Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedźwiedź w pasiece

Czy znasz przypadki dokonania przez niedźwiedzia szkód w pasiece?
Tak
25%
 25%  [ 2 ]
Nie
75%
 75%  [ 6 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Anna Spalona 
Obserwator
pszczółka

Wysłany: 2007-04-05, 12:37   Niedźwiedź w pasiece

Czy temat odwiedzania pasiek przez niedźwiedzie jest Wam znajomy?
Chciałabym skontaktować się z osobami, które miały ten problem lub wiedzą o takich przypadkach.
Ostatnio zmieniony przez Anna Spalona 2008-04-08, 16:05, w całości zmieniany 2 razy  

BoCiAnK 
Senior Stukacz
Pasieka Ambrozja

Wysłany: 2007-04-05, 19:15   

To Prosze zadzwonić do mnie w moim powiecie były 3 przypadki porozwalania i zniszczenia pasiek przez Niesfornego misia miodojada

bee7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-29, 12:00   

Słuchajcie, może to był żart, ale kilka uli było podrapanych, obrypanych i rozwalonych jakby jakiś pies lub coś większego chciało się dostać. Sąsiad twierdzi że mógłby to być niedźwiedź. Moja pasieka jest położona obok weilkiego lasu, i działka na której mam pszczoły nie jest do końca ogrodzona. Podejrzewam że mógłby to być miś, wyczuł może coś słodkiego np. miód i chciał się dostać. Ale to są tylko moje podejrzenia. Nie sądze że niedźwiedź mógłby to zrobić.

Anna Spalona 
Obserwator
pszczółka

Wysłany: 2008-09-01, 15:17   

W latach 1994-1995 niedźwiedź pojawił się w okolicach Grójca i Puszczy Kozienickiej... Zrobiłeś jakieś zdjęcia?

bee7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 19:57   

nie nie zobiłem, ale coraz częściej kontroluje wygląd ula. Nasadziłem dużo akacjii narazie do okoła, ale raczej to był jakiś lis albo kuna. Nie wierze że mógłby to być miś.

Zaleszczotek 
Stukacz Junior
Chelifer Cancroides L.

Wysłany: 2008-12-22, 07:28   

Ja stawiam na borsuka.
Z wikipedii >
"Borsuk jest wszystkożerny. Jego główne pożywienie to korzonki, grzyby, żołędzie, ślimaki, dżdżownice oraz wszelkiego rodzaju owady i ich larwy. Zjada także młode króliki, zające, ptaki i jaja ptasie, jak również marchew zwyczajną, buraki, wszelkie owoce i jagody.
"

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi