Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PSZCZOŁY PADAJĄ JAK "KAWKI"
Autor Wiadomość
No.1 
Nieśmiały
początkujący

Wysłany: 2008-06-29, 16:48   PSZCZOŁY PADAJĄ JAK "KAWKI"

CO TO MOŻE BYĆ ZA CHOROBA? PSZCZOŁY WYSCIEŁAJĄ NORMALNIE KWADRAT WOKÓŁ ULA WYPADAJĄ Z ULA LUB SPADAJĄ Z POWIETRZA I KRĘCĄ SIĘ NA ZIEMI A NASTĘPNIE GINĄ PROSZE MI POMOC :714: NIEWIEM CO MAM Z TYM ZROBIĆ ?

Zenm 
Stukacz Junior
praktyk

Wysłany: 2008-06-29, 17:13   

Tak to prawda dziwna sprawa pszczoły wracają z pola i giną przed wylotkiem a to pewne bo są w śród nich z pyłkiem,chociaż w tym roku zjawisko jest marginalne w ubieglym bylo wręcz katastrofalnie od samej wiosny, wysyłałem próby do badania i oprócz nozemy nic nie stwierdzono.

Mirek40 
Stukacz Junior

Wysłany: 2008-06-29, 19:54   

Chemia i technika koledzy nas kończy!!!!

Ptyś
Starszy Stukacz

Wysłany: 2008-06-29, 23:19   

umnie wsio jest OK ale i zadupie jest konkretne :D nawet zasiegu komórki nie ma -może to co dla czlowieka malo groźne -dla pszczół jest katastrofalne :?: Co do kukurydzy GMO to mogę powiedzieć ze pszczoły pyłek z niej zbierają i jak na razie nie widzę coby sie im coś działo :idea: a już 3 lata facet ją uprawia wiec jakiś rezultat powinien być.W ogole czytam o tym pomorze pszczól z trwogą ale i ze zdziwieniem bo matki kupowalem 2 lata temu ,w zeszłym roku toże i u mnie w pasiece spokój- owszem wiosną były roje słabe ale po ich zasileniu teraz mam problemy z rozwojem rodzin na nie porawdopodobną skalę -powiem tylko ze mam ule po 3 korpusy ostrowskiej a jeden wielkopolski ma 4 korpusy 2 gniazdowe i 2 nadstawkowe [tej samej wielkości] i teraz wezmę z niego 2 raz :P

wzaga50 
Nieśmiały

Wysłany: 2008-07-01, 22:39   

Prawdopodobnie pszczoły są zatrute jakimś środkiem chemicznym, najczęściej owadobójczym. Pewnie ktoś w pobliżu opryskiwał jakieś uprawy, kiedyś miałem taki przypadek i okazało się, że opryskano przed południem ziemniaki przeciw stonce. Biedne pszczoły

johny180 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2008-07-02, 19:31   

to może być zatrucie środkami chemicznymi.teraz są dostępne środki które mają krótki okres karencji i zanim pszczelarz zbada próbke to środek zdąży się rozłożyć i nie zostaje po nim śladu.niestety rolnicy wciąż nie zwracają uwagi na to w jakich okresach i o jakich porach należy opryskiwać uprawy

Odpowiedz do tematu