Pytanie do adnina

Moderator: krzysglo

ian_cox
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-18, 08:19

Pytanie do adnina

Post autor: ian_cox »

Rozumiem, że można zamknąć nie tylko dział na tym forum, ale i to forum (chyba nie będzie wtedy większej szkody), ale wyjaśnij mi, dlaczego do użytkownika Avico zwracasz się w 3. osobie liczby mnogiej? Szacunek czy też taki ważny on ci jest?

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
Posty: 143
Rejestracja: 2004-10-12, 16:09
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pytanie do adnina

Post autor: Administrator »

ian_cox pisze:Rozumiem, że można zamknąć nie tylko dział na tym forum, ale i to forum (chyba nie będzie wtedy większej szkody), ale wyjaśnij mi, dlaczego do użytkownika Avico zwracasz się w 3. osobie liczby mnogiej? Szacunek czy też taki ważny on ci jest?
Zwrócić proszę uwagę, że nie tylko Avico zachowuje się niewłaściwie. Przykładów na tym forum są dziesiątki. Mam szacunek do jego wiedzy i zaangażowania, jednak stosunek do innych osób w tym wyrażany w wypowiedziach uważam za wysoce niestosowny (to moja ocena z którą ma prawo się nie zgodzić a ja nie muszę się z niej tłumaczyć - to tak aby uprzedzić emaile z pytaniami i wyrzutami). Chamstwem mogę się zająć sam, jednak propagowanie ksenofobi i nienawiści to grubszy temat i ze sprawą zgłoszę się do zespołu Dyżurnet.pl działającego przy NASK.

Oczywiście, że można zamknąć forum. Za ksenofobiczne wypowiedzi i szerzenie nienawiści można zamknąć nie tylko forum, wszyscy, nie tylko Avico, powinni o tym pamiętać. Dział został zamknięty bo forum ma tematykę pszczelarską i wszystkie posty mają tego tematu dotyczyć.

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 377
Rejestracja: 2007-10-24, 10:32

Post autor: minikron »

Administratorze, te forum to olbrzymia kopalnia wiedzy dla nowych i starszych, nie zamykajcie go. Pokazalibyście ile dla Was są warci pszczelarze, mali i duzi.
Tez mam swoją ocenę: wszystkie, albo prawie wszystkie kłótnie na forum były prowokowane przez aviko.
Forum i to co się na nim dzieje tworzy obraz Wydawnictwa, aviko może być sobie największym fachowcem, może pisać najlepsze artykuły reklamowe, ale jego zachowanie tutaj rzutuje na moje postrzeganie "Pszczelarstwa".
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Fringilla
Stukacz
Stukacz
Posty: 89
Rejestracja: 2009-01-16, 23:23
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Fringilla »

Nigdy nie brałem udziału w pyskówkach nawet tego nie czytałem bo to mnie nie podnieca , ale zamykanie działu nic nie zmieni . Moim zdaniem teraz całe forum będzie tym "zasyfione".

avico

Post autor: avico »

Arytmetycznie mamy 20% forum zamknięte. Dzierzon od listopada 2010 r. jest w areszcie, zaś Admin ma monopol na określenie co dorosłym ludziom wolno pisać, a czego nie wolno.

Wynika z tego, że na tym forum można jedynie będzie wkrótce klepać zdrowaśki, a nie prowadzić dyskusje i spory.
Nie przypominam sobie, aby w zamkniętym dziale ktoś używał słów wulgarnych, lub obelżywych.
Mogę jedynie wysnuć wniosek, że ponownie nasz wspaniały kolega Ander wypłakał u Naczelnej zamkniecie wątku o zgnilcu.

Uważam, że stało się gorzej niż źle!

Admin nie jest pszczelarzem i nie ma pojęcia co to takiego zgnilec i jakie niesie zagrożenie dla pszczół.
Ostra, a nawet wkraczająca w kłótnie dyskusja na ten temat mogła uczynić więcej dobrego niż zamkniecie wątku.
Teraz młodzi pszczelarze będą ukrywali zgnilca, bo nawet na forum dyskutować o nim nie wolno.

Kategorycznie stwierdzam, że doszło do rażącego nadużycia ze strony Admina!

Mamy prawo się kłócić i dyskutować i dokąd nie lecą ...uje i inne wyzwiska, Admin powinien zachowywać powściągliwość. Przypominam, że dyskutują ludzie dorośli, a nie gówniarze!

