Rysunki wykonawcze uli.

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Rysunki wykonawcze uli.

Post autor: maniek1 »

Zachęcam do odwiedzenia mojego chomika http://chomikuj.pl/stach672 w folderze pszczelarstwo można pobrać rysunki wykonawcze uli, wielkopolskiego, dadanta, warszawskiego poszerzonego i Langstrotha. Polecam zaprzyjaźnione chomiki prezentowane na dole strony, ponieważ i oni mają ciekawe rzeczy z dziedziny pszczelarstwa.
Dla początkujących rzecz bardzo interesująca. Życzę wszystkim pełnych beczek miodu i dobrej pogody w roku bieżącym 2010.

emilmag
Obserwator
Obserwator

Post autor: emilmag »

dziekuje za pdf bardzo pomogły a moze ktos ma bardziej przejrzyste rysunki z wymiarami warszawskiego zwykłego i zwykłego poszerzanego ??? poniewaz zaczynam swoja prygode chciałbym wyprobowac kazdy ul i dopiero w poźniejszym czasie ustawić si ena jeden rodzaj uli pozdrawiam i prosze o odpowiedz

birkut

Post autor: birkut »

maniek prawie w każdej szanującej sie książce pszczelarskiej sa podane wymiary uli tylko poszukac a tutaj daje ci wp
Załączniki
Zdjęcie5b.jpg

mendalinho
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: mendalinho »

maniek1, cos ten folder pszczelarstwo jest zabezpieczony hasłem
bzzzzy

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

rysunki wykonawcze

Wpisz hasło "alan" wg pisowni podanej w moim chomiku i pójdzie.
Do kol. birkuta. Kochany, w budowie ula jest kilka istotnych wymiarów oraz reszta nieistotna.
Do wymiarów istotnych zaliczyć należy:
- odstęp ramki od bocznej ścianki,
- odstęp od dna, dennicy,
- odstęp ramek korpusu dolnego od ramek korpusu górnego /nadstawki/, za duży odstęp prowadzi do sytuacji takiej, że pszczoły zazimowane w dolnym korpusie nie przejdą do górnego mimo duzych zapasów pokarmu,
- nie za duży luz górnej beleczki ramki we wręgach,/strasznie kitują/
- wymiar wewnętrzny korpusu wyliczony dla konkretnej liczby ramek,/większe wymiary miedzy ramkowe prowadzą do nadmiernego nadbudowywania komórek plastra/,
Podsumowując. Istotne są wymiary wewnętrzne ula. Pozostałe to "radosna twórczość".
W powyższym tekście nie pouczam kol. birkuta. Nie śmiał bym czynić tego "staremu wydze".
Podaję to kolegom próbującym swych sil w zbudowaniu swego pierwszego ula. Dodam tylko, żeby zechcieli wymiary tego pierwszego powielić w każdym następnym, chodzi mi o jednolite wymiary wszystkich uli w swojej pasiece.

birkut

maniek moze sie przyjżysz moim skanom dokładniej bo to skan z ksiązki ule i budowle pasieczne autor - janiszewski

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Przykro mi, nie znam człowieka.

Piotr007
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Piotr007 »

Temat budowy uli jest ciekawy, Ale mnie nurtuje pytanie czemu są one takie małe, wąskie i płytkie. Szerokość ramki 435 a wysokość 300 , lub na odwrót, to gdzie pszczoły mają ten miód składować?

[ Dodano: 2010-08-26, 17:27 ]
mój e-mail mercedes0124@wp.pl, czekam na podpowiedź
Piotr007

birkut

z tyłu ula wuprowadza się taką rurę i wlewa ten miód prosto do cysterny, ew. jak słabsza rodzina to mogą być konwie na mleko

a janiszewski to autor ksiązki i z byle kim nie zawierał znajomosci na ulicy widac dlatego go nie znasz

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Szacunek koledze ale już nie ten.

