zakład rozbioru drobiu

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

zakład rozbioru drobiu

Post autor: nemo »

tak jak w temacie,dosłownie 5-7 metrów od granicy mojej dzialki a od pasieki ok.10 metrów stoi były budynek GS w którym raptem w ciągu soboty i niedzieli powstał zakład rozbioru mięsa drobiowego,sami rozumiecie smród itd.czy moge cokolwiek zrobic w tej sytuacji,jestem przed faktem dokonanym nie byłem poinformowany w żaden sposób o zmiarze powstania czegokolwiek,prosze o rade wskazówki
Pozdrawiam Władek

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

do dobrego prawnika i do sądu po 2 latach zakład zamkną a po 3 wygrasz sprawę ;) :704:
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

obawiam się że stoje na straconej pozycji
Pozdrawiam Władek

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Nemo" - jeżeli ten budynek już tam wcześniej stał - to obawiam się, że Kolega jest na straconej pozycji. Na pewno ta sąsiadująca parcela jest własnością GSu i sprawa nie jest do wygrania.

Trzeba szukać gdzieś odpowiedniego miejsca pod pasiekę i tu też będą problemy - sąsiedzi nie życzą sobie ustawienia uli w bliskim sąsiedztwie. Przerabiałem to, wiem o czym piszę.

Pozdrawiam Stanisław Z

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

moja pasieka ma mnij więcej tyle samo lat 30 lat,nie zmienia to jednak obecnego stanu faktycznego,miejsca innego niemam! i niestety chyba będę musiał ją zlikwidować,no cuż żal poczekam do końca sezonu,ale chyba likwidacja będzie nieunikniona,w sierpniu dam znać moze ktoś z forum przejmie moje pszczółki-żal!
Pozdrawiam Władek

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: -=Konrad=- »

Nie poddawaj się !!! Pogadaj z ludzmi może znajdziesz kogoś kto udzieli Ci kilka metrów w swoim sadzie w zamian za zapylanie roślinności i kilka słoiczków miodu :-)
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

birkut

Post autor: birkut »

to nie tak jest jezeli jest ubojnia czy rozbieralnia drobiu to wcale nie znaczy ze mam wdychac smród, komuna się skonczyła , robić mogą ale to nie znaczy ze bedzie smród wokół, zgłaszac gdzie się da o drastycznych warunkach tam panujących , w sumie to mają chyba ludzie jesc

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

niedaleko odemnie jest zakład mięsny-8km,wraz z ubojnia jest to duży zakład,dalej jest zalew rzeczny,a po słowackiej stronie jest kąpielisko,i zrobił się ztego ściek sprawą zajmowały się różne instytucje a także i TVN Uwaga,kara była" wysoka" chyba 500złotych mandatu,pusty śmiech!
kiedys na wędkowanie zjeżdżali nawet z Krakowa teraz zawracają kilka kolometrów przed zalewem
Pozdrawiam Władek

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Nemo" - proszę się nie załamywać, tylko szukać miejsca pod pasiekę. Ja ponad 20 lat szukałem, miałem bardzo dobre miejsca, do kupienia w bazie spadziowej, ale warunki dojazdu szczególnie w weekendy były utrudnione.Ponadto w czasie powodzi - teren zalewowy. W końcu znalazłem, dosłownie blisko zamieszkania bo cca 350m. Nie jest to idealna baza pożytkowa, ale dla mnie starego dobra lokalizacja, dogadałem się z sąsiadem, za jakiś tam słoik miodu mam podłączenie do sieci elektrycznej.

Kolega jest grubo młodszy więc radzę szukać po okolicy, może się znajdą dobrzy ludzie, którzy chętnie przyjmą do swego ogrodu pszczelarza.

Nie załamywać się tylko już szukać.

Pozdrawiam Stanisław Z.

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

dziękuje za wsparcie!,oczywiście że będę szukał ale nie jest to takie proste
Pozdrawiam Władek

ODPOWIEDZ