Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
mięta długolistna
Autor Wiadomość
leon
Gość
Wysłany: 2006-04-14, 19:42   mięta długolistna

Mam sporo ziemi koło stawów i myslę trwale ją "zasiedlić.Co możecie powiedzieć o uprawie mięty długolistnej?

SZEFUNIU
Gość
Wysłany: 2006-04-16, 00:14   MIeta długolistna

Mieta długolistna - na pewno warto uprawiac, ale sa bardziej atrakcyjne rosliny lubiace wilgoc np róznego rodzaju nawłocie, czy rdest sachaliński. Proszę zapoznać sie z oporadnikami p.Prpf. B.Jabłońsikiego i tam sobie wybrać byliny. Uważam,ze powinno sie mieć wiele róznych roślin pożytkowych i wyprobowac co w danym siedlisku jest korzystniejsze dla pszczół. Ponadto wierzby lubiace więcej wilgoci daj ace pszczołom b.wczesny pozytek pyłkowy i nektarowy. Tu nadawałyby się wierzba japońska -salix sachalinensis "SEKKA" - czyli polsku "smocza" szeroko sie krzewi lubi wilgoc i kwasna glebę, szybko sie rozrasta i ma ta zaletę,ze jest mniej ogryzana przez sarny i zajace. Ma wspaniałe i b.gesto ulozone bazie, kwitnie b,obficie. Mam taka i wiem o czym piszę. Sa tez i inne wierzby, mozna je wyszukac w poblizu rzek, mokradeł itp. Można też posadzić rożniak przerośnięty, bo bogaty w pyłek poznojesienny a także djący wiele nektaru. Równiez wskazany jest 'NIECIERPEK rOYLEGO" raz posiany dlaje się sam mnoży bo to samosiejka. Jest w czym wybierać 0- Pozdrawiam Szefuniu

leon
Gość
Wysłany: 2006-04-16, 17:55   

Wierzby mam dosyć, w tym trójpręcikowej na póżny pyłek.Chodzi mi o letni pożytek.Gleba jest torfowa o zasadowym odczynie.Czytam Profesora i swego czasu odwiedziłem Go-super Człowiek.Z mojej wiedzy celuję w mięte,ale może ktoś zna coś lepszego?A i doświadczenia z m.długolistną nie mam.Piszcie.

Ptyś
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-06-01, 21:53   

Ja bym krwawnicę pospolitą{Lythrum salicaria} :idea: zastosował,albo Wierzbownice kosmatą{Epilobium hirsutum}.Na tej mięcie nigdy nie widzialem pszczoly a troche jej w mojej okolicy rośnie,ale wszystkie pszczoły są właśnie na tych wymienionych przeze mnie roślinach :!:

marek5
Nieśmiały

Wysłany: 2006-06-06, 21:40   

Ptysiu,a jaka jest miodność tych roslinek?Masz nasiona?Nie spotkałem sie znimi czytając o pożytkach.

Ptyś
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-06-08, 00:22   

Nasion w ilosci handlowej nie posiadam bo nigdy nie myslałem o tym.Krwawnica jest bardzo miododajna poderzewam że wierzbownica też. U mnie pszczoły jak te rosliny kwitna latają tylko na to {latwo rożróżniam bo sa kolorowe :wink: }

marek5
Nieśmiały

Wysłany: 2006-06-11, 20:35   

Ale jak to uprawiać?KIedy zbiera się nasiona?Wyszukałem w sieci,ale o uprawie zero.

Ptyś
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-06-16, 00:25   

Bo z ego co wiem tego nikt nie uprawia.trzeba by zbierać nasiona z roślin dziko rosnących :?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi