Gospodarka w ulach Wielkopolskich lezakach

Moderator: krzysglo

Psepscolek
Obserwator
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: 2007-01-26, 21:17
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik

Gospodarka w ulach Wielkopolskich lezakach

Post autor: Psepscolek »

Jw. Temat zakladam poniewaz chce wykonac ten wlasnie typ ula i chcialbym sie dowiedziec czy gospodarka w nim rozni sie w jakis zasadniczy sposob od gospodarki w ulach warszawskich.

Pozdrawiam Psepscolek.

Awatar użytkownika
haker_2015
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 112
Rejestracja: 2006-08-02, 11:32
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

gospodarka w leżakach

Post autor: haker_2015 »

na to pytanie mogęc ikolego odpowiedziec bardzo pobierznie, tyklo z tego powodu, że nie gospodarowałem w leżaku choć zakupilem ten typ ula (własnej roboty), nietety jego stan był opłakany i zdecydfowałem sie na jego rozbiórkę. zinformacji jakie mam mogę powiedziec, że napewno się różnią podstawowymi wymiatrami ramek i tym podobnych. Leżaka poleic mogę na poczatek i dla osób shorowanych nie trzeba bowiem podnosić żadnych korpusów i tym podobnych rzeczy. Można go zrobiv na dwa sposoby , albo jeno rodzinny - jeden wylotek - albo 2 rodzinny dwa wylotki. Wspaniała w tym momencie jest kwestia w tym typie ula, mozliwośc połączenia dwóch rodzin żyjących defakto koło siebie wrazie osłabienia, jak również kwestia przenoszenia ramek z czerwiem i innych czyności. Jenakże kwestia sporną wydają mi się być okresy rójkowe, zapobieganie im w tego typach uli. Ja korzystam obecnie z ula typu Wielkopolski i jest najbardziej rozpowszechnionym typem wiec nie ma co kombinować tylko pozostać na jednym typie i popropstu.

a-d
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-19, 18:07
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: a-d »

Mój pierwszy ul to leżak wkp. Mam w nim reproduktorkę. Mam też kilka warszawskich. Według mnie dużą rolę odgrywa kwestia przyzwyczajenia. Mi bardziej odpowiada wkp. Natomiast jeśli chodzi o zimowle, to zdecydowanie jest lepsza w warszawskich.
A tak poza tym to przechodze tylko na ule korpusowe, bo jeżdże na pożytki i te warszawiaki mi do niczego nie pasują, a kupiłem je tylko ze względu na pszczoły, za grosze.
a-d

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 51
Rejestracja: 2007-02-03, 22:26
Lokalizacja: laskowa

Post autor: cacek »

Ja polecam ten typ ula. bardzo dobrze mi sie w nim pracuje :)
mirek

Zablokowany