Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Administrator
2012-04-04, 09:49
Pan Stanisław Zbieg
Autor Wiadomość
dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2012-01-18, 13:33   Pan Stanisław Zbieg

Zauważyłem, że ostatnio nie ma na forum naszego seniora i człowieka o wielkiej wiedzy i doświadczeniu jeśli chodzi o pszczoły pana Stanisława Zbiega. Może ktoś z koleżanek lub kolegów wie dlaczego pan Stasiu nie udziela się na forum.

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2012-01-18, 13:55   

Pan Stanisław nie udziela się na forum dlatego ,że kiedyś został obrażony w dosyć bezczelny sposób , czasami czyta forum, nie udziela się bo nie ma zamiaru polemizować z osobami które nie "dorosły" do poważnej i merytorycznej dyskusji oraz wymiany doświadczeń .
Marcin

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 16:19   

I niech tak zostanie. Amen.

krzysglo 
Senior Stukacz
krzysglo

Wysłany: 2012-01-18, 22:27   

avico napisał/a:
I niech tak zostanie. Amen.

"Apetyczne" to, to nie jest - w jaki sposób traktujesz ludzi.
Uważaj, bo jeżeli podobnie postępujesz ze zwierzętami, to przy coraz restrykcyjniejszych przepisach, żebyś nie podpadł pod paragraf.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 23:17   

Jestem szczery i nie toleruję równiejszych od równych. W przypadku zwierząt masz rację, bo tylko święte krowy mają u mnie przechlapane. Z cała resztą żyję w przyjaźni. Nawet bywam u człekokształtnych, aby poplotkować o naczelnych. Muszę też przyznać, że niejeden pawian mógłby być autorytetem, bo przecież nie wytarł dupsko z futra od siedzenia przy monitorze tylko sam sprawdził praktycznie i się nie mądrzy.

Polska adwokatura odniosła niepowetowana stratę, bo miałaby doskonałego adwokata, a tymczasem marnujesz się na forum.

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2012-01-19, 14:16   

Avico , Jacku pamiętaj: jak ty traktujesz ludzi tak i ciebie potraktują w najmniej dogodnym momencie dla ciebie,.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-19, 14:25   

W moim powyższym opisie większość stwierdzeń odnosi się do zwierząt. Jedynie ostatnie zdanie stanowi szczery żal, że tak wybitny adwokat chałupnik marnuje się na forum. Gdyby skończył studia prawnicze, to .....

Gdzie dostrzegasz złe traktowanie ludzi.

Czy nie jesteś tego samego zdania, że wszyscy są równi i nikt równiejszy być nie powinien?

Żyjemy nad Wisłą i święte krowy są elementem indyjskiego folkloru. Przysłowiowe święte krowy u nas nie są akceptowane.

Co zarzucisz moim kontaktom z pawianami w ZOO. Przecież niejeden z nich byłby lepszym politykiem niż niektórzy nas reprezentujący. Nawet łapówki brałby mniejsze, bo więcej niż skrzynkę bananów by nie uniósł.

Na zakończenie uważam zarzut za bezpodstawny, bo moje uwagi nie są kierowane pod żadnym konkretnym adresem, a jedynie odnoszą się do niektórych patologii.

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2012-01-19, 17:34   

Patologi w społeczeństwie jest wiele ale wszystko ma swoje "źródło" jedni z biedy drudzy korzystają bo mogą , mają dostęp , znajomości . Wszystkie akty szkodliwe dla społeczeństwa powinny być eliminowane z tym się z tobą zgodzę. Wniosek , bo Cię nie oskarżam, napisałem na podstawie twoich postów , słów które budzą wiele kontrowersji i często można odnieść wrażenie ,że personifikujesz i "pod osłoną' w sposób brutalny oceniasz innych. Niektóre słowa używasz nieadekwatnie do sytuacji i sądzę ,że nieświadomie ???. Stwierdzam także ,że bardzo dobrze posługujesz się językiem Polskim :706: ale to świadczy ,że w sposób brutalny ale kulturalna (czasami) obrażasz innych. zacytuję pewne przysłowie : "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"
I to dotyczy wszystkich postów.
Marcin

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-19, 17:51   

Tak samo jest z reklamą batoników 3 bit, gdzie wszystko się kojarzy.
Każdy widzi to co chce zobaczyć

Jeżeli osoba trzecia dopatruje się konkretnego adresata, to oznacza tylko to, że adresat w jakiś sposób zasłużył na podobną ocenę. Dlaczego zupełnie kto inny nie pasuje do wyrażanej opinii?

