Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotacje na rozwój pasieki
Autor Wiadomość
saracen
Obserwator

Wysłany: 2011-01-23, 00:34   Dotacje na rozwój pasieki

Witam. Jetem tutaj nowy i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość dofinansowania w celu powiększenia pasieki( Na tą chwilę posiadam 40 uli z czego zimowanych jest 20 rodzin a 20 uli mam pustych) i stąd moje pytanie czy jak bym chciał powiększyć moją pasiekę, powiedzmy dokupuję jeszcze 20 pustych uli i zamawiam na wiosnę 40 odkładów żeby je zapełnić...czy mogę chociaż liczyć na zwrot pieniędzy tylko za same odkłady?. Zaznaczam że nie jetem zapiany jeszcze do żadnego koła pasiekę jak do tej pory traktuję jako hobby ale chciałbym to zmienić, proszę o odpowiedzi i pozdrawiam

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 00:51   

Odpuść sobie PZP. Biorą haracz i, ..... zaciągnę zasłonę milczenia.
Pogoogluj sobie i znajdź - SPP Polanka.
Napisz do Eli, a ona wszystko wyjaśni jak chłop krowie na rowie, a w razie potrzeby podpowie jak tego, co chcesz możesz dokonać.

Szlachciura
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-01-23, 22:07   

saracen.
Zapisz się do PZP lub jakiegoś regionalnego (najbliżej Twojego miejsca zamieszkania) związku pszczelarskiego.
Oni pomogą w załatwieniu wszelkich formalności.
Nie polecam internetowych tworów czyli organizacji wirtualnych powstałych tylko do załapania się na dopłaty i funkcjonujących tylko w sieci.
Gdy skończą się dopłaty to te "organizacje"przestaną istnieć.
Organizacja pszczelarska do której można się zapisać to taka w której mamy codzienny kontakt z jej członkami,
To taka w której można się realizować na swoim terenie czyli z danej miejscowośći czy też gminie.
Owe internetowe twory jak ja je nazywam tego komfortu nie zapewniają.
Proponuję też uważać na porady ludzi "życzliwych"którzy mają chorobliwą awersję lub zwalczają wręcz imiennie niektóre organizacje pszczelarskie choćby z tego powodu że nie załapali się do władz organizacji lub skompromitowały się w nich i zostały wylane...lub też nie załapali się na refundację swoich produktów...
Jak widzisz możliwości są a wybór należy do Ciebie

ps;
a najlepiej to pogadaj ze znanymi Ci pszczelarzami

rostewit 
Starszy Stukacz
rostewit

Wysłany: 2011-01-25, 22:06   

Kolego Saracen, jeżeli nie należysz jeszcze do żadnego związku, to już w tym roku nie
załapiesz się na dotacje. Zimujesz 20 rodzin i jeżeli przeżyją wszystkie, zrobisz 20
odkładów i już będziesz miał wszystkie ule zasiedlone.
Szlachciura napisał/a:
Zapisz się do PZP lub jakiegoś regionalnego (najbliżej Twojego miejsca zamieszkania) związku pszczelarskiego.
Oni pomogą w załatwieniu wszelkich formalności.

zrób tak
Pozdrawiam.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-25, 22:16   

Aby otrzymać dotacje nie ma obowiązku przynależności do jakiejkolwiek organizacji. Taki wymóg stanowiłby naruszenie konstytucyjnej zasady równości wszystkich obywateli.

vitara 
Stukacz Junior
miłośnik aut terenowych

Wysłany: 2011-01-26, 11:54   

to ile trzeba mieć rodzin żeby móc marzyć o dotacjach ?

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2011-01-26, 12:15   

Kolego "Vitara" - jeśli mnie pamięć nie myli to trzeba mieć 20 rodzin, by ubiegać się o dotacje.

