Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostka o miodzie
Autor Wiadomość
Wit Paweł 
Nieśmiały
Wit Paweł

Wysłany: 2011-05-12, 10:23   Ciekawostka o miodzie

W języku polskim jest powiedzenie " jak miód na rany". Powiedzenie powstało w pradawnych, słowiańskich czasach, ponieważ wtedy ludzie zalewali swoje zranienia miodem.
Dwie główne przyczyny leczenia ran miodem to:
1. Miód jest lepki i zalewając ranę miodem hamowało się krwawienie
2. Miód ma właściwości bakteriobójcze i zawiera naturalne antybiotyki, więc odkażał i zapobiegał zakażeniom.

Ludzie leczyli zranienia miodem i z tego wzięło się powiedzenie " jak miód na rany".
W pradawnych czasach wojownicy słowiańscy leczyli się miodem po bitwie, miód był podstawowym lekiem w wojskowej apteczce.

Pozdrawiam pszczelarzy

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 11:56   Re: Ciekawostka o miodzie

Wit Paweł napisał/a:
W języku polskim jest powiedzenie " jak miód na rany". Powiedzenie powstało w pradawnych, słowiańskich czasach, ponieważ wtedy ludzie zalewali swoje zranienia miodem.
Dwie główne przyczyny leczenia ran miodem to:
1. Miód jest lepki i zalewając ranę miodem hamowało się krwawienie
2. Miód ma właściwości bakteriobójcze i zawiera naturalne antybiotyki, więc odkażał i zapobiegał zakażeniom.

Ludzie leczyli zranienia miodem i z tego wzięło się powiedzenie " jak miód na rany".
W pradawnych czasach wojownicy słowiańscy leczyli się miodem po bitwie, miód był podstawowym lekiem w wojskowej apteczce.

Pozdrawiam pszczelarzy

Od tamtych czasów nam zostało wspomnienie po miodzie (pitnym), bo tylko my i Rusy jesteśmy w stanie wytrzymać kilkakrotną śmiertelna dawkę C2H5OH będącego podstawowym składnikiem terapeutyczno znieczulającym.

Obecnie rodacy spożywają produkowany przemysłową metodą C2H5OH i mają podobne odczucia jak ich dziadowie w pradawnych czasach. W wojskowej apteczce nadal się znajduje.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 17:25   

A pijany polak to 3 marines

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 21:39   

daro napisał/a:
A pijany polak to 3 marines

Trzeźwy za kierownice nie siada.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 18:01   

No pewnie że nie ! Kolega(glina) - jak Pan wsiadł do samochodu ???!!! Jak to jak ?! Koledzy wsadzili ! No chyba nikt w całej Polszczy nie ma takich doświadczeń jak my tu. Ja mówię - organizuję wycieczki do Grodna- przeszczep wątroby od wieloryba .

[ Dodano: 2011-05-13, 19:12 ]
A tak poważnie, kto pił gorzałkę nie ma pojęcia jak na ludzki organizm działa miód pitny wyżej od 3-niaka. Człowiek może prowadzić filozoficzne dysputy, no od stołu sam nie wstanie ! Promujemy polskie sikacze pod nazwą wino ( nie la'patik) a nie promujemy polskiego napitku jakim jest miód pitny którego nie zrobi się z miodu z bambusa(próbowałem).Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.To jest Mercedes (kobieta) powala na kolana!Więc więcej szacunku dla nas samych ! To jest to dla pszczelarstwa kierunek, równie ważny jak reszta.Dla oburzonych to Jaruzel i komuniści twierdzili że mnie 47 letniego chłopa będzie się wychowywać w trzeźwości !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie -to ja swe dzieci wychowuję w kulturze spożycia alkoholu !

Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-05-13, 22:06   

E tam Jaruzel przestał tak bardzo pić w 64jak zrobili go szefem sztabu MON,ale on nie pił trójniaku tylko czystą zwykłą z kartofla i mówili że jest wybitnie zdolnym generałem

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-14, 08:50   

Jak widać nawet kilka słów o alkoholu i mamy politykę, komunę, Jaruzel, choroby, jazdę po pijaku, gliny i porównianie Polaka (pijanego) do 3 USAmanów, a nawet prostą receptę na uzdrowienie sytuacji, gospodarczej i kanony wychowawcze.
Tradycja w narodzie nie ginie.

Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-05-14, 21:04   

Aviko-nie tragizuj,bo tak jak obecnie dobrze jest ludziom nigdy nie było,socjalizm to jest utopia ekonomiczna,można tą ekonomię stosować w kryzysach,ale żyć tak nie można

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-14, 21:26   

Czy napisałem coś na ten temat?

Pisałem od skutkach nadmiernego spożywania miodu syconego. Tragedia byłaby wtedy, kiedy nasi rodacy kończyliby życie zgodnie w naukowa ilością spożytych promili. Kiedy jednak nawet ich 14 nie zabija, to nie ma tragedii.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-15, 10:17   

Tak jak mówi Jackie Chan trening czyni mistrza.Trenujmy wytrwale.To brak promocji miodów pitnych, piją ludziska Francuskie la'patik z otwartą gębą jakie to delicje ! Z siarką w ilości równej co w naszych za 2,5.No ale france.Tak jak sok jabłkowy nie zrobi się go z chińskiego koncentratu(miodu pitnego tys).Popyt na miód poprawi i cenę.To dziwne nasze prawo w Czechach możesz sobie robić wina bez ograniczeń u nas 100 litrów napojów nisko procentowych?! Jak taki półtorak by był dobry musi poleżeć min. 5 lat to daje nam 20 litrów produkcji rocznej = butelka miesięcznie.

Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-05-15, 13:00   

Ja w pszyszłym tygodniu będę,,szlojdrował,,miód,i zamówienie mam na całość przekonałem całą dzitelnicę że ten miód importowany to jest:jak kombajny zetną trzcinę cukrową,to te łodygi wydzielają bandę soku no i te afrykany mają żniwa[nawet sam w to uwierzyłem]nie kupujcie miodu z importu

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-15, 13:29   

I nie zgrzeszyłeś boć może nie ten ale w Brazylii to norma.A ten spolski po zakupie inwretu baaardzo przypomina mi jego smak.

Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-05-15, 14:42   

avico napisał/a:
Czy napisałem coś na ten temat?

Pisałem od skutkach nadmiernego spożywania miodu syconego. Tragedia byłaby wtedy, kiedy nasi rodacy kończyliby życie zgodnie w naukowa ilością spożytych promili. Kiedy jednak nawet ich 14 nie zabija, to nie ma tragedii.

Avico-kiedy jechałeś po pitjaku ałtem,ja wczoraj z rybaczówki i namawiał mnie żebym pojechał z nim do granicy ukraińskiej bo tam drogę buduje[chałupę czasowo wynajmuje]

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-15, 20:26   

Nie jechałem, bo nie trenuję tej dyscypliny sportowej.

malagosikatka
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-14, 09:16   

A czy ktoś wie co z miodu jest najlepsze na bolące stawy?

Odpowiedz do tematu