Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
poidło
Autor Wiadomość
edwin 
Stukacz

Wysłany: 2011-05-04, 06:13   poidło

Pax Z dzieciństwa, 75 lat temu, zapamiętałem nasze pszczoły wokół gnojownicy i pijący ją. Po drodze miały jednak studnię murowaną otwartą, im dostępną, a nie piły tam. Na stosie kompostowym, bo osłoniętym od widoku innych często urynuję a tam siadają pszczoły i piją. Zatem nie bardzo należy bać się szkód z poideł, bo gdzie piją pszczoły w promieniu 2 km?
Krótko po oblocie wiosennym kolega przypomniał mi o potrzebie poidła, by pszczoły w locie po wodę nie wychłodziły się śmiertelnie. Wziąłem wiadro plastykowe, naciąłem patyki leszczyny na 1 cm wystające ponad brzeg wiadra. Nalałem wodę. Wczoraj kolega pomógł mi z wysokości zdjąć rój, widząc pszczoły na tym poidle powiedział tylko: "Kupiłem to"!
Z Bogiem. Edwin

[ Dodano: 2011-05-22, 20:16 ]
Pax Poprawka do moich poideł, Przed laty w "Pszczelarstwie" nawet wydrukowali zdjęcia z piodełek przed wylotkiem, że pszczoły przychodziły piechotą po wodę. Ale w następną wiosnę, zaś wystawiłem te poidełka; ale w nocy nocy mróz zmroził wodę i poidełka porozsadzał. Poidło w/w opisane spisało się, jak widać z opinii kolegi. Jednak z dnia na dzień coraz to mniej pszczół na nim. Przypuszczałem, że mają teraz wodę z przerabianego nektaru. Ale przedwczoraj nawet mój nos poczuł, że woda w wiadrze zgniła. Zatem nie każdy dobry pomysł dobrze wypaili do końca. z Bogiem Edwin

Zico 
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-10, 22:30   

możesz jakiś szkic tego swojego wynalazku zrobic .Dziękuję

Odpowiedz do tematu