Ceny-midu 2011

Moderator: krzysglo

mepha
Nieśmiały
Nieśmiały

Ceny-midu 2011

Post autor: mepha »

Witam.

Chciałym się dowiedzieć w jakiej cenie chodzą w tym sezonie miody ?? Np zena za 1 kg/1L .

Czy miód zebrany podczas gdy kwitnie mniszek lekarski duże ilości zakwaifikujemy do miodu wielkowaiatowego , czy to jakiś inna nazwa ?

:)
Pozdrawiam
Mepha

waldek6530
Stukacz
Stukacz

Post autor: waldek6530 »

Ja bym go kwalifikował jako wielokwiatowy w tym czasie kwitną sady i domieszka jest nie wiadomo czego sadu czy mniszka. A co do cen to w detalu widziałem ale zeszłoroczny z tego sezonu w naszym rejonie jeszcze nie ma w sprzedaży. A zeszłoroczny to bez zmian cena ok. 30 zeta za 0,9 litra. Myślę, że w tym sezonie to poniżej 30 zeta z 0,9 nie powinien zejść przecież cukier mamy droższy. Ktoś powie, że cukier "trochę" zdrożał a tu pszczelarze już podnieśli ceny miodu - jest okazja to trzeba ja wykorzystać. Jeżeli np. żywiec zdrożeje o 50 gr. to masarnie ceny wędlin podnoszą o 5 zł - tłumaczenie bo zdrożał żywiec i nikt nie mruczy tylko kupują to dlaczego z nami ma być inaczej.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

miód to nie mięso, czy chleb ;)
pozdrawiam Marcin

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

Marcinluter pisze:miód to nie mięso, czy chleb ;)
a czym różni się wpływ kosztów produkcji (energia, paliwo,podatek) w przypadku miodu i mięsa...?

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Szlachciura, źle napisałem,
waldek6530 pisze:Myślę, że w tym sezonie to poniżej 30 zeta z 0,9 nie powinien zejść przecież cukier mamy droższy. Ktoś powie, że cukier "trochę" zdrożał a tu pszczelarze już podnieśli ceny miodu - jest okazja to trzeba ja wykorzystać. Jeżeli np. żywiec zdrożeje o 50 gr. to masarnie ceny wędlin podnoszą o 5 zł - tłumaczenie bo zdrożał żywiec i nikt nie mruczy tylko kupują to dlaczego z nami ma być inaczej.
post mój dotyczył tego, bo wielu ludzi nie stać by kupić miód wybiorą mięso czy chleb- gdy drożeje chleb to ludzie móc nie móc będą go kupować a miód gdy podrożeje to albo ludzie się "ograniczą" albo go nie kupią bo ich nie stać. W cenach musimy wiele rozważyć.
pozdrawiam Marcin

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

Nic nie musimy rozważać..
złodzieje stojący za podwyżkami cen cukru i trafiający na tak podatny grunt jak w Polsce nie mieli żadnych zahamowań...
Bo Polak łyknie każdy kit który mu w mediach sprzedadzą...
nasz kraj przypomina swoją strukturą XIX -to wieczne kolonie które stać tylko na eksport taniej siły roboczej co skutkuje tym że tylko ten kto potrafi utrzymać się na powierzchni nie utonie...a sentymenty proponuję zostawić bajkopisarzom.... :707:

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Marcinluter pisze:gdy drożeje chleb to ludzie móc nie móc będą go kupować
I tu się mylisz, ja od roku piekę sam chleb i oszczędzam na tym 30% ceny. Wliczając prąd i zakup maszyny do pieczenia chleba.

Mojego czasu potrzeba 5min żeby wrzucić składniki do maszyny. A potem samo się już miesza i piecze.

daro

Post autor: daro »

I zależy co kto nazywa miodem,a co chlebem.Na 100 % to z tej maszyny tylko jego udaje.Gdzie trzymasz zakwas do chleba?

