Matki z Pszczelej Woli

Moderator: krzysglo

Marek

Matki z Pszczelej Woli

Post autor: Marek »

Witam! Mam pytanie. Co sądzicie o matkach z Pszczelej Woli. A dokładnie o kraince CJ-10 lub CJ-100 nie pamiętam dokładnie. Czy może mi ktoś opisać tą linie??

dariuszk4
Obserwator
Obserwator

Post autor: dariuszk4 »

jest pan może

Marek

Post autor: Marek »

Nie ale mieszkam niedaleko i zastanawiam się nad kupnem

krzysglo
    Senior Stukacz
    Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

i co nikt nic nie wie o matkach z Pszczelej Woli ?

Sara
    Starszy Stukacz
    Starszy Stukacz
    Kontakt:

Post autor: Sara »

W informatorze z2005 r podane że Pszczela Wola zajmuje sie krzyżowka M J,tyle wiem.Linia car.CJ10 -matki jak i pszczoły są szare.ale moze ojawić się kolorowe zabarwienie II i IIItergitu u robotnic. Linia o wczesnym i b .dynamicznym rozwoju.Pełnie rozwoju uzyskuje na okres kwitnienia jaqbłoni.Pszczoły ograniczają matke w czerwieniu , łatwośc w opanowaniu nastroju rojowego .Pszczoły: b Łagodne,Miód sklepią na sucho ,a w starszych plastrach na półmokro, odbudowuja duzo wezy,pyłek składaja na wszystkich plastrach w gnieżdzie, miód składa przede wszystkim w nasdstawce.Bardzo dobrze wykorzystuje pożytki nektarowe. Tyle teori Ja mam car nieske.Wichury powoduja braki prądu , wszystkie ule stoja tylko parę daszków spadło a wiało strasznie. :grin: pozdrawiam

a-d
    Stukacz Junior
    Stukacz Junior

Post autor: a-d »

krzysglo pisze:i co nikt nic nie wie o matkach z Pszczelej Woli ?
    Jest to linia młoda ,od niedawna selekcjonowana, więc niewielu pszczelazry ją sprawdziło. Dotrzyj do samego źródła w Pszczelej Woli, może tam uzyskasz więcej informacji.
    Zapytaj Kędziorata, może ma je w swojej pasiece.
    a-d

Zablokowany