Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
styrodur
Autor Wiadomość
dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2015-11-29, 18:38   styrodur

witam proszę koleżeństwa czy ktoś orientuje się ile uli zrobię z 1 m3 styroduru. pozdrawiam

benflox52
Obserwator

Wysłany: 2017-03-03, 14:29   

Moze ktos pomoc ?

jozef 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2017-03-03, 20:47   

styropian do niczego '' w tych pleśnieje '; tylko drewniane ule ale jak kto woli ?? ? ?

martiryb
Nieśmiały

Wysłany: 2017-08-27, 00:04   

Wszystko zależy od tego jakie będą to ule, czyli od wymiaru i grubości ścianek. Jak to znasz to prosto policzyć.

Osobiście tez preferuję klasyczne czyli drewniane ule.

orcio10 
Nieśmiały

Wysłany: 2017-09-01, 12:07   

Przechodziłem budowlę Uli że styroduru jak będą to mocne rodziny to te ile wytrzymują dwa lata w trzecim roku trzeba je remontować wymieniać ścianki są one zgryzane dałem sobie spokój poliuretanowe to tak styrodur jedynie do nadstawek pozdrawiam

kalope 
Obserwator

Wysłany: 2017-09-12, 13:41   

Witam.
Powiedzcie mi jak to jest z tymi ulami ze styroduru bo obejrzałem i przeczytałem chyba wszystko co jest na ten temat
dostępne i nadal nic nie wiem bo jedni chwalą a inni narzekają.
Czy przyczyną tak skrajnych opinii nie jest czasem sposób zabezpieczenia-utwardzenia wewnętrznych części ula ?
Napiszcie jak i czym utwardzacie, ile warstw i czy pszczoły to zgryzają, czy nie ?
Znalazłem sprzedawcę takiego czegoś:
STYRODUR XPS BASF 3035CS 3000CS MATERIAŁ NA ULE
Cena to 19,80 zł/m2/4cm grubość.
Do klejenia klej poliuretanowy.
Po sklejeniu 3 warstwy kleju polimerowego rozpuszczonego w denaturacie i na zewnątrz farba olejna.
Może ktoś się orientuje ile kleju wychodzi na zabezpieczenie i sklejenie korpusu bo chciałbym policzyć ile taki korpus mnie wyniesie ?
A może znacie lepsze sposoby na zabezpieczenie styroduru ?

Wojciech1818 
Obserwator

Wysłany: 2017-09-13, 09:34   

W tym roku zrobiłem parę sztuk na próbę, od środka dwukrotnie malowane klejem zwykłym do klejenia kasetonów po rozcieńczeniu i boków nie zgryzły na pewno, wkładki w wylotek tez porobiłem z resztek bo tak było szybciej i ich nie pomalowałem to od środka próbowały poszerzyć sobie wejście pewnie miały ciasno to nieco podskubały ale po przeciągnięciu raz klejem zaprzestały,ważne żeby nie walić dużo na raz bo powietrze się pieni pod spodem i trzeba więcej razy poprawiać . Wybrałem sturodur bo chodziło mi o wagę i łatwość wykonania i nie twierdze ze drewno to zło po prostu taki materiał mi pasuje. Do tej pory poszło mi dwie małe butelki kleju takie chyba 250 lub 300 ml na 7 korpusów wlk i jeszcze troszkę mi zostało. Po rozrzedzeniu bardzo dobrze się rozprowadza.

lucassrek
Obserwator

Wysłany: 2017-10-20, 10:43   

To zalezy

Odpowiedz do tematu