Jak lub gdzie nabyć miesiecznik?

Moderator: krzysglo

zenon jak to zenon

Jak lub gdzie nabyć miesiecznik?

Post autor: zenon jak to zenon »

Są co prawda informacje na stronie ale nawet email nie działa. A nie wiem czy jest wogóle możliwość jeszcze prenumeraty czy może nie. Chciałbym na rok zaprenumerować.
Czy należy przelać całą kwotę za wszystki numery czy za każdy z
osobna co miesiąc. I jeżeli tak to rozumiem że roczna prenumerata z kosztami
wysyłki gazetki do domu kosztuje 72 zł. I czy w tytule zapłaty podaje swoje
dane a może gdzie indziej. Proszę o wyjaśnienie bo być może jestem mało
inteligentny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
Posty: 143
Rejestracja: 2004-10-12, 16:09
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jak lub gdzie nabyć miesiecznik?

Post autor: Administrator »

zenon jak to zenon pisze:Są co prawda informacje na stronie ale nawet email nie działa.
Witam!
Czy mógłby Pan sprecyzować "email nie działą" bo jak widzę zarówno link jest aktywny jak i poczta w redakcji jest odbierana - sam kontaktuję się z redakcją w ten właśnie sposób.

Pozdrawiam

Michał

Awatar użytkownika
Bogand
Stukacz
Stukacz
Posty: 71
Rejestracja: 2005-01-04, 20:04
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jak lub gdzie nabyć miesiecznik?

Post autor: Bogand »

"zenon jak to zenon" napisał > Są co prawda informacje na stronie ale nawet email nie działa. A nie wiem czy jest wogóle możliwość jeszcze prenumeraty czy może nie. Chciałbym na rok zaprenumerować. Czy należy przelać całą kwotę za wszystki numery czy za każdy z osobna co miesiąc. I jeżeli tak to rozumiem że roczna prenumerata z kosztami wysyłki gazetki do domu kosztuje 72 zł. I czy w tytule zapłaty podaje swoje
dane a może gdzie indziej. Proszę o wyjaśnienie bo być może jestem mało
inteligentny. Pozdrawiam <

Prenumeruję miesięcznik "Pszczelarstwo" już od wielu lat i nigdy nie miałem z tym problemów. Zapytaj swojego listonosza czy Ci przyjmie przedpłatę, mój przyjmuje, a jeżeli twój listonosz nie będzie miał kwitów na jej przyjęcie, to albo odeśle Cię na pocztę, albo umówi sie z Tobą na następny raz. Prenumerata miesięcznika obejmuje pełne okresy kwartalne, półroczne lub roczne. Jeżeli chcesz zaprenumerować "Pszczelarstwo" to możesz dopiero na trzeci kwartał ( 14,70 zł. ) lub na całe drugie półrocze ( 29,40 zł. ), przedpłaty należy dokonać w maju.
U listonosza prenumerata roczna kosztuje tylko 58,80 zł.
Zapłać i czytaj, bo warto.
Pozdrawiam.

avico

Post autor: avico »

Najlepszym dowodem na jakość, profesjonalizm i aktualność zawartych w "Pszczelarstwie" tekstów jest sprzedawany w 100% nakład zbliżający się do 14.000. Skoro są problemy z prenumeratą, to proponuję zwrócić się do redakcji pisemnie, telefonicznie lub mailem w tej sprawie. Nie gwarantuję, ale może się zdarzyć, że wcześniejsze tegoroczne numery uda się zakupić. Prenumerata redakcyjna jest nieco droższa o koszt wysyłki.

gucio@op.pl

Post autor: gucio@op.pl »

mam pytanie bo jestem świeżym pszczelażem i interesuje mnie prenumeratura waszego czasopisma ,czy to jest miesięcznik i ile kosztuje coała prenumeratura , póroczna

Awatar użytkownika
Bogand
Stukacz
Stukacz
Posty: 71
Rejestracja: 2005-01-04, 20:04
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Bogand »

gucio@op.pl pisze:mam pytanie bo jestem świeżym pszczelażem i interesuje mnie prenumeratura waszego czasopisma ,czy to jest miesięcznik i ile kosztuje coała prenumeratura , póroczna
Witam.
Gdybyś przeczytał wiadomość zawartą dwa posty wyżej, to byś wiedział prawie wszystko o prenumeracie miesięcznika "Pszczelarstwo" i nie powtarzał tego pytania. Ale skoro nie przeczytałeś to Ci odpowiem jeszcze raz.
Prenumerata miesięcznika "Pszczelarstwo" jest prowadzona na terenie całej Polski, a cena jednego egzemplarza w tym roku wynosi 4,90 zł. Przedpłaty na prenumeratę są przyjmowane we wszystkich urzedach pocztowych lub przez listonoszy. Zapytaj swojego listonosza czy Ci przyjmie przedpłatę, mój przyjmuje, a jeżeli twój listonosz nie będzie miał kwitów na jej przyjęcie, to albo odeśle Cię na pocztę, albo umówi sie z Tobą na następny raz. Prenumerata miesięcznika obejmuje pełne okresy kwartalne, półroczne lub roczne. Jeżeli chcesz zaprenumerować "Pszczelarstwo" na czwarty kwartał, jeszcze w tym roku, to do 31 sierpnia musisz wpłacić 14,70 zł.
Zapłać i czytaj, bo warto.
Pozdrawiam.

