Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysglo
2013-06-01, 22:22
Gdzie pójść by dostać dofinansowanie na rozwój pasieki
Autor Wiadomość
liciu123 
Nieśmiały
pasieka pod akacjami

Wysłany: 2013-05-30, 21:27   Gdzie pójść by dostać dofinansowanie na rozwój pasieki

Mam małą pasiekę chce ją powiększyć chociaż na 50 rodzin gdzie się udać by dostać dofinansowanie ? na zakup nowych rodzin .Związek pszczelarski w moim regionie nie chce mi pomóc . KAŻDĄ OSOBĘ, KTÓRA COŚ WIE O DOTACJACH MA ROŻWÓJ PASIEKI PROSZĘ O KONTAKT :706:

Colt
Nieśmiały

Wysłany: 2013-07-08, 20:15   

DO BANKU ;) tylko nie mów że na pszczoły poproś o kredyt KONSUMPCYJNY ;)

liciu123 
Nieśmiały
pasieka pod akacjami

Wysłany: 2013-07-08, 21:59   

No już dużo za dużo się zadurzyłem pożyczyłem od brata 5 tyś i mało jeszcze było musiałem iść i jeszcze dorobić po godzinach . Mówiono mi że są jakieś dofinansowania

Colt
Nieśmiały

Wysłany: 2013-08-22, 14:07   

Są na sprzęt ale musisz mieć powyżej 21 uli ( nie dofinansowują zakupu uli ) więcej pytaj w związkach pszczelarskich . Odkłady też refundują .

krzysglo 
Senior Stukacz
krzysglo

Wysłany: 2013-08-22, 23:50   

Colt napisał/a:
Są na sprzęt ale musisz mieć powyżej 21 uli ( nie dofinansowują zakupu uli )(...)

Nie dostanie na sprzęt, bo nie może sam podpisać umowy.
Colt napisał/a:
(...) Odkłady też refundują .

Owszem, z tej refundacji może skorzystać. Również na pakiety, matki i leki.

Trzeba pamiętać aby mieć zgłoszoną pasiekę u PLW. Łączna ilość refundacji matek, odkładów i pakietów nie może 50% stanu pasieki na 30 września roku poprzedniego.
liciu123, Czyli korzystając z refundacji w 2014roku (jeszcze warunki nie są do końca znane na 2014r) musisz mieć zgłoszone rodziny pszczele na dzień 30.09.2013r. i musisz się "dokleić" z zamówieniem do jakiegoś związku pszczelarskiego.
Możesz skorzystać również w SPP Polanka.

Tu masz info:
Czytaj co napisała Pytla.
http://free4web.pl/3/2,92...2,0,Thread.html

atlantum
Stukacz Junior

Wysłany: 2013-08-27, 21:40   

Nie ma nic za darmo i nie licz na Łunijne środki. Ja pasiekę prowadzę sam bez żadnej pomocy finansowej Łunii Jewropejskiej. Ta cała pomoc [w dłuższym okresie czasu] niesie więcej strat niż korzyści. Przykładów jest mnóstwo zwłaszcza w rolnictwie.

Haider05 
Obserwator

Wysłany: 2015-03-16, 13:29   

chcą eliminować amatorów[przemysłowcy pszczeli]drudzy chodowcy,propagują chodowlę[te anty warozowe są nic niewarte bo niema interesu jak tego dużo nie sprzedarz????

Bartkowiak 
Nieśmiały
MLECZKO PSZCZELE

Wysłany: 2015-07-01, 23:29   

Ja tam uważam, że nie jest źle. Obecny system refundacji mógłby wyglądać lepiej ale i tak dobrze, że coś jest i w miarę działa.

Valkyyyr22 
Nieśmiały

Wysłany: 2016-02-12, 15:28   

tak jest w tym kraju jeśli chodzi o eliminację amatorów, domatorów czy właśnie mnieszych gospodaży. niestety jeśli nie jesteś sieciówką i nie masz tego mafijnego stempla z zagranicy to nie masz co marzyć o sukcesie i dochodach ;/

ar2000 
Obserwator

Wysłany: 2018-03-14, 11:31   

No niestety, tak to właśnie wygląda, a bardzo szkoda... Czy Waszym zdaniem np. coś z tego rankingu byłoby dobrym i sensownym wyborem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe ? Co na ten temat myślicie?

Dave888
Obserwator

Wysłany: 2018-05-16, 16:32   

A czy UE coś dodaje?

BTW. Czy sądzcie, że te porady odnośnie kredytów są warte rozważenia lowcakredytow.pl - kredyt gotówkowy ranking ?

Odpowiedz do tematu