Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Miód dla biegaczy
Autor Wiadomość
alicjarochewicz
Obserwator

Wysłany: 2015-09-22, 06:01   Miód dla biegaczy

Jaki polecacie miód dla biegaczy? Kompletnie odstawiłam cukier, ale brakuje mi tego po wysiłku. Na razie jadam miód z supermarketu, ale może jest jakiś dużo lepszy?

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2015-09-22, 07:45   

Ten z supermarkietu to unijny i po zanią czyli chynski. Oni tylko jeszcze nie umieją podrobić miodu gryczanego ale to jest tylko kwiesta czasu i podrobio. Ten uniny jest tanszy ale jest z cukru a nie z nektaru kwiatowego. Radze znalesć dobrego pszczelasrza i od niego kupywać prawdziwy miód nektarowy. Każdy prawdziwy miód jest dobry. Pozdrawiam miły_marian

Gandalf 
Nieśmiały
Gandalf

Wysłany: 2015-09-25, 16:15   

Kol. Piotrek Nowotnik zrobił fajne badania miodu na swojej uczelni, udowadniając, że miód w supermarkecie, który oferuje niemalże pierwsze i główne przedsiębiorstwo pszczelarskie u nas to zwykła izomaltoza albo coś podobnego

http://www.pasiekapszczel...odow,10716.html

kamillaskowski
Obserwator

Wysłany: 2015-10-04, 10:52   

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że miód z supermarketu to nic dobrego. Muszę znaleźć jakiegoś dobrego pszczelarza.

violaglowacka
Obserwator

Wysłany: 2015-10-26, 07:03   

Również nie byłam tego świadoma. Zawsze miałam miód z supermarketu, teraz muszę się rozejrzeć po okolicy za jakąś pasieką.

Zwiski 
Obserwator

Wysłany: 2015-10-28, 12:43   

W supermarkecie jest taniej stąd ta popularność.

aleksandermorzy
Obserwator

Wysłany: 2015-11-23, 15:30   

Taniej to zazwyczaj znaczy gorzej. Lepiej zatrzymać się przy drodze z karteczką miód. Prawdopodobieństwo, że będzie lepszy niż ten z supermarketu to 99,9%

Mirooos24 
Obserwator

Wysłany: 2015-12-01, 13:11   

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, ale ciężko się nie zgodzić z faktem, że tani miód zazwyczaj jest na bazie cukru. W supermarketach można jednak dostać prawdziwy miód - zazwyczaj stoi na półkach ze zdrową żywnością i jest nieco droższy ;)

Valkyyyr22 
Nieśmiały

Wysłany: 2015-12-16, 15:08   

Miód świetnie nadaje się jako dodatek smakowy do napojów izotonicznych, które można w prosty sposób przygotować samemu w domu - wystarczy woda, sól i przykładowo miód :)

boryswaligora
Obserwator

Wysłany: 2015-12-18, 06:36   

I z tego co czytałem to do takiego izotonika nie warto dodawać cytryny, bo będzie się gryzła z miodem.

Karpacki 
Stukacz Junior
Karpacki

Wysłany: 2015-12-18, 17:43   

Jak widać przynajmniej ośmiu piszących w tym wątku , wykorzystuje go do reklamy tego czym się zajmują, gdyby nawet jedli miód tak jak się deklarują, to od ich kryptoreklamy aż chce się :704:

angela23 
Obserwator

Wysłany: 2015-12-20, 21:27   

Miód jest zawsze dobry.

krzysiekwalicki
Obserwator

Wysłany: 2016-01-18, 06:11   

Mirooos24 napisał/a:
Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, ale ciężko się nie zgodzić z faktem, że tani miód zazwyczaj jest na bazie cukru. W supermarketach można jednak dostać prawdziwy miód - zazwyczaj stoi na półkach ze zdrową żywnością i jest nieco droższy ;)

Również używam takiego napoju po biegu. Przepis poznałem od znajomego maratończyka.

Karpacki 
Stukacz Junior
Karpacki

Wysłany: 2016-01-18, 08:32   

Kolego Miły_Marianie. Proszę ocenić wartość merytoryczną dwóch postów które są powyżej, ze zwróceniem uwagi na tematykę reklam jakie są pod tymi wpisami.
Gość jest taki zabiegany, że miód z supermarketu określa jako napój którego używa po biegu. Rewelacja.

jannet 
Obserwator

Wysłany: 2016-08-08, 12:25   

O, nie słyszałam o tym, że biegacze powinni jeść miód. Sama biegam, może powinnam bardziej się tym zainteresować. To prawda, w supermarketach miód nie zawsze jest dobry, chyba, że eko czy bio, ale równie dobrze mozna kupić w pasiece od hodowców.

Odpowiedz do tematu