Hodowla, zysk itp.

Moderator: krzysglo

Sławek89
Obserwator
Obserwator

Hodowla, zysk itp.

Post autor: Sławek89 »

Witam wszystkich!!

Jestem nowy tutaj jak również jestem niedoświadczony w dziedzinie pszczelarstwa.
Chciałbym zasięgnąc porad od doswiadczonych hodowców.
Chciałbym zasięgnać wiedzy dotyczącej "jak rozpocząc swoje zmagania z hodowlą uli".
Ile trzeba na początek wyłożyć kasy i jaki jest zysk tak w przybliżeniu( bo wiem że dokładnie nie da się ustalić ile się zbieerze miodu w danym roku).
Jeszcze bym prosił jaką wiedze muszę nabyć by rozpoczać zmagania z choćby 1 ulem.
W rodzinie u mnie nikt się tym nie zajmował, ale posiadam bardzo duży kawałek terenu do zagospodarowania po swoich pradziadkach.

Przepraszam jak napisałem w złym dziale :!:

Marek__Z
Stukacz
Stukacz

Post autor: Marek__Z »

Młody kolego,
Powinieneś skontaktować się z jakimś doświadczonym i życzliwym pszczelarzem.
Proponuję poznać na czym polega "chodzenie koło pszczół"
Sprawdzić swoje predyspozycje do tego zajęcia, m.in.czy nie jesteś uczulony na jad pszczeli .
Dopiero po takim rozpoznaniu próbuj działać dalej....

a-d
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: a-d »

Piszesz z [shadow=red]z hodowlą uli[/shadow], ale chyba masz na muśli hodowlę pszczół. Podaje Tobie link, tam był podobny propblem. Poczytaj:
http://free4web.pl/3/2,143741,395246,64 ... E57579A370
a-d

Sławek89
Obserwator
Obserwator

Post autor: Sławek89 »

Na jad pszczeli nie jestem uczulunoy bo już nie raz mnie użdliła osa,pszczoła i nic mi się nie stało :)

Tak mam na myśli hodowlę pszczół :!:

Mam problem bo nie znam żadnego doświadczonego pszczelarza :roll:

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Jeżeli chcesz rozpocząć chów ( hodowla to zupełnie coś innego) pszczół , a nie masz znajomego pszczelarza to najlepiej udaj się do najblizszej biblioteki i poczytaj sobie parę książek i czasopism pszczelarskich. W każdym znajdziesz coś dla siebie. Zaczynanie pszczelarzenia od jednego pnia jest bardzo ryzykowne Każde niepowodzenie może być przyczyną straty "całej pasieki". Za niezbędny sprzęt na początek uważam:kapelusz pszczelarski,dłuto pasieczne i podkurzacz.Inny sprzęt w miarę rozwoju .Co do zysków to raczej się na nie nie nastawiaj,przynajmniej na poczatek.Najpierw popróbuj.Życzę wielu sukcesów w zdobywaniu trudnej wiedzy pszczelarskiej i doświadczeń.Pozdrawiam Pszczelarz 51.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jeszcze jedno trzeba pszczułki pokochać bez miłosci do pszczuł nie bendziesz dobrym pszczelarzem, A co do zysku to pszczoły nie tylko dają miód dają jeszcze pyłek kit pszczeli [propolis] wosk i jad pszczeli i bardzo dużą satysfakci z prowadzenia pasieki. Pozdrawiam miły_marian

Zablokowany