angella
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2005-11-19, 09:15

Post autor: angella »

Witam!!
Widzę, ze wszyscy maja jednak problem z ta prenumeratą zatem sądzę, że jednak informacje na stronie są ubogie, poniewaz ja naprzykład niemam czasu chodzic po pocztach a od tego są konta on-line żeby z nich korzystać. Jednak niewiem czy jeśli przeleję wam 72zł to będziecie mi przysyłać ten miesięcznik przez cały rok? Poza tym gdzie mam wpisac adres na który czasopismo ma byc wysyłane? wasza strona jest tak uboga, że w dzisiejszych czasach to az wstd.... mogę podac namiary do dobergo garfika-programisty. Ale nieważe.... Poczekam na odpowiedź co z ta prenumeratą ale pewnie bede musiała zadzwonic do redakcji. Pozdrawiam i jestem niemiło rozczrowana. Pozatym zamówiłam już Pszczelarza polskiego i Pasiekę i zajęło mi to ok 50sek. łącznie z szukaniem wydawnictw. Adminie przemyśl to sobie...

avico

Post autor: avico »

Wytrzymaj nieco, a Szefowa udzieli odpowiedzi. Pocieszam się tym, że "Pszczelarz Polski" jako nasza konkurencja może być w Internecie szybszy, to w treści jest cienki jak dupa węża i ma przestarzałe wiadomości. Dlaczego? Ano, dlatego, że autorom nie płaci i zamieszcza staroci. Redagują go amatorzy pod względem warsztatu i merytorycznym. Sztandary, wypieki i inne kulinaria, kilka reklam i tak naprawdę nic treściwego. Czasami znajdzie się jakiś lepszy autor.

&#8222;Pszczelarstwo&#8221; jest profesjonalne i nie musi aż tak zabiegać o czytelników. Wiem, że Naczelna też coś robi, aby było lepiej. Do tej pory wystarczało, że około 14 tys. czytelników opłacało na poczcie prenumeratę. Może mnie szefowa nie udusi, kiedy zachęcę do jej molestowania, aby prenumeratę można było zamówić przez Internet. W końcu 14 tys. nakładu nie jest granicą możliwości. Może być więcej. A &#8222;Pszczelarz Polski&#8221;, niech się nadal obija w przedziale dwucyfrowym redagowany przez amatorów chwytających każdy temat jak zbawienie.
Też uważam, że można zamieścić tabelę do internetowego zamówienia prenumeraty.

asda

Post autor: asda »

[quote="avico"]Najlepszym dowodem na jakość, profesjonalizm i aktualność zawartych w "Pszczelarstwie" tekstów jest sprzedawany w 100% nakład zbliżający się do 14.000. Skoro są problemy z prenumeratą, to proponuję zwrócić się do redakcji pisemnie, telefonicznie lub mailem w tej sprawie. Nie gwarantuję, ale może się zdarzyć, że wcześniejsze tegoroczne numery uda się zakupić. Prenumerata redakcyjna jest nieco droższa o koszt wysyłki.[/quote]

Kazik
Obserwator
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-12, 16:50
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Kazik »

Szukam stron WWW aby zamówić prenumeratę miesięcznika Pszczelarstwo , telefonicznie jak narazie jest to niemożliwe. Dzwoniłem pod numer tel. w Warszawie 8265031 i nie dodzwoniłem się. Jak wyzdrowieję / grypka / to pomaszeruję jak dawniej na pocztę.
Kaziorix

Drohne
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 27
Rejestracja: 2007-11-12, 00:17
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Drohne »

Przepraszam bardzo, ale nie na każdej poczcie chcą przyjąć prenumeratę. Byłem wczoraj na osiedlowej poczcie i pani w okienku powiedziała, że nie mają takiego czasopisma w komputerze??? Jednak brakuje troszeczkę profesjonalizmu, tyko, komu Poczcie Polskiej, czy...?
Wielce szanowny kol. Avico to prawda, że Pszczelarstwo jest profesjonale, ale z tą aktualnością to totalny strzał kulą w płot. Przecież o ważnych imprezach naukowych i pszczelarskich pisze się z dwu, trzymiesięcznym opróżnieniem, są takie artykuły, co opisują wydarzenia z przed pół roku.Nie wspomnę już o zdezaktualizowanych poradach miesięcznych(sic!), jak dostaje pismo do ręki i czytam o czymś, co powinienem wykonać tydzień temu to pół biedy, ale jak porady są zdezaktualizowane w stosunku od realiów o dwa trzy tygodnie? Może warto by było się zastanowić się nad nową formą porad miesięcznych np: w numerze z danego miesiąca w poradach ramka dla nowicjuszy z wypunktowanymi czynnościami zalecanymi w kolejnym miesiącu z dopiskiem szczegóły w następnym numerze.
W redakcji musi być zrozumienie dla faktu, że nie każdy czytelnik dostaje Pszczelarstwo na czas, a jak nawet to pogoda czasami, jak w tym roku nieco przyspiesza pewne czynności w pasiece. Wtedy ta stała i niezwykle cenna pozycja porad comiesięcznych staje się nieaktualna. Dodatkowym kamyczkiem do redakcyjnego ogródka jest brak choćby malutkiej szpalty z informacjami co się wydarzy w najbliższym czasie - takie mini kalendarium. może profil miesięcznika tego nie przewiduje, ale to kalendarium może dotyczyć imprez naukowych, szkoleniowych itp.
Pisanie po fakcie i to z takim opóżnieniem wyklucza możliwość czynnego udziału wielu zainteresowanych, a są pewnie tacy pszczelarze z zacięciem naukowym i turystycznym, którzy chętnie by skorzystali z takich informacji.
Z wyrazami szacunku
Wierny czytelnik Pszczelarstwa
Ostatnio zmieniony 2007-11-29, 23:33 przez Drohne, łącznie zmieniany 1 raz.
Beekeeper

