Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
rozmanazanie akacji i roslin motylkowych
Autor Wiadomość
EmilM 
Stukacz

Wysłany: 2005-03-11, 22:50   Pożytki pszczele

Przeprowadziłem mały eksperyment - Zalałem gorąca wodą nasiona akacji i posiałem w pojemnikach. Bez żadnego obcierania papierem ściernym.
Efekty można obejrzeć klikając :
http://pawelmrowka.w.interia.pl/Emil/1.jpg
http://pawelmrowka.w.interia.pl/Emil/2.jpg

arobo 
Stukacz Junior

Wysłany: 2005-03-11, 23:36   

Ja tak samo zrobiłem trzy dni temu z robinią czerwoną i jestem ciekaw co z tego wyjdzie tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo dałem te nasiona do samego torfu.

Marek H. z Poznania
Gość
Wysłany: 2005-03-15, 11:16   

Drogi Arobo.
Po wschodaach musisz uważać ażeby siewki nie zostały zaatakowane przez choroby grzybowe ,jeżeli masz siewki w szklarni lub na parapecie w domu.Lepiej profilaktycznie je opryskać.Akacje lepiej jest siać w lekką ziemię wziętą spod starych akacji/zjawisko mikoryzy/ale w torfie też będą się rozwijały choć nie lubią gleb wilgotnych.Dobrze o tym pisze M.Lipiński w "Pożytkach pszczelich..."
Marek

Marek H. z Poznania
Gość
Wysłany: 2005-03-15, 11:28   

Odnośnie akacji czerwonej /neomexikana,glutinosa?????/ Istotnie zawiązuje ona mniej licznie strąki a w pojedyńczym strąku ilość zawiązanych nasion jest niewielka /2-6 szt/
Nasiona zalane wrzątkiem kiełkują jednak podobnie jak akacja biała,ale jak każda roślina z rodziny motylkowatych nie musi powtarzać swoich cech genetycznych.W tym przypadku korzystniejsze byłyby odrosty korzeniowe.
Pozdrawiam Marek.

JozekN
Gość
Wysłany: 2005-06-16, 19:53   rozmnażanie akacji

Mam pytanie odnośnie akacji czerwonej.
Czego się spodziewać rozmnażając ją z nasion? Wiem że rozmnażana generatywnie nie powtaża cech rośliny macieżystej, ale przecież nie będzie (chyba?) zupełnie biała.
Proszę o opisanie takich drzew jeżeli ktoś z państwa widział je kwitnące.
Pozdrawiam wszystkich.

leon 
Obserwator

Wysłany: 2006-03-12, 21:19   

Węgrzy wyhodowali akację która nie daje odrostów i bardzo miodną, kto z kolegów mógłby pomóc w uzyskaniu informacji, gdzie to cudo uzyskać?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi