Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkopolski styropian jak ustawić wentylacje
Autor Wiadomość
Colt
Nieśmiały

Wysłany: 2013-04-17, 11:08   Wielkopolski styropian jak ustawić wentylacje

Witam serdecznie . Pytanie kieruję do posiadaczy uli styropianowych jak ustawić wentylację w ulu na dzień dzisiejszy temperatura w dzień około 15 stopni w nocy zdarzają się przymrozki . Rodzina mieści się na 7 ramkach wielkopolskich . Dennica higieniczna na chwilę obecną zamknięta , w powałce na 5 otworów 4 zatkałem korkami styropianowymi piąty środkowy otwarty i zauważyłem wczoraj że pszczółki siedzą przed ulem . W momencie wyjęcia wkładki zwężającej wylotek pszczółki weszły do środka . Nie chcę zostawiać ul bez wkładki na wlocie do ula ponieważ jeszcze za wcześnie na otworzenie jej na całą szerokość .

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2013-04-17, 14:32   

Teraz w kwietniu już pszczoły powinni miec wieksze wylotki bo juz z każdym dniem przybywa pszczół jest ich wiencej a jest jak na kwiecień bardzo ciepło.Pozdrawiam miły_marian

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Jan Magóra

Wysłany: 2013-04-17, 20:24   

W obecnym okresie pogodowym, proponuję wentylacja uli styropianowych , sterować otworami-pajączkami w dennicy uli. Z uwagi, na praktyczny brak dopływu nektaru - nic nie kwitnie - lepiej będzie jak otwór wylotka będzie za ciasny niż otwarty na wyrost. Może, to prowadzić do rabunków, których można się spodziewać, gdy dopływ nektaru jest mniejszy niż zapotrzebowanie rodziny, a teraz jest właśnie taka sytuacja. Z pszczelarskim pozdrowieniem.

Jan Magóra

Colt
Nieśmiały

Wysłany: 2013-04-17, 22:13   

mily_marian, boje się o mroźne noce i wylotków wolał bym nie otwierać na max

Jan Magóra, dennice mam higieniczną z tzw szufladką do sprawdzania osypu

Pozdrawiam Colt

minikron 
Senior Stukacz
trzymacz z ambicjami

Wysłany: 2013-04-17, 22:38   

Colt, wylotki mam otwarte na max przez cały rok, tzn jakieś 2,5 cm na całą szerokość korpusu. Piszę o drewnianych, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia.

Odpowiedz do tematu