Skoro moje bezadresowe wypowiedzi da się zaadresować, to raczej nie ja ponoszę za to winę. Weźmy dla przykładu słowa J. Piłsudskiego: naród wspaniały, tylko ludzie k...y". Choć nie wskazał nikogo imiennie można te słowa przypisać nielicznym, ale nie ogółowi. Zatem ci nieliczni w jakiś sposób się zasłużyli.

Z tym Bogiem i Kubą pewien Internauta się przekonał, że w swoim zadufaniu usiłował mnie umoralniać w drodze mailowej. Grzecznie odpowiedziałem i przy nadarzającej się okazji postąpiłem zgodnie z tą regułą, pamiętając przy tym, że jak cię nie pier...ą, to nie wierzgaj. Wierzgać zaczynam, kiedy ktoś nawet bez gry wstępnej usiłuje mnie wy......ć .

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2012-01-19, 19:47   

Bronić swojego należy bo spór o własne wartości, poglądy czy inne powody ma sens, ale Wiem ,że umiesz pisać kulturalnie i bez używania dziwnych , ostentacyjnych metafor ;) . Lubię gdy z tematu można skorzystać dzięki pokazaniu wiedzy a nie czytać zbędne zawiłe i pełne różnorakich środków stylistycznych bo mogę sięgnąć po poezję Naborowskiego czy Morsztyna. Proponuję skończyć temat bo dyskusja brnie w złym .

Szlachciura
Starszy Stukacz

Wysłany: 2012-01-19, 22:07   

Moi drodzy, tylko uderzenie po kieszeni jest skuteczne w przypadkach nieodwracalnych..czyli inaczej mówiąc -bojkot

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-19, 23:08   

Czyż wczoraj nie napisałem kulturalnie, a nawet ekumenicznie? "I niech tak zostanie. Amen."

Tyle tylko, a inni się przyczepili i zaczęli umoralniać. Czyż nie mogę mieć własnego zadania, choćby nawet było ono odmienne od innych.

Szanuję cudze zdanie, ale niech inni uszanuję moje, że nie dmucham do tej samej trąbki.

Nikogo nie znieważyłem, nie obraziłem i nawet zakończyłem biblijnym zwrotem.

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2012-01-20, 11:29   

avico napisał/a:
Nikogo nie znieważyłem, nie obraziłem i nawet zakończyłem biblijnym zwrotem

Tak tylko pomyliłeś chyba fora, to jest forum pszczelarskie gwoli przypomnienia

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-20, 13:00   

Marcinluter napisał/a:
avico napisał/a:
Nikogo nie znieważyłem, nie obraziłem i nawet zakończyłem biblijnym zwrotem

Tak tylko pomyliłeś chyba fora, to jest forum pszczelarskie gwoli przypomnienia

1. Przeczytaj swoje i innych "pszczelarskie" wypowiedzi.

2. Moje stanowią odpowiedź na bezpodstawne zarzuty.

3. Sam wątek jaki został założony poza tym, że jego bohater trzyma pszczoły, z pszczelarstwem raczej związany nie jest. Na 12 wpisów żaden nie jest merytorycznie pszczelarski.

Sam popełniłeś połowę, bo 6 wpisów tylko dlatego, że raczyłem wyrazić swoje zdanie. Może wykażesz w co na pszczelarskie tematy napisałeś?

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2012-01-20, 13:31   

O pszczelarstwie napisałem wiele a jeszcze więcej pytań zadałem, dopytałem właśnie w tej dziedzinie. Po to jest forum. Autor zadał pytanie bardzo konstruktywne i rzeczowe choć podważasz jego obycie z tematem pszczół to sądzę ,że zna się na tym temacie w końcu zadał pytanie Gdzie jest Pan Stanisław Zbieg, poczytaj Jego posty w których można znaleźć wiele rzeczowych, fachowych odpowiedzi z dziedziny pszczelarstwa. Dla wielu jest autorytetem, zresztą dla mnie także. Avico to raczej zmora wielu uczestników :711: :711: którzy niejednokrotnie są zrażeni Twoimi postami i wolą się nie udzielać - mam rację? sam mi przyznasz ,że tak :701: . Proponuję zakończyć tą dyskusję bo zapewne autor ani Pan Zbieg nie życzyli by sobie by temat rozwijać nie wnosząc nic nowego. Abstrakcja. Powtarzam Piszmy o pszczółkach :) .
P.S Miałeś napisać o matkach i o obcinaniu żądeł ( po co? jak ? co potem?), wykaż się wiedza , masz temat w którym rozwinie się dyskusja. Jestem przeciwnikiem zbytniego ingerowania w anatomie matek pszczelich także debata będzie owocna, wystarczą chęci.
Marcin M.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi