Jaki sposób na kit pszczeli

Moderator: krzysglo

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 18
Rejestracja: 2006-12-07, 13:00

Jaki sposób na kit pszczeli

Post autor: krzychu_20 »

Witam!!! Po raz kolejny na tym forum prosze o wypowiedź. W jaki sposób można pozyskiwać kit pszczeli. Kiedy słyszałem o specjalnych siateczkach, które kitują pszczoły i w ten sposób pozykuje się kit. Znacie może jakieś inne sposoby na pozyskanie kitu.Prosze o wypowiedź. Z poważaniem krzychu_20.

Marek__Z
Stukacz
Stukacz
Posty: 73
Rejestracja: 2005-01-31, 20:35

Post autor: Marek__Z »

Kolego Krzychu.
Z tych tak zwanych" pajączków" pozyskacz czysty propolis, bez zanieczyszczeń.
Można jeszcze skrobać ramki, beleczki odstępnikowe , wręgi i wszystkie miejsca w ulu które pszczoły postanowiły zakitować.
pozdrawiam

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 520
Rejestracja: 2005-12-21, 16:21
Lokalizacja: Wieluń

Prosty sposób pozyskania propolisu

Post autor: henrmiko »

Pozyskiwanie propolisu przy pomocy powałki wykonanej z lister drewnianych pasujących do górnego korpusu ula, takiego jaki posiadamy, obciągniętej kawałkiem z siatkowanego worka polipropylenowego o drobniutkich oczkach.
W pełni sezonu pszczelarskiego, bezpośrednio na ramki a pod poduszkę wkładamy tą powałkę i po zakitowaniu tego kawałka siatkowanego worka, zamieniamy całą konstrukcję powałki na nową a kawałek worka zakitowanego bez listew drewnianych, wkładamy do zamrażarki i po dobrym ochłodzeniu wykruszamy propolis, następnie ponownie naciągając worek na powałkę z listew drewnianych i powtarzamy czynności wyżej opisane.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Zablokowany