Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zakład rozbioru drobiu
Autor Wiadomość
nemo 
Stukacz

Wysłany: 2010-07-12, 07:44   zakład rozbioru drobiu

tak jak w temacie,dosłownie 5-7 metrów od granicy mojej dzialki a od pasieki ok.10 metrów stoi były budynek GS w którym raptem w ciągu soboty i niedzieli powstał zakład rozbioru mięsa drobiowego,sami rozumiecie smród itd.czy moge cokolwiek zrobic w tej sytuacji,jestem przed faktem dokonanym nie byłem poinformowany w żaden sposób o zmiarze powstania czegokolwiek,prosze o rade wskazówki

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2010-07-12, 08:36   

do dobrego prawnika i do sądu po 2 latach zakład zamkną a po 3 wygrasz sprawę ;) :704:

nemo 
Stukacz

Wysłany: 2010-07-12, 08:43   

obawiam się że stoje na straconej pozycji

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2010-07-12, 11:18   

Kolego "Nemo" - jeżeli ten budynek już tam wcześniej stał - to obawiam się, że Kolega jest na straconej pozycji. Na pewno ta sąsiadująca parcela jest własnością GSu i sprawa nie jest do wygrania.

Trzeba szukać gdzieś odpowiedniego miejsca pod pasiekę i tu też będą problemy - sąsiedzi nie życzą sobie ustawienia uli w bliskim sąsiedztwie. Przerabiałem to, wiem o czym piszę.

Pozdrawiam Stanisław Z

nemo 
Stukacz

Wysłany: 2010-07-12, 11:33   

moja pasieka ma mnij więcej tyle samo lat 30 lat,nie zmienia to jednak obecnego stanu faktycznego,miejsca innego niemam! i niestety chyba będę musiał ją zlikwidować,no cuż żal poczekam do końca sezonu,ale chyba likwidacja będzie nieunikniona,w sierpniu dam znać moze ktoś z forum przejmie moje pszczółki-żal!

-=Konrad=- 
Starszy Stukacz
praktykant

Wysłany: 2010-07-12, 11:53   

Nie poddawaj się !!! Pogadaj z ludzmi może znajdziesz kogoś kto udzieli Ci kilka metrów w swoim sadzie w zamian za zapylanie roślinności i kilka słoiczków miodu :-)

Autor: Kubuś Puchatek

birkut
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-12, 12:53   

to nie tak jest jezeli jest ubojnia czy rozbieralnia drobiu to wcale nie znaczy ze mam wdychac smród, komuna się skonczyła , robić mogą ale to nie znaczy ze bedzie smród wokół, zgłaszac gdzie się da o drastycznych warunkach tam panujących , w sumie to mają chyba ludzie jesc

nemo 
Stukacz

Wysłany: 2010-07-12, 13:14   

niedaleko odemnie jest zakład mięsny-8km,wraz z ubojnia jest to duży zakład,dalej jest zalew rzeczny,a po słowackiej stronie jest kąpielisko,i zrobił się ztego ściek sprawą zajmowały się różne instytucje a także i TVN Uwaga,kara była" wysoka" chyba 500złotych mandatu,pusty śmiech!
kiedys na wędkowanie zjeżdżali nawet z Krakowa teraz zawracają kilka kolometrów przed zalewem

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2010-07-12, 17:14   

Kolego "Nemo" - proszę się nie załamywać, tylko szukać miejsca pod pasiekę. Ja ponad 20 lat szukałem, miałem bardzo dobre miejsca, do kupienia w bazie spadziowej, ale warunki dojazdu szczególnie w weekendy były utrudnione.Ponadto w czasie powodzi - teren zalewowy. W końcu znalazłem, dosłownie blisko zamieszkania bo cca 350m. Nie jest to idealna baza pożytkowa, ale dla mnie starego dobra lokalizacja, dogadałem się z sąsiadem, za jakiś tam słoik miodu mam podłączenie do sieci elektrycznej.

Kolega jest grubo młodszy więc radzę szukać po okolicy, może się znajdą dobrzy ludzie, którzy chętnie przyjmą do swego ogrodu pszczelarza.

Nie załamywać się tylko już szukać.

Pozdrawiam Stanisław Z.

nemo 
Stukacz

Wysłany: 2010-07-12, 18:57   

dziękuje za wsparcie!,oczywiście że będę szukał ale nie jest to takie proste

Odpowiedz do tematu