Mam wielki problem czy ktoś mógł by mi pomóc ?

Moderator: krzysglo

Pejkuś
Obserwator
Obserwator

Mam wielki problem czy ktoś mógł by mi pomóc ?

Post autor: Pejkuś »

Co to moze oznaczać jezeli na poczatku wrzesnia podłozyłem matke zapłodnioną bo poprzednia zdechła , i po tygodniu pieknie zaczerwiła komorki myślałem ze z tych jajeczek wygryzą sie młode pszczoły a tu po 3 tygodniach patrze ze z tego czerwiu same trutnie sie wygryzły a tak mi zalezało na młodych pszczołach . I teraz główne pytanie czy ta rodzina przetrwa zime jezeli jest wiecej trutni od pszczół , jezeli nie to mógł bym ta rodzine jakos uratować proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam Pejkuś.

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Po pierwsze to matka pszczela i ogólnie pszczoły nie ZDYCHAJĄ tylko UMIERAJĄ .Jeżeli masz taki stosunek do pszczół to lepiej zrezygnuj z tej dziedziny.Co do przezimowania rodziny z taką ilością trutni to wątpię żebyś miał z tego pnia pociechę wiosną.Prawdopodobnie podałeś matkę niezapłodnioną lub pszczoły ją ścieły.Czerwi matka trutowa lub trutówki. Pozdrawiam iżyczę więcej szacunku do pszczół.

Pejkuś
Obserwator
Obserwator

Post autor: Pejkuś »

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam Apiwil

Awatar użytkownika
tomasz1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: tomasz1 »

Nie masz pan pojecia o pszczelarstwie!
pszczoły bez M A T K I
NIE PRZEZIMUJĄ
PAN nie odrurzniasz czerwiu trutowego od pszczelego1
MIEJ pan większy stosunek do pszczół z pozdrowieniem
DOŚĆ poważny pszczelarz i z bogatym zasubem wiadowośći
Praca wzbogaca

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

W jesieni było jeszcze tyle pięknych dni że mozna było rodzinkę połączyć z normalnym ulem ,lub zcieśnić i poddać wartościową matke ,,,,,,,,,,,,o ile jeszcze zyją przy oblocie strzącnąć na byle pomost innej rodziny bo co innego mozna zrobić

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: cacek »

no nie wiem gdzie kolega był jak była ładna pogoda. i duzo czasu zeby cos z tym zrobic. popełnił kolega bład.
mirek

Zablokowany