Koszenie trawy

Moderator: krzysglo

Orzech
Nieśmiały
Nieśmiały

Koszenie trawy

Post autor: Orzech »

Temat może dziwny ale dla mnie ważny. Miejsce w którym stoją ule muszę kosić dość często gdyż porastająca trawa i inne zielsko by zagłuszyły ule. Jak to zrobić by jak najmniej denerwować pszczoły? Czy zatykać wylotki? O jakiej porze dnia to wykonywać?

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Koszenie trawy przed wylotkamy wykonywać albo w czas rano albo przy ustaniu lotów pod wieczur.Podczas koszenia nie zatykac wylotków bo pszczoły przy drganiu maszyny tnocej jeszcze bardziaj sie denerwóją moze nawet dojsć do zaparzenia rodziny. Pozdrawiam miły_marian

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

Szanowny kolego Orzech. Kilka lat temu miałem taki sam problem przy koszniu trawy kosiarką spalinową - pchaną. Gdy kupiłem sobie podkaszarkę Sthil - przenośną, to zawsze koszę póżnym wieczorem i w ogóle pszczół, to nie interesuje. Nie musze zamykać wylotków. Z pszczelarskim pozdrowieniem - 06.05.2015r
Pozdrawiam

Jan Magóra

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Najmniej pszczoły będzie denerwować zwyczajna kosa :707:

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

podczas pożytku i nawet w samo południe, jeśli jest dobre nektarowanie to pszczoły nie interesują się tym co się koło ula dzieje, dla bezpieczeństwa zakładam kapelusz
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Bartkowiak
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Bartkowiak »

Oj - moje na sam dźwięk koszenia kosą ręczną potrafią mnie czasem pogonić :D ale i tak przed wylotami kosą ręczną koszę

nusiu
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: nusiu »

u mnie kosiara to chodzi na pasiece niemal że non stop , żartuję czasami że więcej czasu spędzam z kosiarką w ręce niż przy ulach, a koszenia to mam około 15arów

Gastrok28
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Gastrok28 »

U siebie na działce także korzystam z podkaszarki, jednak mniej znanej firmy (kwestia budżetu :p) niż kolega Jan i także robię to wieczorem już po ustaniu lotów i wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Genio554
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Genio554 »

Miałem sprzęt bosha i padł po 2 latach, naprawa nie opłacalna bo pojedynczych części nie idzie dostać. Od tamtego czasu przed zakupem sprawdzam czy są dostępne części wymienne ;)

Kaka8871
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Kaka8871 »

Kosić rano albo wieczorem. Ja dla bezpieczeństwa zakładam kapelusz, ale jak do tej ppory nic nieprzyjemnego się nie wydarzyło.

Karpacki
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Karpacki »

Szanowna Pani. Ja bym radził tą obsługę księgową wykonywać w pomieszczeniu, i wtedy kapelusz staje się zbędny. Pozdrawiam. :690:

robsonw
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Post autor: robsonw »

Karpacki pisze:Szanowna Pani. Ja bym radził tą obsługę księgową wykonywać w pomieszczeniu, i wtedy kapelusz staje się zbędny. Pozdrawiam. :690:
Ale wtedy stają się niezbędne bambosze!

Valkyyyr22
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Valkyyyr22 »

ja tam dla bezpieczeństwa bym z tego kapelusza nie rezygnował :692:

jozef
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: jozef »

to zależy jakie kto ma rasy pszczół , bo ja wo-gule nie mam zabezpieczenia nic a nic , ale to zależy od rasy

Marian324
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Marian324 »

jozef pisze:to zależy jakie kto ma rasy pszczół , bo ja wo-gule nie mam zabezpieczenia nic a nic , ale to zależy od rasy
Tak z ciekawości - jakiej rasy pszczoły posiadasz?

ODPOWIEDZ