Powtarzam, że nadrzędnym dobrem jest bezpieczeństwo naszych pasiek od szerzenia się chorób zakaźnych zwalczanych z urzędu, a forumowa dyskusja sprowadzała się do dwóch opcji.

Jedna zgodna z prawem zaś druga gwałcąca przepisy.

W dyskusji zwolenników obu opcji nie da się uniknąć emocji. Jednak nadgorliwość Admina wylała dziecko z kąpielą.

Protestuję wobec takich bezzasadnych reakcji i w przypadku utrzymania istniejącego stanu rzeczy zrezygnuje z pisania na tym forum. Nadgorliwość i brak kompetencji jest bardziej szkodliwy niż handel ramkami zakażonymi zgnilcem.

Wnioskując w przeszłości o powołanie forum do życia nigdy nie sądziłem, że zostaniemy potraktowani jak smarkacze. Mamy prawo do sporów, dyskusji, a nawet kłótni i Adminowi nic do tego, dokąd nie zostaje naruszona Netykieta.
W tym akurat przypadku nic takiego nie nastąpiło!

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
Posty: 143
Rejestracja: 2004-10-12, 16:09
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Administrator »

minikron pisze:Administratorze, te forum to olbrzymia kopalnia wiedzy dla nowych i starszych, nie zamykajcie go. Pokazalibyście ile dla Was są warci pszczelarze, mali i duzi.
Tez mam swoją ocenę: wszystkie, albo prawie wszystkie kłótnie na forum były prowokowane przez aviko.
Forum i to co się na nim dzieje tworzy obraz Wydawnictwa, aviko może być sobie największym fachowcem, może pisać najlepsze artykuły reklamowe, ale jego zachowanie tutaj rzutuje na moje postrzeganie "Pszczelarstwa".
To wiem, ja nie zamierzam forum zamykać. Napisałem tylko "można", jednym kliknięciem, jedna decyzją, słuszną lub nie. Już był taki pomysł, gdy rozgorzała dyskusja o narodowości Dzierżona która przerodziła się w ksenofobiczna pyskówkę. Wyłącznie od Was - użytkowników - zależy jego przyszłość, od Waszego postępowania, od umiejętności rzeczowej dyskusji o którą tyle razy prosiłem.

Halincia
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-11, 21:15

avico

Post autor: Halincia »

Powiem jak zwykle - nie podoba się avico ? To Ariwedrczi Roma ! :699: Nikt po tobie płakał nie będzie , a twe dzielenie się wiedzą jest tak ogromne że przez 6 lat 6 razy ktoś kliknął - POMÓGŁ.Inteligent z Bożej Łaski szkoda że na kulturę brakło. :693:

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 771
Rejestracja: 2006-12-05, 19:21
Lokalizacja: kraśnickie

Post autor: SKapiko »

pomimo że ma ostry język pisania, to on mi nie przeszkadza
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

pszczelarz561
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 20
Rejestracja: 2009-08-20, 15:58
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: pszczelarz561 »

Podoba mi się ma cięty język na głupstwa i pisze prawdę, lubię czytać jego posty

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz
Posty: 72
Rejestracja: 2010-09-12, 17:51
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Cordovan »

