Ciasto drozdzowo-cukrowe

Moderator: krzysglo

młody

Ciasto drozdzowo-cukrowe

Post autor: młody »

Witam Wszystkich
Mam takie pytanie czy stosujecie ciasto drożdżowo-cukrowe do podkarmiania wiosennego rodzin pszczelich??I jakie sa tego skutki?
Pozdrawiam Młody :)

avico

Post autor: avico »

Tak wiele już powiedziano na temat szkodliwości podawana ciasta drożdżowo-cukrowego, że przypomnę jedynie fakt, iż dla strawienia drożdży, które niby miały wzbogacać ciasto w białko, pszczoły dodają kosztem własnego organizmu białka niezbędne do strawienia drożdży. Czyli więcej tracą niż zyskują. Jeżeli już, to ciasto miodowo-cukrowe, a jeżeli mamy własny pyłek lub pierzgę (nigdy z zakupu) to z ich dodatkiem. Kupowany pyłek zawsze może być rozsadnikiem wielu groźnych chorób. Soja, drożdże, mleko i inne dodatki były modne w latach `60, kiedy kombinowano czym zastąpić pyłek. Życie zweryfikowało poronione pomysły i wyszło na to, że pyłku nie da się niczym zastąpić.

młody

Post autor: młody »

Wielkie dzieki,dobrze ze nie zacząłem go podawac pszczołom.
Pozdrawiam młody

Awatar użytkownika
haker_2015
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

zapytanie do kolegi Avico :)

Post autor: haker_2015 »

widze ze masz pojecie o tym co piszesz wiec może mi powiesz jak jest z tym podkarmieniem. Wiadomo ze kazdy pszczelaz stosuje osobne techniki jeden tak drugi tak .. jakie srodka najlepiej uzyc do opdkarmienia jesiennego a jakigo do podkarmienia wiosennego i dlaczego ? dziekuje serdecznie Za informacje

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Do podkarmiania pszczół stosuje się głównie syropy cukrowe.Karmienie wiosenne i czasem letnie nazywa się "na siłę" natomiast jesienne dokarmianiem. Ja zawsze stosuję syropy cukrowe o różnej gęstości. Wiosną- jest to syrop o gęstości 1:1 a jesienią 2:3>Podczas jesiennego karmienia liczy się ilość zużytego cukru a nie ilość syropu.Natomiast co do karmienia ciastem cukrowo-drożdżowym to do wiosennego podkarmiania można stosować, natomiast na jesień napewno nie! Pozdrawiam. Pszczelarz 51.

Zablokowany