rójka

Moderator: krzysglo

lukasz1905
Stukacz Junior
Stukacz Junior

rójka

Post autor: lukasz1905 »

jak kształtują się średnie ceny za rójkę i od czego ona zależy ??
początkujący

Konrado_Zawadka
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Konrado_Zawadka »

myślę że napewno od wieku matki i siły roju

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Zebym miał rójkie to bym za 1 kg pszczuł bym wzioł 100zł . Ale pszczoła rojowa jak wyleci to zabiera zapas miodu na pare dni. I taka pszczoła wiencej waży czuli 7000 tys pszczoły rojowej waży 1 kg a pszczoły lotnej 10 000 tys to 1 kg. Za matkie bym nic nie wzioł bo taka matka rojowa to trzeba ją wymienic na mniej rojiliwo i łagodniejszo i zeby na drugi rok nie latać po drzewach. Jak się obsadzi rójkie w inym ulu to z rójki i macierzaka niema miodu. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

Post autor: nemo »

Mam pytanie-złapałem dzis rójke,a mam wątpliwą rodzine,znaczy zdrowa ale nieruchawa niby robia a nic właściwie nie maja, w porónaniu do pozostałych rodzin własciwie to nie ma porównania,i mam taki pomysł by tą rójke dzisiejszą dać do twj rodziny nieruchawej-Władek
Pozdrawiam Władek

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

nemo pisze:Mam pytanie-złapałem dzis rójke,a mam wątpliwą rodzine,znaczy zdrowa ale nieruchawa niby robia a nic właściwie nie maja, w porónaniu do pozostałych rodzin własciwie to nie ma porównania,i mam taki pomysł by tą rójke dzisiejszą dać do twj rodziny nieruchawej-Władek
Możesz, tylko najpierw w tej nieruchawej rodzinie zlikwiduj matkę. Potem możesz po prostu wsypać rójkę do ula.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

Z matką to będzie problem bo pogoda akurat burzowa ale wtym roju myśle ze będzie młoda matka bo osadził sie bardzo wysoko,jak nie będą sie śćinac to chyba młoda matka wygra ?!-Władek
Pozdrawiam Władek

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

no właśnie "chyba" ale nie ma pewności a jak zlikwidujesz starą to masz pewność.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

Masz racje,miałem zamiar osadzic rójke wieczorem,ale chyba poczekam do jutra,może będzie lepsza pogoda-Władek
Pozdrawiam Władek

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

nemo ja bym obsadził tę rójkie doosobnego ula. Z rójki bendzies miał dozo odbudowanej wenzy ktura przyda się do zimowli. Po 10 dniach bendziesz już wiedział co jest grane. jak masz taka rodzine nie ruchliwą to mozesz ją połonczyc z tą rójką jak się sytuacja się ustabilizuje. Pozdrawiam miły_marian

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Ja też wczoraj otrzymałem dobrą rójke obsiada 8 ramk z węzom po rójke pojechałem do znajomego przczelarza któremu wyroiły się 3 więc mi dał połowe bo nie ma uli a jedną matke zlikwidował a drugom do klateczki młoda wiec mi ją dał z połową pszczół.
Rójka jak wyleci z ula to nie opłaca sie łączyć lepiej do ula z węzą i piękni odbuduja jak pisano wcześniej ...
A jak masz taką słabawą rodzinę to zobacz czy nie mają dużej warrozy najlepiej kup beeVital i im zaaplikuj.
U mnie w ok. Krakowa piękna pogoda od soboty i mam nadzieję że się utrzyma:)
pozdrawiam Marcin

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pyndzel »

mam pytanie jak długo rój może wisieć na gałęzi zanim odleci ????

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Jeśli nie chcesz żeby poleciała dalej to spryskaj je wodą (najlepiej zraszaczem).

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

właśnie chce żeby poleciał nie mój siedzi 9 metrów nad ziemią od 8 rana i chyba nie spieszno im by leciały dalej

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

To zależy tylko od samych pszczół i pogody, jednym razem odlatują zaraz po wyrojeniu się innym razem czekają na gałęzi godzinę albo dwie są przypadki że odlatują na drugi dzień i są też przypadki że pszczoły zrobią sobie gniazdo gdzie tam na gałęzi wśród gęstwiny i dopiero takie gniazdo można zobaczyć jesienią gdy liście opadną ale to już jest to sporadyczny przypadek, przeważnie pszczoły wiszą w kłębie do jednej godziny.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

dziękuje bardzo na razie wisi 12h a nie mam takiej drabiny kasztana też szkoda by ścinać :685: poczekam do jutra zobaczę jaki uparty skubany a jak będą długo takie pogody to będę musiał załatwić drabinę do moich :533:

ODPOWIEDZ