Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzaj gospodarki pasiecznej i jej wielkość
Autor Wiadomość
henrmiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2006-12-06, 21:34   Rodzaj gospodarki pasiecznej i jej wielkość

W tym temacie proszę o podanie czy prowadzicie gospodarkę: stacjonarną, wędrowną czy mieszaną, zawodowo czy amatorsko i ilość pni zazimowanych aktualnie.

Ja prowadzę gospodarkę wędrowną, średnio rocznie stacjonuję w czterech miejscach, tj na rzepaku, akacji, gryce oraz w miejscu w którym zimuję. Jest to gospodarstwo amatorskie, aktualnie mam zazimowanych 18 rodzin ustawionych na 3 kontererkach ośmio- miejscowych.
Ostatnio zmieniony przez henrmiko 2006-12-09, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

Ł 
Obserwator

Wysłany: 2006-12-07, 10:21   

Witam. Ja prowadzę gospodarkę mieszaną tzn. wędruje na rzepak, resztę sezony pszczulki pracują na pasieczysku koło domu. Zazimowałem 16 rodzin i mam nadzieję że wszystkie przezimują.

oro54 
Stukacz Junior

Wysłany: 2006-12-24, 14:21   

Witam!
Prowadzę pasieki stacjonarne już ponad dwadzieścia lat. Jedna typowo produkcyjna; zlokalizowana w dobrym miejscu otoczona lasami mieszanymi, druga typowo hodowlana, łatwy dojazd, pomieszczenia i ciągły umiarkowany pożytek. Ule na ramkę wielkopolską. Zazimowane 46 rodzin.
Ponieważ pracuję zawodowo i mam ograniczoną ilość czasu jaki mogę pszczołom w sezonie poświęcić nie zimuję więcej rodzin niż 50 szt. Powyżej tej ilości zaczyna spadać średnia wydajność z jednego ula - brak prawidłowego dozoru. Od 1996 roku w prowadzeniu pasieki używam programu komputerowego - pełna kontrola nad kosztami, baza danych klientów, ich wymagania i preferencje co do miodu, pełna księgowość dla mojej informacji. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. :)
Z poważaniem oro54

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2006-12-27, 21:00   

Prowadzę gospodarkę stacjonarną mając prawie pod nosem wieżbę, sady, malinę, akację, lipę, grykę i nawłoć jakoś nie mam kiedy wędrować ostatnio zaczyna pojawiać się rzepak, od czasu do czasu pojawia się spadź, raz pojawiła sięspadź modrzewiowa we wrześniu straciłem w tedy 2/3 pasieki. Na dzień dzisiejszy mam zazimowanych 31 rodzin.

arobo 
Stukacz Junior

Wysłany: 2006-12-28, 19:34   

Witam ,ja prowadze gospodarke wędrowna w okolicach Łagowa Lubuskiego. W 2006 r zazimowałem 115 rodzin w ulach stojakch wielkopolskich. W chwili obecnej prowadze szereg prac nad unowoczesnianiem pasieki pod wzgledem transportu,magazynowania i jeszcze pare innych rzeczy ktore może sie uda przez zime zrealizowac. Na dzień dzisiejszy o ile nic moich planow nie pokrzyzuje to bede pasieke w dalszym ciągu zwiękrzał.Pozdrawiam

BoCiAnK 
Senior Stukacz
Pasieka Ambrozja

Wysłany: 2007-01-05, 13:46   

Witam prowadzę gospodarkę stacjonarną w dwóch miejscach gospodaruje na ulach Dadanta i 1/2 Dadanta posiadam też ule wielkopolskie łacznie zazimowałem 90 rodzin
posiadam pozytki z Sadów ,mniszka ,Lipy ,Spadzie od liściastej po Iglastą

a-d 
Stukacz Junior
a-d

Wysłany: 2007-01-06, 13:02   

A ja zazimowałem 44 rodziny. Niestety już wiem, że myszy mi załatwiły rodzinę z reproduktorką od Loca- nieską. No ale nam jeszcze cos w zapasie. (a zawsze jest arobo w pobliżu ,to poratuje). Mam głównie wielkopolskie i kilka warszawskici(na wiosnę poprzenoszę do wielkopolskich). Wożę pszczoły na pożytki na tych samych terenach co arobo(lubuskie, okolice Świebodzina). W planach powiększenie pasieki.

Administrator 
Administrator

Wysłany: 2007-01-11, 00:34   Re: Rodzaj gospodarki pasiecznej i jej wielkość

henrmiko napisał/a:
W tym temacie proszę o podanie czy prowadzicie gospodarkę: stacjonarną, wędrowną czy mieszaną, zawodowo czy amatorsko i ilość pni zazimowanych aktualnie.

