadomość
angus 
Nieśmiały
angus

Wysłany: 2017-01-06, 21:26   szum w ulu

Niecały miesiąc paskudny orkan ksawery wywrócił mi jeden ul w nocy. Około 11 w dzień było 8 stopni na plusie, więc pozbierałem wszystko, dużą część ramek udało mi się z powrotem wsunąć do ula z dużą ilością pszczółek. Część fruwała i dostałem w trakcie porządkowania parę strzałów dla zdrowotności :687: Na koniec przycisnąłem daszek cegłówką i stoi do dziś. Ale w trakcie dzisiejszego obchodu czyli 06/01/2017 o godz. 15 temp. minus 3 stopnie słyszałem w tym jednym ulu niezły szum, w innych spokój. Zastanawiam się czy dotrzyma ta rodzinka do wiosny. :692:

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-01-06, 23:19   

Po przewruceniu tego ula mozliwe ze matka zgineła i dlatego jest szum w tej rodzinie, Na wiosne jak bendzie pare stopni powyzej to zajzyj do tej rodziny czy jest czerw jak nie to połoncz, Pozdrawiam miły_marian

angus 
Nieśmiały
angus

Wysłany: 2017-01-07, 00:05   

smutna wiadomość, ale dzięki.

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2017-01-08, 22:04   

gdyby matki nie było, to na pewno by nie szumiały, tylko słychać było by głośny lament pojedynczych pszczół. W twoim przypadku, po tej wywrotce w rodzinie powstała wyższa temperatura i matula zaczęła lepiej czerwić a z tym i więcej pokarmu idzie co powoduje że, powstaje więcej pary wodnej, którą muszą pszczoły usunąć z ula. To jest tylko moje przypuszczenie ale jak jest naprawdę to dowiesz się dopiero przy pierwszym oblocie.

Odpowiedz do tematu