Wielkopolski styropian jak ustawić wentylacje

Moderator: krzysglo

Colt
Nieśmiały
Nieśmiały

Wielkopolski styropian jak ustawić wentylacje

Post autor: Colt »

Witam serdecznie . Pytanie kieruję do posiadaczy uli styropianowych jak ustawić wentylację w ulu na dzień dzisiejszy temperatura w dzień około 15 stopni w nocy zdarzają się przymrozki . Rodzina mieści się na 7 ramkach wielkopolskich . Dennica higieniczna na chwilę obecną zamknięta , w powałce na 5 otworów 4 zatkałem korkami styropianowymi piąty środkowy otwarty i zauważyłem wczoraj że pszczółki siedzą przed ulem . W momencie wyjęcia wkładki zwężającej wylotek pszczółki weszły do środka . Nie chcę zostawiać ul bez wkładki na wlocie do ula ponieważ jeszcze za wcześnie na otworzenie jej na całą szerokość .

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Teraz w kwietniu już pszczoły powinni miec wieksze wylotki bo juz z każdym dniem przybywa pszczół jest ich wiencej a jest jak na kwiecień bardzo ciepło.Pozdrawiam miły_marian

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

W obecnym okresie pogodowym, proponuję wentylacja uli styropianowych , sterować otworami-pajączkami w dennicy uli. Z uwagi, na praktyczny brak dopływu nektaru - nic nie kwitnie - lepiej będzie jak otwór wylotka będzie za ciasny niż otwarty na wyrost. Może, to prowadzić do rabunków, których można się spodziewać, gdy dopływ nektaru jest mniejszy niż zapotrzebowanie rodziny, a teraz jest właśnie taka sytuacja. Z pszczelarskim pozdrowieniem.
Pozdrawiam

Jan Magóra

Colt
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Colt »

mily_marian, boje się o mroźne noce i wylotków wolał bym nie otwierać na max

Jan Magóra, dennice mam higieniczną z tzw szufladką do sprawdzania osypu

Pozdrawiam Colt

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Colt, wylotki mam otwarte na max przez cały rok, tzn jakieś 2,5 cm na całą szerokość korpusu. Piszę o drewnianych, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

ODPOWIEDZ