Wygląda na to , że krowie z pod ogona wypadłeś. Takie "ciele miele" trzy po trzy. Był czas kiedy bardzo ceniłem Twoje rady, ale im więcej Ciebie tutaj i na Ambrozji to tracę chęć zaglądania na te fora. Pozdrawiam.

birkut

jeden z forumowiczów mi napisał , kiedys były szkolenia , czytało sie litrature znało sie zycie pszczól od podszewki a teraz? wy nawet nie wiecie ile pszczoła ma skrzydeł a ile nóg, tylko miod obijetne w jaki sposób byle dużo , kasa i tylko kasa, janiszewski kazdy pszczelarz starszej daty ci powie kto to a ty nie znam goscia , jak masz znac jak jedyna ksiazka która przeczytałes to w połowie katechizm?

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Kochany. Nie łąpiesz kontekstu wypowiedzi i dalej mielisz "trzy po trzy". Wyluzuj, zrób przejażdżkę rowerem, pospaceruj, bo Tobie łapki uschną od walenia w klawiaturę. A i "hercklekotki" się ustrzeżesz.

birkut

:699:i nie jestem gejem aby byc twoim kochanym to forum pszczelarskie a nie pedalskie, dlatego spadaj

Piotr007
Nieśmiały
Nieśmiały

Re: rysunki wykonawcze

Post autor: Piotr007 »

maniek1 pisze:Wpisz hasło "alan" wg pisowni podanej w moim chomiku i pójdzie.
Do kol. birkuta. Kochany, w budowie ula jest kilka istotnych wymiarów oraz reszta nieistotna.
Do wymiarów istotnych zaliczyć należy:
- odstęp ramki od bocznej ścianki,
- odstęp od dna, dennicy,
- odstęp ramek korpusu dolnego od ramek korpusu górnego /nadstawki/, za duży odstęp prowadzi do sytuacji takiej, że pszczoły zazimowane w dolnym korpusie nie przejdą do górnego mimo duzych zapasów pokarmu,
- nie za duży luz górnej beleczki ramki we wręgach,/strasznie kitują/
- wymiar wewnętrzny korpusu wyliczony dla konkretnej liczby ramek,/większe wymiary miedzy ramkowe prowadzą do nadmiernego nadbudowywania komórek plastra/,
Podsumowując. Istotne są wymiary wewnętrzne ula. Pozostałe to "radosna twórczość".
W powyższym tekście nie pouczam kol. birkuta. Nie śmiał bym czynić tego "staremu wydze".
Podaję to kolegom próbującym swych sil w zbudowaniu swego pierwszego ula. Dodam tylko, żeby zechcieli wymiary tego pierwszego powielić w każdym następnym, chodzi mi o jednolite wymiary wszystkich uli w swojej pasiece.
właśnie troszkę literatury poczytałem , i chciałbym to jakoś zrozumieć by na wiosnę coś z tego mieć . po za tym o odległości ramek od ścian bocznych jak i od dennicy , to rozumiem , ale nie mogę pojąć jednego , ramka szeroka bodajrze 435 mm i wysoka na 300mm to to gdzie ten miód będzie gromadzonyi takich ramek np 15 sztuk to co to za pojemność ula? :692: rodzajów uli jest wiele , ale trzymajmy sie tego jednego Ula datanta., Gdybym ja np (taka moja myśl ) zrobił go szerszy 240x2 i 435+155, węzę owszem dał byym pdwójnie z ramkiwarszawski zwykły i datanta troszkę pokombinował bym , to ramka by była większa o prawie trzy razy i takich ramek 15 w ulu , to zdało by egzamin? - przepraszam bardzo , to jest tylko moje myślenie, , czy matka by nie nadążała czerwić?
Piotr007

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

jA PROPONUJĘ PRZED BUDOWĄ ULA CZY ZADAWANIEM PYTAŃ ZOBACZYĆ ,DOTKNĄĆ RAMKĘ TO DUŻO POMOŻE najlepiej kupić w sklepie pszczelarskim takie ramki jakie nas interesują i wówczas w budowie bazować na tym. Pszczoły są bardzo dobrymi budowniczymi i wosk 100g może " unieść" 1kg miodu więc to już coś znaczy ....
pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