avico pisze:Uważam, że stało się gorzej niż źle!
To jest od dawna zauważalne.
avico pisze:Admin nie jest pszczelarzem i nie ma pojęcia co to takiego zgnilec i jakie niesie zagrożenie dla pszczół.
Fakt niepodważalny. Dodam tylko że nie ma pojęcia wogóle o pszczelarstwie i jego działanie na forum w jakichkolwiek tematach, o których nie ma się pojęcia jest nieadekwatne do zajmowanej pozycji. By zamykać tematy na forum (należało by mieć konkretny powód) ew. umieć rozstrzygać konflikty pszczelarzy trzeba mieć pojęcie o pszczelarstwie.
avico pisze:Ostra, a nawet wkraczająca w kłótnie dyskusja na ten temat mogła uczynić więcej dobrego niż zamkniecie wątku.
O ile jest na poziomie i nie powoduje rażącego konfliktu (świadczącego o czasopiśmie bo to jego forum), który zmuszeni są czytać młodzi czy też starsi ale nie mający pojęcia o pszczelarstwie użytkownicy.
avico pisze:Kategorycznie stwierdzam, że doszło do rażącego nadużycia ze strony Admina!
Do nadużycia nie doszło raczej od dawna widać brak kompetencji do prowadzenia forum w tym brak odpowiedniego podejścia do wielu spraw i tego co piszą użytkownicy włącznie z obsługą techniczną forum.
avico pisze:W dyskusji zwolenników obu opcji nie da się uniknąć emocji. Jednak nadgorliwość Admina wylała dziecko z kąpielą.
Da się tylko trzeba umieć to kontrolować , mam na myśli odpowiednie reakcje Admina jak i osób piszących tego typu posty.
Protestuję wobec takich bezzasadnych reakcji i w przypadku utrzymania istniejącego stanu rzeczy zrezygnuje z pisania na tym forum. Nadgorliwość i brak kompetencji jest bardziej szkodliwy niż handel ramkami zakażonymi zgnilcem.
Nieuzasadnione bo zrobisz więcej gorszego niż dobrego, przestając pisać odbierzesz wielu adeptom pszczelarstwa dostęp do wiedzy jaką posiadasz.
Halincia pisze:Powiem jak zwykle - nie podoba się avico ? To Ariwedrczi Roma ! :699: Nikt po tobie płakał nie będzie , a twe dzielenie się wiedzą jest tak ogromne że przez 6 lat 6 razy ktoś kliknął - POMÓGŁ.Inteligent z Bożej Łaski szkoda że na kulturę brakło
Przestanie pisać - forum umrze śmiercią naturalną. Halincia nie wiem do czego pijesz ale avico od zawsze pisał ostro na forum, ty widzę jeden napisany post jako negatyw i zero przekazanej wiedzy, o kulturze z twojej strony też można sobie pomyśleć, że nie masz jej za grosz więc jak masz tak pisać to siedź cicho, czytaj, ucz się i nie marudź bo nic sensownego nie wyczytałem z twojego wpisu.
pszczelarz561 pisze:odoba mi się ma cięty język na głupstwa i pisze prawdę
Czasami avico w mojej ocenie pisze zbyt ostro bo wiele jego postów można by napisać luźniej, spokojniej bez zbędnych emocji ale to już tylko i wyłącznie odpowiednie podejście Admina do forumowiczów i tego co i jak piszą oraz porozumienie z forumowiczami może doprowadzić do wyłagodzenia kulturowego a zarazem do sensowności wypowiedzi forumowiczów. :706:

To tyle z moich obserwacji tego forum. Mam tylko nadzieje ze "zdrowa krytyka" z mojej strony da do myślenia Adminowi i tobie avico też.

avico

Post autor: avico »

Nie warto bułki owijać w bibułkę. Już S. Grzesiuk w książce "Pięć lat kacetu" pisał, jak na początku używano tytułomanii, "pan doktor", pan sędzia" itp. Kiedy doszło do konfliktu szybko przeszli na TY, bo jakoś głupio mówić per panie doktorze sk....nu.

Dlatego i ja nazywam rzeczy po imieniu i zamiast dyplomacji, mówię idiocie, że jest idiotą.

Wracając do tematu zgnilca, potwierdzam, że zamknięcie wątku jest najgorszą decyzją Admina. Temat jest tak ważny, że nawet obelgi nie powinny doprowadzić do zamknięcia wątku, tylko do sankcji wobec winnego. Przyznam, że nie dostrzegłem wypowiedzi, które można uznać za naruszające Netykietę. Przecież spierać się i dyskutować jeszcze nam wolno.

Przyznaję, że przygotowuję na ten temat tekst z wykorzystaniem stwierdzeń niektórych forumowiczów, bo zgnilec opanował nie tylko pasieki, ale i umysły.
Jeżeli Naczelna tego nie wytnie, to napiszę o bezmyślnej reakcji Admina zamykającego tak istotny wątek, który czynem swoim uniemożliwił poznanie wielu istotnych spraw związanych z tą groźną chorobą przez pszczelarzy nie tylko początkujących. Sami widzimy jak ograniczoną i nieprawdziwą wiedzę reprezentowali pszczelarze.

Forum tematyczne zawiera znaczny potencja wiedzy i doświadczenia, a sposób prowadzenia dyskusji powinien być korygowany tylko wtedy, kiedy dochodzi do rażących naruszeń. Jednak nawet wtedy sankcje powinny dotykać winnego, a nie przez zamykanie wątku. Powiem więcej, że za istniejący stan winę ponosi Admin i Moderator, ponieważ czekają bezczynnie nie reagując do konkretnych osób, a później następuje wylanie dziecka z kąpielą, czyli bezzasadne zamknięcie.