Pozdrawiam Stanisław Z.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2011-01-26, 12:37   

Tak trzeba mieć 20 rodzin zeby dostac za każdą rodzine po 50zł ale nie wiencej jak 8 tys zł na jednego pszczelarza. Czyli agencja bendzie płacić tylko za 160 rodzin pszczelich. Pozdrawiam miły_marian

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-26, 13:22   

Skoro są pytania, to może ktoś, kto przerabiał ten temat praktycznie napisze co i jak, oraz do kiedy musi uczynić pszczelarz, aby otrzymać kasę. Zakładam, że spełnia wymagania dla otrzymania dotacji.

rostewit 
Starszy Stukacz
rostewit

Wysłany: 2011-01-30, 20:27   

Indywidualnie żaden pszczelarz nie załatwi dla siebie dotacji z ARR, tylko poprzez : związki pszczelarskie, stowarzyszenia i zrzeszenia pszczelarzy, grupy producenckie
lub spółdzielnie pszczelarskie. Pszczelarz składa zapotrzebowanie do w.w. jednostki (nie orientuję się czy nie zrzeszony też) i czeka. Projekty związki musiały złożyć w ARR do 19 listopada 2010r. czyli jest już dawno po terminie. W moim kole podległym PZP liczyła się ilość rodzin pszczelich wg stanu na dzień 30 września.Na zakup sprzętu- minimum 20 rodzin (x50 zł.).
Jeżeli chodzi o zakup matek, odkładów, leków to można mięć mniej rodzin i ilość zamówień może ulec na wiosnę korekcie, ale nie na więcej niż stan z 30 września (wg sprawozdania).
Podstawowy warunek to posiadanie numeru identyfikacji weterynaryjnej.
Warto należeć do jakiegokolwiek związku (nie będę wskazywał jakiego by się komuś nie
narazić).
Pozdrawiam

dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-02-03, 12:46   

avico napisal:
Cytat:
Aby otrzymać dotacje nie ma obowiązku przynależności do jakiejkolwiek organizacji. Taki wymóg stanowiłby naruszenie konstytucyjnej zasady równości wszystkich obywateli.

Obowiązku niema to prawda ale przynależność do organizacji bardzo ułatwia otrzymanie dotacji
Przykład :
Mój znajomy ma hodowle trzody chlewnej starał się o dotacje na rozbudowę chlewni załatwiał te sprawy ale ciągało się to niemiłosiernie jak zapisał się do Związku Hodowców Świń sprawy potoczyły się szybciej--- takie są realia

Przykład:

Jak jesteśmy członkami PZP to otrzymujemy zwrot cześć kosztów za leczenie , matki , odkłady prawda nawet sprawy weterynaryjne idą szybciej.

krzysglo 
Senior Stukacz
krzysglo

Wysłany: 2011-02-03, 20:50   

dkrzysztof10 napisał/a:
avico napisal:
Cytat:

Obowiązku niema to prawda ale przynależność do organizacji bardzo ułatwia otrzymanie dotacji
Przykład :
Mój znajomy ma hodowle trzody chlewnej starał się o dotacje na rozbudowę chlewni załatwiał te sprawy ale ciągało się to niemiłosiernie jak zapisał się do Związku Hodowców Świń sprawy potoczyły się szybciej--- takie są realia

Przykład:

Jak jesteśmy członkami PZP to otrzymujemy zwrot cześć kosztów za leczenie , matki , odkłady prawda nawet sprawy weterynaryjne idą szybciej.

A czy tylko PZP ? A nie ma innych organizacji pszczelarskich ? Czy u Nich jest mniej sprawnie ?

marek21 
Nieśmiały
zafascynowany poczatkujacy

Wysłany: 2011-02-04, 13:01   

A ja chcial bym zapytac z nieco innej beczki .... czy istnieje jakas pomoc typu unijne fundusze SAPARD zeby osoba taka jak ja z 2 ulami nie rejestrowana w ARR bez niczego praktycznie dostala dofinansowanie na zakup sprzetu i uli i na start w tej dziedzinie gospodarki .....??? a jesli tak to czy ktos korzystal z takich dofinansowan i na jakich to jest zasadach przyznawane?

dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-02-04, 13:57   

Cytat:
A czy tylko PZP ? A nie ma innych organizacji pszczelarskich ? Czy u Nich jest mniej sprawnie ?

Nie chodzi mi o ta czy inną organizacje PZP to tylko przykład , chodzi o to ,że przynależność do jakiekolwiek organizacji pomaga w zdobywaniu pomocy związanej z dotacjami itp..

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 19:05   Re.

A SAPARD to fundusze przed akcesyjne.Aby coś wydusić to chyba kredyt preferencyjny.

Odpowiedz do tematu