Problem z wiatrem

Moderator: krzysglo

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały

Problem z wiatrem

Post autor: krzychu_20 »

Serdecznie witam.Mam problem kiedy była wichura zwialo mi daszki.Obawiam się że deszscz napadał na ramki.Jak myślicie czy moje rodziny będą w dobrym stanie.Odrazu z samego rana nałożyłem daszki

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Powinno być dobrze ,daszki nie tylko w tym roku zerwało ,a tym bardziej że zostały zaraz załozone.gorzej gdyby przewróciły sie ule pozdrawiam.

grzesiek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: grzesiek »

podzielam zdanie kolegi. Nawet gdyby gniazdo zostało zalane, to i tak pszczoły powinno sobie z tym poradzić. gdyby ul był przewrócony, sytuacja jest dramatyczna.

zbig
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: zbig »

mnie wiatr przewrócił ul ale nic się nie stalo,bo ramki zostały na miejscu Krzychu spij spokojnie.Odnosnie zabezpieczenia daszków:opisalem ten temat w pszczelarstwie,mocowanie na rzepy.Pozdrawiam

pan_miodek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pan_miodek »

Raz zerwało mi daszek z ula ,bo go nie obciążyłem i nasypało jeden pusty korpus śniegu. Zimuję w jednym korpusie wielkopolskim, 1/2 pod nim a na górze pusty cały. Ten ostatni był napełniony śniegiem. Już myślałem, że po pszczołach. Zorientowałem się o wszystkim dopiero jak zaczął śnieg topnieć, około tygodnia od zdarzenia . Pszczoły przeżyły tylko musiałem je przesiedlić do nowego korpusu na wiosnę.

Ptyś
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Ptyś »

U mnie tak zwiało w zeszłym roku ale moja wina bo daszek zrobiłem za płytki i mało nachodził na korpus :oops: Ale nic sie nie stało bo nawet śniegu nie nawaliło do wewnątrz bo powałka obroniła sprawę,a tak swoją drogą Panie Miodek półnadstawkę trza podkładać pod ten korpus :idea: wtedy zimowla jest znacznie lepsza a tak to jestem prawie pewien że spód ramek będzie zawilgocony a może i podpleśniały :?

jaras
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: jaras »

Ja jak wdziałem że się robi piź...a, to pojechałem i dałem po 4szt cegieły na daszek - "tak w razie niemca"

:wink:

Zablokowany