Co się dzieje

Moderator: krzysglo

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały

Co się dzieje

Post autor: krzychu_20 »

Witam wszystkich.Jam pytanie dotyczące ceny miodu.Co jest spowodowane tak szybkim spadkiem cen miodu.W bardzo szybkim tempie cena maleje.Być może będzie nas czekało to co w lata 70-90 gdzie barcie było trzeba likwidować bo były nie rentowne.Prosze o wypowiedź na ten temat

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Re: Co się dzieje

Post autor: henrmiko »

krzychu_20 pisze:Witam wszystkich.Jam pytanie dotyczące ceny miodu.Co jest spowodowane tak szybkim spadkiem cen miodu.W bardzo szybkim tempie cena maleje.Być może będzie nas czekało to co w lata 70-90 gdzie barcie było trzeba likwidować bo były nie rentowne.Prosze o wypowiedź na ten temat
W dziale "Gospodarka pasieczna" pisać o cenie trochę nie jest w porządku. Ale brak działu "Produkty pszczele" to usprawiedliwia i będzie stanowiło potrzebę jego stworzenia i poprzenoszenia niektórych wątków. Odnosząc sie do stwierdzenia mojego przedmówcy podam, że w okolicy Wielunia cena miodo ksztzłtuje się na poziomie lat ubiegłych i wynosi od 20 do 25 zł za soik 0,9 litra. Chosiaż ostatnio w supermarkecie widziałem cenę 30 zł za taki słoik.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

arobo
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: arobo »

Do póki nie ograniczy sie importu taniej chińszczyzny to bedą cały czas problemy z ceną.Choć by sie prowadziło nie wiem jaka kampanie reklamowa to i tak część klientów pojdzie do supermarketów kupić bo tanio. A w skali kraju niestety bedzie to duża liczba kupujacych którzy faktycznie mogli by kupić nasz dobry krajowy miód.

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Jakoś tak trochę dziwnie zabrzmiały słowa kolegi arobo o zwalczaniu chińszczyzny na naszym rynku ( tylko produktów pszczelich), a jednocześnie kupujemy wiele innych wyrobów chińskich (majtki,buty,rowery,ozdoby itp.) i nikogo to już nie dziwi. Myślę że nie ma alternatywy przed globalizacją handlu. Myślę ,że konkurencja jest potrzebna ,będzie bodźcem do potanienia produkcji i wyzwalania wielu inicjatyw w celu osiągnięcia godziwych zysków za swoja pracę. Pozdrawiam Pszczelarz 51.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Do wyrobów chińskich i nie tyklo należy się przyzwyczajać. Wszelkie ograniczania nakazowe to przeszłoośc, kto tego nie zrozumie to będzie mu ciezko żyć. Pewna zdrowa rywalizavja jest miarą postępu i nie należy się na nią obrażać.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Ptyś
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Ptyś »

Po tych chemikaliach w miodach z ChRL to strach to wziąć do ust :idea: :?

Zablokowany