Ja prowadzę gospodarkę wędrowną, średnio rocznie stacjonuję w czterech miejscach, tj na rzepaku, akacji, gryce oraz w miejscu w którym zimuję. Jest to gospodarstwo amatorskie, aktualnie mam zazimowanych 18 rodzin ustawionych na 3 kontererkach ośmio- miejscowych.

Witam Panie Henryku!

W dziale "sondy" robimy ankiety zawierające opcje do wyboru, rozpisywanie się na temat sondy to sprawa drugorzędna. Taka drobna uwaga, nie to żebym się narzucał :) Jeśli nie wie Pan jak zrobić sondę chętnie pomogę - proszę o maila i dużo cierpliwości z uwagi na kompletny brak czasu.

Pozdrawiam

Michał

Michał

henrmiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2007-01-12, 00:57   Re: Rodzaj gospodarki pasiecznej i jej wielkość

Administrator napisał/a:
[
Witam Panie Henryku!

W dziale "sondy" robimy ankiety zawierające opcje do wyboru, rozpisywanie się na temat sondy to sprawa drugorzędna. Taka drobna uwaga, nie to żebym się narzucał :) Jeśli nie wie Pan jak zrobić sondę chętnie pomogę - proszę o maila i dużo cierpliwości z uwagi na kompletny brak czasu.
Pozdrawiam
Michał

Panie Administratorze! Ponieważ moje wnioski składane początkowo do Pana, później do Pani naczelnej odnośnie zmian , których celem było stworzenie przyjaznego forum nie odniosły żadnego skutku, obecnie więcej czasu poświęcam przy tworzeniu bardzo przyjaznego forum pszczelarskiego przy Technikum w Pszczelej Woli, którego zestawienie działów proponuję przejrzeć. Jego adres to http://forum.pszczelawola...b0109a533ffd025
Sprawę odnośnie niniejszej sondy pozostawiam do decyzji Pana. Jeżeli uważa Pan, że jest zła, to może ja Pan zamknąć. Tak jak Pan zrobił z tematem dotyczącym podanego adresu producenta uli.
Życzę miłej współpracy z wszystkimi uczestnikami forum i z Naczalstwem.
Henryk.

Administrator 
Administrator

Wysłany: 2007-01-13, 12:10   Re: Rodzaj gospodarki pasiecznej i jej wielkość

henrmiko napisał/a:
Administrator napisał/a:
[
Witam Panie Henryku!

Pozdrawiam
Michał

Panie Administratorze! Ponieważ moje wnioski składane początkowo do Pana, później do Pani naczelnej odnośnie zmian , których celem było stworzenie przyjaznego forum nie odniosły żadnego skutku, obecnie więcej czasu poświęcam przy tworzeniu bardzo przyjaznego forum pszczelarskiego przy Technikum w Pszczelej Woli, którego zestawienie działów proponuję przejrzeć. Jego adres to http://forum.pszczelawola...b0109a533ffd025
Sprawę odnośnie niniejszej sondy pozostawiam do decyzji Pana. Jeżeli uważa Pan, że jest zła, to może ja Pan zamknąć. Tak jak Pan zrobił z tematem dotyczącym podanego adresu producenta uli.
Życzę miłej współpracy z wszystkimi uczestnikami forum i z Naczalstwem.
Henryk.

Panie Heryku,
chciałem pomóc a w zamian raczył Pan na mnie naskoczyć, zgodnie z zasadą że każdy dobry uczynek musi być ukarany.
Druga sprawa - czy gdzieś na forum ktoś z Redakcji lub ja napisał że realizujemy wszystkie życzenia użytkowników forum? Ja nic takiego nie widziałem. Pana propozycje trafiły i do mnie i do Redakcji, zostały przedyskutowane i ustaliliśmy co robimy. Zmiany będą, niedługo, nie od razu Rzym zbudowano. Nie w takim zakresie jakby sobie zapewne Pan życzył, ale zgodnie z wytycznymi Redakcji.
Co do forum - życzę powodzenia, może kiedyś zrobi Pan tam tyle działów, że będą sie przewijały przez 10 ekranów, póki co nieźle idzie :lol: Adres forum można podać bez numeru sesji - będzie krócej i czytelniej.

Przepraszam wszystkich za off-topic ale henrmiko podniósł mi ciśnienie.

Pozdrawiam

Michał

Michał

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi