rozmanazanie akacji i roslin motylkowych

Moderator: krzysglo

EmilM
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Pożytki pszczele

Post autor: EmilM »

Przeprowadziłem mały eksperyment - Zalałem gorąca wodą nasiona akacji i posiałem w pojemnikach. Bez żadnego obcierania papierem ściernym.
Efekty można obejrzeć klikając :
http://pawelmrowka.w.interia.pl/Emil/1.jpg
http://pawelmrowka.w.interia.pl/Emil/2.jpg

arobo
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: arobo »

Ja tak samo zrobiłem trzy dni temu z robinią czerwoną i jestem ciekaw co z tego wyjdzie tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo dałem te nasiona do samego torfu.

Marek H. z Poznania

Post autor: Marek H. z Poznania »

Drogi Arobo.
Po wschodaach musisz uważać ażeby siewki nie zostały zaatakowane przez choroby grzybowe ,jeżeli masz siewki w szklarni lub na parapecie w domu.Lepiej profilaktycznie je opryskać.Akacje lepiej jest siać w lekką ziemię wziętą spod starych akacji/zjawisko mikoryzy/ale w torfie też będą się rozwijały choć nie lubią gleb wilgotnych.Dobrze o tym pisze M.Lipiński w "Pożytkach pszczelich..."
Marek

Marek H. z Poznania

Post autor: Marek H. z Poznania »

Odnośnie akacji czerwonej /neomexikana,glutinosa?????/ Istotnie zawiązuje ona mniej licznie strąki a w pojedyńczym strąku ilość zawiązanych nasion jest niewielka /2-6 szt/
Nasiona zalane wrzątkiem kiełkują jednak podobnie jak akacja biała,ale jak każda roślina z rodziny motylkowatych nie musi powtarzać swoich cech genetycznych.W tym przypadku korzystniejsze byłyby odrosty korzeniowe.
Pozdrawiam Marek.

JozekN

rozmnażanie akacji

Post autor: JozekN »

Mam pytanie odnośnie akacji czerwonej.
Czego się spodziewać rozmnażając ją z nasion? Wiem że rozmnażana generatywnie nie powtaża cech rośliny macieżystej, ale przecież nie będzie (chyba?) zupełnie biała.
Proszę o opisanie takich drzew jeżeli ktoś z państwa widział je kwitnące.
Pozdrawiam wszystkich.

leon
Obserwator
Obserwator

Post autor: leon »

Węgrzy wyhodowali akację która nie daje odrostów i bardzo miodną, kto z kolegów mógłby pomóc w uzyskaniu informacji, gdzie to cudo uzyskać?

Zablokowany