[ Dodano: 2011-05-24, 15:04 ]
Ja kupuję drogi ale chleb nie wyrób chlebo-podobny. I myli się kolega że ludzie muszą kupować chleb - ludzie muszą jeść a co to już sprawa inna. Miód jednak nie jest produktem pierwszej potrzeby i mając do wyboru mięso czy miód wybierają mięso.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

beniamin82,
ale jaki% społeczeństwa tak zrobi ;)
piekarnie by upadły ;)
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

daro pisze:Na 100 % to z tej maszyny tylko jego udaje.Gdzie trzymasz zakwas do chleba?
Zakwas do chleba trzymam w plastikowej misce, po wymieszaniu żurku z mąką żytnią (razową, ekologiczną), stawiam w zależności od temperatury w mieszkaniu na 4-8godzin na szafkę w kuchni, a później do lodówki.

A co do udawania chleba, to chyba ten w sklepie teraz udaje "chleb", w składzie są spulchniacze i inne cuda. A tu mam tylko mąkę, zakwas,sól i czasem drożdże.

avico

Post autor: avico »

Marcinluter pisze:beniamin82,
ale jaki% społeczeństwa tak zrobi ;)
piekarnie by upadły ;)
Czemu kiedyś ludzie sami chleba nie piekli?
Takie piekarnie powinny upaść, skoro ich wyroby tylko z nazwy są pieczywem, a tak naprawdę czymś pełnym chemii.
Ja również sam piekę chleb i inne pieczywo, ale nie w maszynie tylko w piekarniku na granitowej płycie. W załączeniu foto stygnącego na kratce chleba pszenno-żytniego na zakwasie bez dodatku drożdży.
Załączniki
Chleb.JPG
Chleb.JPG (80.86 KiB) Przejrzano 13015 razy

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

avico, beniamin82, To ja wam powiem ,że mam coś jeszcze lepszego do pieczenia chleba : Piękny piec chlebowy na drewno - 30 lat ma i chlebek z niego jest pyszny tylko ma wadę nie opłaca się piec 1 bochenka, zwykle to 5 pieczemy 3-5 razy w roku ale jest pyszny , na zakwasie ;) :707:

[ Dodano: 2011-05-28, 11:51 ]
A i jeszcze jedno : jak chcecie mieć piękny złoty chlebek to gotowy uformowany bochenek przed pieczeniem wysmarować odrobią mleka z miodem - piękny wychodzi ;)
pozdrawiam Marcin

daro

Post autor: daro »

Nie udaje ! Kosztuje 2,10 jest bez polepszaczy, chemii i badziewia.Zakwas to resztka ciasta chlebowego i nikt go nie trzyma w mojej piekarni w stali nierdzewnej, plastiku a w skrzynkach drewnianych.(dzięki mojej walce)A chleb wystarczy posmarować wodą.Znam wieś gdzie żyją ludzie jak ludzie i remizie jest piec chlebowy i ile dom bierze bochenków tyle dni piecze chleb.Kiedyś piekli bo chcieli mieć świeży - dziś bo nie chcą jeść gówna.
Mam i ja ochotę spróbować tej maszyny. :-)

[ Dodano: 2011-05-28, 16:13 ]
A najlepiej sprawdzić czy chleb jest dobry - postukać w spód musi być twardy. Polepszacze powodują że jest miękki.

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

daro pisze:Mam i ja ochotę spróbować tej maszyny.
Jest tylko jedna rzecz.

Jeżeli chcesz piec chleb na samym zakwasie to koniecznie musisz kupić maszynę która ma osobny program mieszania ciasta i osobny pieczenia. Czasami trzeba się naszukać.

Zwykle programy "automatyczne" są przewidziane do pieczenia pieczywa drożdżowego. A jak wiadomo chleb na samym zakwasie potrzebuje dłuższego okresu czasu wyrastania.

I oczywiście jeżeli cenisz wygodę to pieczesz w maszynie, tyle że liczyć się trzeba z tym że chleb przybierze kształt formy. A błyszczącą skórkę będzie miał tylko u góry.

Prośba do admina o wyodrębnieni wątku jako "swojski chlebek" bo robimy OFF TOPA giganta. A to trochę niegrzecznie..:-)

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

beniamin82, po pierwsze maszyna do pieczenia chleba ma za niską temperaturę aby upiecz dobrze chleb na zakwasie...
pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