siwy
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 10
Rejestracja: 2007-01-04, 20:09
Lokalizacja: Płock

Post autor: siwy »

Ma kolega (Niśmiały) rację z tą aktualnością w Pszczelarstwie i popieram propozycje dla
redakcji

Drohne
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 27
Rejestracja: 2007-11-12, 00:17
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Drohne »

Cieszę się, że nie tylko ja dostrzegam problem z aktualnością w Pszczelarstwie(dzięki Siwy), ale martwi mnie brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Szanowana Redakcjo, kolego Avico i Ty tajemniczy Druidzie pisząc o problemach z prenumeratą, aktualnością publikacji i zawartych w nich informacji nie miałem zamiaru złośliwie wytykać błędy, ale pomóc w ich identyfikacji i rozwiązaniu. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi też jest odpowiedzią. Brak szacunku wobec czytelników w przypadku mojego ulubionego miesięcznika objawia się również w szacie graficznej, a konkretnie w oszczędnościowej wielkości trzcionki. Ja jestem młody, ale pamiętajcie Państwo, że gros czytelników jest w wieku delikatnie to ujmując b.dojrzałym i ta wielkość trzcionki sprawia problemy nawet pięćdziesięciolatkom. Kilka stron więcej chyba nie zrujnuje tak poczytnego pisma...? Jeżeli jest to tylko problem finansowy, to nie ma problemu. Wystarczy chcieć, a wieloletni czytelnicy i prenumeratorzy - bez których by nie było Pszczelarstwa - zasługują na odrobinę wysiłku z Państwa strony. To może się wydawać drobiazgiem, ale proszę spojrzeć na strukturę wiekową choćby w PZP, w którym członkowie są regulaminowo zobligowani do prenumeraty Pszczelarstwa.

Pozdrawiam serdzecznie!

Wierny czytelnik


P.S.
Szanowny kolego Avico, czy nie uważasz, że brak konieczności zabiegania o czytelników może w konsekwencji rodzić brak profesjonalizmu...? Sytuacja prawie, jak za komuny ze sprzedażą raczej nie skłania do dbałości o czytelnika i konkurencyjności, a profesjonaliści potrafiliby pogodzić misje pisma z dbałością i szacunkiem wobec klienta w warunkach rynkowej konkurencji.
Beekeeper

kr4t4
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 22
Rejestracja: 2007-11-14, 18:38

Post autor: kr4t4 »

przez 32 lata prenumerowałem pszczelarstwo ale doszłem do wnosku ze fachwych porad pozostało niewiele natomiast dominuje reklama .nie mam zamiaru wdalszym ciągu finansować rekinow skupywaczy isprzedawcow rożnych typu akcesori jeżeli reklama to prawie połowa czasopisma to egzemplarz pszczelarstwa powinien kosztowacokło3 zł. :699:

pan_miodek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 43
Rejestracja: 2006-08-28, 21:07

Post autor: pan_miodek »

Z tego co mi wiadomo to "Pszczelarstwo" zarabia miedzy innymi na realizacje celów statutowych Pszczelniczego Towarzystwa Naukowego. Co do reklam to każdy wie że są i będą, a ja lubię wiedzieć , że coś nowego sie pojawiło na rynku. A to że mamy tylu(tak mało) przedsiębiorców ze sprzętem pszczelarskim to już nasza bieda. Co do reklam jestem krytyczny i biorę z nich to co chcę a wiem czemu mają służyć.
Z kolei narzekamy że słabo stoi nauka i badania związane z pszczelarstwem a za co mają być te badania robione. Bez pieniędzy to nawet "Caritas" nie wiele zrobi. Krytyka "Pszczelarstwa" już abstrahując od intencji może tylko się przysłużyć gazecie.

W tonie "koncertu życzeń" ja marzę o tym aby dla prenumeratorów "Pszczelarstwa" był dostępne za odpowiednia dopłatą polskie tłumaczenie, nie streszczenie "Journal of Apicultural Science" nawet w formie elektronicznej.

Zablokowany