Rejestracja pasiek prowadzących sprzedaż bezpośrednią

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
tomasz1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Rejestracja pasiek prowadzących sprzedaż bezpośrednią

Post autor: tomasz1 »

Proszę podzielić się swoimi uwagami na ten temat, ponieważ weszła jakaś ustawa, która nakazuje dodatkowa rejestrację. Co sądza koledzy na ten temat?>

Pozdrawiam Tomasz

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Dokładnie to nie wim ale podobno chodzi o te numery co mieliśmy nadane przez lekarza powiatowego są nieaktualne (identyfikatory weterynaryjne ) maja być nowe.Czyli nowy wniosek o nadanie numeru Tak słyszałam, ale nie jestem pewna

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

Dzisiaj byłem na zebraniu nikt nic o tym nie wspominał ,,,,,ani nie ma żadnej wzmianki w czym kolwiek a mam dostęp do wszystkiego

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Jeżeli ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 29 grudnia 2006 r.
w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej(Dz. U. z dnia 12 stycznia 2007 r.) - stawiałby konieczność wydania nowych numerów naszych pasiek, nadanych nam przez lekarza powiatowego w roku ubiegłym, to my posiadacze tych numerów chyba powinniśmy być przez tych lekarzy co te Nr. Nr. wydali o ich nieważności powiadomieni
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Pismo z dnia 23.I.07Powiatowy lekarz Weterynarii wydaje decyzje administracyjna o wpisie do rejestru zakładów (pasiek)Wydanie takiej decyzji podlega opłacie skarbowej w wysokości 10 zł. Bez pokwitowania dowodu dokonania opłaty skarbowej wnioski nie będą przyjmowane.
Opłaty tej dokonuje się w Urzędach Miast,Gmin. Tanie państwo dotąd były bezpłatne.
Jest to fragment pisma...... :x

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały

Re: Rejestracja pasiek prowadzących sprzedaż bezpośrednią

Post autor: krzychu_20 »

W moim kole przszczelarskim powiedzieli żeby sprzedawać miód bezpośrednio trzeba uzyskać potwierdzenie od wererynarza. Podobno potrzebne jest to by wyeliminować pośredników.

Zablokowany