pogoda w grudniu

Moderator: krzysglo

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały

pogoda w grudniu

Post autor: krzychu_20 »

Proszse o odpowiedź na moje pytanie. Jestem młodym początkującym pszczelarzem. Byłem w pasiecie i zauważyłem że pszczoły latają.Pogoda jest słoneczna i temperatura dodatnia.Jak to wpłynie na przezimowanie pszół.Wydanie mi się że to niekorzystne waruki i bardzo się martwie.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Re: pogoda w grudniu

Post autor: BoCiAnK »

krzychu_20 pisze:Proszse o odpowiedź na moje pytanie. Jestem młodym początkującym pszczelarzem. Byłem w pasiecie i zauważyłem że pszczoły latają.Pogoda jest słoneczna i temperatura dodatnia.Jak to wpłynie na przezimowanie pszół.Wydanie mi się że to niekorzystne waruki i bardzo się martwie.
Jak nakarmiłeś odpowiednio ,ułorzyłeś gniazda odpowiednio do sily rodziny ,to nie masz się co zamartwiać nie pierwsza i zappewne nie ostatnia zima jest taka ,,,choć Ty nie bądziesz pamiętał ale zapytaj starszych o rok 1987 /8 do stycznia niebylo śniegu a w polowie st ycznia bylo 15--17 stC pszczoły wstały jak Burza ;;;rok 2004/5 pierwszy większy snieg zesypał się 11.01 05 i też bylo ok

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: krzychu_20 »

xx

[ Dodano: 2006-12-07, 17:34 ]
Dziękuje za odpowiedź BoCiAnK.Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.Teraz już się mniej martwie.Mam dwadziścia rodzin więc z tego powodu przeżywam stres.Planuje na przyszły sezon kolejne dwadzieścia.Wybudowałem już na dzień dzisiejszy 60 korpusów.Teraz zaczynam zbijać dennice.Pracuje na ramkach ostrowskiej ulach wielokorpusowych.

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Pamiętam rok 87 miałem w tedy bardzo puźną rójkę którą przyniosłem od znajomego osadziłem ją w ulu warszawskim zwykłym zajmowała zaledwie 4 ramki po zakarmieniu, bez najmniejszego uszczerbku przezimowała na początku stycznia u mnie było 12 st.C a pod koniec lutego zrobiłem przegląd pasieki. Chodź w tym że roku u znajomych pszczelarzy były spatki rodzin ale przyczyną była warroza.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Re: pogoda w grudniu

Post autor: henrmiko »

krzychu_20 pisze:Proszse o odpowiedź na moje pytanie. Jestem młodym początkującym pszczelarzem. Byłem w pasiecie i zauważyłem że pszczoły latają.Pogoda jest słoneczna i temperatura dodatnia.Jak to wpłynie na przezimowanie pszół.Wydanie mi się że to niekorzystne waruki i bardzo się martwie.
Myślę,że każda aura ma swoje plusy i minusy dla gospodarki oasiecznej i nie tylko. Dla pszczół ważne jest, aby matka w okresie zimowym do połowy lutego w naszych warunkach klimatycznych nie czerwiła. My pszczelarze możemy w pewnym stopniu tym kierować np w ciepłych okresach - ochładzać gniazda przez dobrą wentylację a w okresie przedwiośnia ocieplać, nie zapominając dalej o dobrej wentylacji zapobiegającej ich zawilgoceniu.
Ocenę obecnej zimowli dokonamy wiosną w czasie pierwszego przeglądu. Myślę, że nie będzie tak źle.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Słyszałem że zima ma przyjść dopiero pod koniec stycznia, wtedy mają być więkrze mrozy i opady śniegu. Miejmy nadzieję, że nie będzie sroga.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

O mnie to tak za zimą tęsknie jak mój Pies za zeszłą :D :D :D

oro54
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: oro54 »

Witam!
Trochę nam się pokręciło z pogodą. 06.01.2007r. przypadkiem byłem w pasiece i co się okazuje, pojedyńcze pszczoły na wylotkach wynoszące śmieci z dennicy. W zasięgu wzroku, na polach, łany kwitnącej gorczycy. A tu meteo przewiduje u nas 9 i 10 stycznia dodatnie temperatury w dzień około 12- 13 stopni C. Jestem ciekawy co z tego wyniknie.
Z poważaniem oro54

arobo
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: arobo »

Doświadczeni pszczelarze mowia że jak ułozy sie dobrze gniazda na zime i da odpowiednio do siły rodziny pokarm to nie powinno byc tak żle.Tylko jak widze długie bazie leszczyny i prawie na wybiciu z pąkow wierzbe no to troche nie tak,oby ta pogoda jednak wyprostowala ta cała sytuacje w naturze.

Zablokowany