Apiterapia. Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi (12/2020)

Redakcja

Warto spojrzeć na produkty pszczele oczami dwojga naukowców. Za ich namową potraktować apiterapię jako skuteczną i sprawdzoną alternatywę dla farmakologii. To podejście zyskuje coraz więcej zwolenników.

Bogdan Kędzia i Elżbieta Hołderna-Kędzia, Apiterapia. Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi

Na kolejnych stronach książki autorzy przedstawiają nam, potwierdzone badaniami, lecznicze właściwości pszczelich produktów, poczynając od miodu, pierzgi, pyłku poprzez wosk i jad pszczeli, skończywszy na propolisie. Znajdziemy w niej odpowiadzi na wiele pytań, między innymi: jak przechowywać miód, na czym polega różnica między miodem ze spadzi liściastej a tym ze spadzi iglastej, jak leczyć okładami z wosku, a jak zrobić mazidło na hemoroidy. Bogdan Kędzia i Elżbieta Hołderna-Kędzia radzą także jak leczyć miodem nadciśnienie tętnicze, żylaki, a jak stany pozawałowe, jaki miód stosować przy chorobach skóry, a który przy przeziębieniach, zapaleniu wątroby czy w stanach wyczerpania fizycznego i nerwowego… Odkrywają przed nami tajemnice jadu pszczelego i jego cudowne właściwości. Podpowiadają jak wykorzystać pyłek i pierzgę. Publikują dane na temat efektów leczenia, podają zalecane dawki preparatów, a czasem również recepty do ich samodzielnego wykonania. Czarno na białym rozprawiają się wreszcie z mitami na temat pszczelich produktów.

Książka Apiterapia. Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi ma jeszcze inne wartości dodane, jest wyposażona w cenną bibliografię, która – czytelnikom zainteresowanym – ułatwi „nawigację” po świecie pszczelich produktów i pomoże odkryć nowe fakty. A poza tym jest starannie wydana, obficie zaopatrzona w rysunki, zdjęcia, wykresy, które stanowią źródło dodatkowej, uporządkowanej wiedzy.

Dla każdego z nas stanie się odpowiedzialnym przewodnikiem w domowej terapii, zaordynowanej przez doświadczonych i odpowiedzialnych autorów. W bibliotece pszczelarza lub zwolennika pszczelich produktów pozycja obowiązkowa.

Bogdan Kędzia i Elżbieta Hołderna-Kędzia,Apiterapia. Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi,wyd. I, wydawnictwo SBM Sp.z o.o., Warszawa 2000,ss. 192, oprawa twarda; cena: 29,95 zł

 

 

 

„Pszczelarstwo” - wiedza i doświadczenie.
Zrób z tego pożytek!

 ZAMÓW PRENUMERATĘ