Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Miód w gorącej herbacie.
Autor Wiadomość
Jynska 
Obserwator

Wysłany: 2014-10-30, 17:00   

Ciekawych rzeczy można tu się dowiedzieć. Dzięki :)

Pawnnus 
Obserwator

Wysłany: 2014-10-31, 00:41   

Hmm a to szczerze powiem zaskoczyło mnie.

jannet 
Obserwator

Wysłany: 2014-12-16, 10:32   

witajcie, mam pytanko. Nie znam się na miodzie a jak widzę pszczołę to uciekam gdzie pieprz rośnie chociaż wiem że ona i tak atakuje tylko w obronie ale to taki nawyk ale bardzo lubię miód szczególnie w herbacie, moja ciekawość doprowadziła mnie do tego artykułu: http://www.biomedical.pl/...miod-12013.html i tutaj pisze, że dodawanie miodu do wrzątku zabija jego dobroczynne własciwości.. co trochę daje do myślenia, bo w sumie po co pić miód skoro i tak nie jest dobry? czytałam tutaj też wasze wypowiedzi na temat, że miód dodany do lekko ostudzonej wody na drugi dzień jest bardzo dobroczynny. Tutaj jednak woda jest wystudzona, a co w przypadku herbaty? Czytałam dodatkowo na innym forum, że cytryna dodana do herbaty to błąd, który wielu z nas popełnia. W sumie sama lubię herbatkę z cytryną, a co będzie, jeżeli dodatkowo do takiej herbaty dodam miód? oczywiście wyłączamy z tego tematu cukier, jego nie ma. Tylko miód i cytrynka do herbaty... babcia mawiała, że to zdrowe - amerykańscy naukowcy, że to niezdrowe... ech... i co tu myśleć?

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2014-12-16, 16:03   

To jest fakt miód jak sie daje do goroncej cherbaty i ta teperatura zabija wartosci bakteriobujcze kture są w miodzie. Ale jak damy do letniej herbaty taka teperatura do 45stopni to nie zabija tych bakterji. A jak jeszcze taka herbatkie z miodem odstawimy na 6godz, to w niej się wytwarzają tlenki chlorowe to tak jaby woda utleniona. Trzeba popijać małymy łykamy. Ta woda utlenioma w gardle i w przełyku sie pieni i za drugim trzecim łyku spływa do żołodka a kwasy żłodkowe to już poradzą z tymy bakterjamy, kture powodują kaszel albo zapalenie gardła. Co do miodu i cytryny, to tak jak by woda a ogień. Się nawzajem się zwalczają. Albo dajemy miód albo cytryne ale nigdy te składniki razem. Pozdrawiam miły_marian

magdamichalska
Obserwator

Wysłany: 2015-03-11, 12:44   

O tych tlenkach chlorowych to nie wiedziałam. Musze odstawić na te 6 godzin. Zawszę piję od razu:)

bogor 
Nieśmiały
początkujący

Wysłany: 2015-03-11, 22:07   

Z tą cytryną w herbacie to trochę nie tak.
Nie dawno oglądałem program, w którym o tym mówiono.
Nie poleca się dodawania cytryny do herbaty z tzw.fusami
natomiast po ich usunięciu ze szklanki jest smaczna i zdrowa.

marekbojarski
Obserwator

Wysłany: 2015-06-29, 05:40   

Ja tam pije herbatę z miodem i z cytryną i mam nadzieję, że to zdrowe połączenie.

marcinpatalon
Obserwator

Wysłany: 2015-07-25, 09:26   

Ja przyznam uczciwie, że też słyszałem, jakoby picie dużej ilości herbaty z cytryną i miodem nie było bardzo zdrowe. Od czasu do czasu jednak nie da się oprzeć pokusie osłodzenia sobie tego napitku miodem - który jakby nie było zawsze jest zdrowszy niż "biała śmierć", szczególnie w formie słodzików. Pod względem fizykochemicznym zgodzę się, że niektóre właściwości miodu mogą zostać zneutralizowane przez wrzącą herbatę. Pozdrawiam i polecam herbatką z miodem :)

ilonadreszler
Obserwator

Wysłany: 2015-09-23, 05:27   

Czego to ludzie nie wymyślą. Ja piłam zawsze wodę z cytryną i miodem i myślałam, że robię dobrze. Muszę o tym poczytać.

jarekmazur
Obserwator

Wysłany: 2015-10-07, 06:01   

Wygląda na to, że muszę zmienić swoje przyzwyczajenia. Zawsze słodziłem herbatę miodem.

romanwarodowski
Obserwator

Wysłany: 2015-12-16, 06:17   

Czytając ten temat przestałem pić wodę z cytryną i miodem. Zobaczymy czy to jakoś wpłynie na moje samopoczucie/zdrowie

Valkyyyr22 
Nieśmiały

Wysłany: 2015-12-16, 15:02   

Nie ma nic lepszego niż herbata z sokiem brzozowym i miodem :)

rafalkichocki
Obserwator

Wysłany: 2016-01-05, 06:25   

A czy ktoś z Was pił kawę z miodem? Smakuje to w ogóle? I czy kawa jakoś nie gryzie się z miodem?

mirekromski
Obserwator

Wysłany: 2016-01-06, 08:42   

Jeszcze nie próbowałem takiego połączenia, ale chyba będę musiał spróbować. Ciekawe jak smakuje i czy faktycznie kawa nie zabija właściwości miodu.

Karpacki 
Stukacz Junior
Karpacki

Wysłany: 2016-01-06, 09:38   

Wy wszyscy specjaliści od gdybania. Kiedy wniesiecie stosowną opłatę za te wasze reklamy które tu umieszczacie? Ładnie to tak? :704:

Odpowiedz do tematu