odkład

Moderator: krzysglo

lolol4
Stukacz
Stukacz

odkład

Post autor: lolol4 »

Zrobiłem odkład - 4 ramki z czerwiem i starą matką. Czy wystarczy dać po jednej ramce i zatworek na boki. Ile minimum ramek musi być na zimę żeby pszczoły spokojnie przezimowały.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Nie piszesz na ramce robiłes ten odkład. Temu odkładowi daj na denice wody bo niema starej pszczoły i daj ramkie suszu zeby matka miała gdzie czerwic i troche zapasów i pieżgi. Stara matka bendzie czerwić przeszł 2 miesionce i wygryzie się jeszcze z 4 pokolenia. A do przezimowania jak bendzie przynajmnien 1,5kg to jest 15000 tys pszczół i bendą miały zapasy to taka rodzina doczeka wiosny. Pozdrawiam miły_marian

lolol4
Stukacz
Stukacz

Post autor: lolol4 »

Mam ule Dadant bez dennicy. Widzę że matka czerwi bo są w komórkach larwy, ale na starych ramkach, tam gdzie pszczoła wyjdzie tam są larwy, na nowych nie chce . Dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam.

Nat
Obserwator
Obserwator

miodobranie - pytanie początkującego

Post autor: Nat »

Witam , z serii pytań infantylnych początkującego pszczelarza: 14 dni temu zrobiłem odkład ze starą matką, w starych ulach ładnie pociągnęły mateczniki - zostawiłem najdorodniejsze.

I chodzi mi tutaj o te ule stare - czy można z nich brać miód? jest gęsty, choć poszyty w 1/2 to nie kapie a parę dni temu skończyła się akacja. Czy po prostu czekać na ten lipcowy, ostatni - w sumie to już niedługo, a widzę że z lipy będzie lipa.

Pozdrawiam Forumowiczów,
Nat

ODPOWIEDZ