lipa-czy w tym roku gdzieś ładnie kwitnie?

Moderator: krzysglo

michalmg
Nieśmiały
Nieśmiały

lipa-czy w tym roku gdzieś ładnie kwitnie?

Post autor: michalmg »

Witam!!!

Mam pytanko, jak u kolegów kwitnie lipa w tym roku, ja mieszkam na północy, dokładnie w byłym woj. ostrołęckim i można powiedzieć że lipy nie kwitły, (a właściwie już przekwitły) jak jest w innych regionach ??

pozdrawiam

W
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: W »

u mnie tzn na pograniczu lubelskiego i mazowieckiego kwitnie już ponad prawie 2 tygodnie i jeszcze pewnie trochę pokwitnie a do tego ładnie nektaruje i pszczoły ją chętnie odlatuje

pozdrawiam

jozef
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: jozef »

W pisze:u mnie tzn na pograniczu lubelskiego i mazowieckiego kwitnie już ponad prawie 2 tygodnie i jeszcze pewnie trochę pokwitnie a do tego ładnie nektaruje i pszczoły ją chętnie odlatuje

pozdrawiam
Witam, mieszkam w pomorskim ,lipa dopiero co w tym tygodniu zaczęła kwitnąć w zasięgu 500 m. są aż 7 em lip drobno listne a jak jest trochę pogody to pszczoły łatają jak by nie miały czasu bo im to ktoś zabierze a konkurentów nie ma w pobliżu

welbik
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: welbik »

U mnie (woj. pomorskie) lipa już praktycznie przekwitła, a w momencie jej kwitnienia pogoda była fatalna i pszczoły prawie nic nie przyniosły. Podobnie ma większość pszczelarzy w okolicy.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

W okolicy Wielunia w większości lipa już przekwitła. Panująca w tym czasie pogoda nie była zbyt sprzyjająca aby wszystek jej nektar pobrały okoliczne pszczoł. Ale z doświadczeń wieloletnich wiemy, że jest to taka prawidłowość związana z lipą.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

jak mi kiedyś powiedział 82 letni pszczelarz...

hehe miód lipowy? a czemu mówi się że coś jest "LIPNE".

Awatar użytkownika
kika*:)
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: kika*:) »

u mnie w malopolsce lipy kwitly, ale marnie, przez ta zime... mozna powiedzec ze zakwitly, i przekwitly, ale zaczynaly kwitnac w czerwcu. pszczoly nie mialy zbyt wielkiego pozytku na lipach teho roku.....
z powazaniem, Magda :687:
gdy zginie ostatnia pszczoła, światu zostanie 6 lat życia...

Zablokowany