Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Oleica pospolita
Autor Wiadomość
DARTUZ
Obserwator

Wysłany: 2018-04-13, 18:25   Oleica pospolita

Witam, drodzy forumowicze, idąc ostatnio po ogrodzie zauważyłem sporego chrząszcza, z dużym odwłokiem, w domu z ciekawości odnalazłem co to jest za stwór ;-) i z przerażeniem przeczytałem, ze jest to oleica pospolita, której larwy przenoszone są do ula i tam żerują zjadając jaja pszczele potem pyłek i nektar. Powiedzcie czy mieliście z takim owadem do czynienia czy jest dużym zagrożeniem dla pasieki? Co zrobić aby pozbyć się tego szkodnika. Nie mogę wrzucić tu zdjęcia, ale jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda ten owad to wrzućcie w interenet hasło oleica pospolita. Będę wdzięczy za wszelkie informacje. Pozdrawiam

2706016_oleica-fioletowa-meloe-violacea--toksyczna-dama-d.jpg
Plik ściągnięto 510 raz(y) 225,81 KB

Odpowiedz do tematu