Nie wolno dorosłych ludzi traktować jak przedszkolaków i niedorozwojków.

Warto wiedzieć, że w czerwcu 2011 r. zgnilec został odnotowany w 19 pasiekach w Polsce (informacja od Gł. Lek. Wet).
Skoro jest tak źle, to jakim prawem odbiera się nam korzystanie z niezbędnej wiedzy na ten temat w skutek zamknięcia wątku?

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 145
Rejestracja: 2007-11-28, 16:36
Lokalizacja: Polska

Dyskusja o zgnilcu

Post autor: coconut »

Nie chce komentowac tu zadnego z detali tego sporu, ale pietnowanie wystepujacego zagrozenia zgnilcem - tak, na ktore avico tak mocno kladzie nacisk, jest ono naprawde potrzebne, bo nie tylko tu chodzi o nieswiadomosc czy pospolite niechlujstwo wielu pszczelarzy, zwlaszcza tych drobnych, ale zdarza sie, ze czasem to niepohamowana chciwosc niektorych przyczynia sie do rozsiewania tej zarazy, a mam tu na mysli glownie niektorych "producentow odkladow" na sciaganych z calej Polski plastrach, takze 'chalupnikow' swiadczacych tzw. "uslugi wyrobu wezy", - ktorzy w podobny sposob sciagaja te zaraze, a potem nie dbaja, albo nie maja warunkow, aby zadbac o zachowanie wlasciwego rezimu technologicznego podczas topienia wosku.
Przeciez tak naprawde spory zgnilca sa w kazdej pasiece - tyle, ze to dziadostwo nie ma w wiekszosci sytuacji szans, aby rozwinac sie do rozmiarow klinicznych.
Na szczescie, wiekszosc pszczelarzy zdaje sobie sprawe z tego co to jest higiena w pasiece i robi wszystko, co moze i potrafi, aby ustrzec sie zaglady pszczol, ale z najzwyklejszej nieswiadomosci czasami zamawia odklady albo taka chalupnicza weze u takich niechlujow, ktorzy potrafia wykorzystac kazda okazje, aby sie zareklamowac ze swoim takim towarem, inni natomiast pochwala to jeszcze np. na takim forum jak to czy inne i 'karuzela sie kreci'.
Dobrze wiec, ze Kol. avico pietnuje to zjawisko, dobrze, ze jest o nim tak glosno (o zgnilcu), to przynajmniej bedzie zastanawiac sie nad tym wieksze grono pszczelarzy, a samo to juz bedzie jakas pomoca.
Natomiast co do poziomu dyskusji, to juz jest to "inna bajka", jak to niektorzy lubia mowic, bo tak naprawde wcale nie trzeba mowic: "pocaluj mnie w ...e", gdyz mozna powiedziec to tez inaczej: "pocaluj mnie w gebe, ale ...jak ja w piecu glowa bede" - i to wszystko na ten temat.
Gorzej jednak, gdy o tzw. kulturze dyskutuja przewaznie ci, ktorzy nie wiedza co to jest.
Krzyk nigdy nie byl argumentem, a dowodem ich braku.
Temat "zgnilca", to bardzo powazny problem, z ktorego chyba nie w pelni wszyscy jeszcze zdajemy sobie sprawe - nawet, jak wiemy, ze to grozna choroba.
coconut

maya11
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-24, 08:16

Post autor: maya11 »

Powtarzam, ¿e nadrzêdnym dobrem jest bezpieczeñstwo naszych pasiek od szerzenia siê chorób zaka¼nych zwalczanych z urzêdu, a forumowa dyskusja sprowadza³a siê do dwóch opcji.
If you are looking for fast success in 350-018 exam then join today to find complete pass4sure resources

lolol4
Stukacz
Stukacz
Posty: 69
Rejestracja: 2013-10-13, 20:58

Post autor: lolol4 »

Chcę usunąć swoje konto. Jak to zrobić?

peonia
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-28, 00:09

Zamieszczenie moich zdjęc wierzby smoczej, sekka, bez zgody

Post autor: peonia »

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... =0krzysglo - 2010-11-22, 10:35
A tak wyglada ta wierzba, o której pisze Pan Stanisław.
Inaczej nazywana "smocza" lub "SEKKA".
Załączniki
wierzba sachalińska.jpg
wierzba sachalińska.jpg (68.31 KiB) Przejrzano 13612 razy
1175809784013.jpg
1175809784013.jpg (75.85 KiB) Przejrzano 13612 razy

ODPOWIEDZ