Budowa ula

Moderator: krzysglo

piotrunio
Obserwator
Obserwator

Budowa ula

Post autor: piotrunio »

Poszukuje schematu budowy ula. Czy ktoś może mi pomóc?

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Proponuję książkę pt."Ule sprzęt i budowle pasieczne "M. Janiszewskiego . Zawiera ona szczegółowe opisy kilku typów oraz zasady którymi należy kierować przy budowie uli. Ja osobiście polecam jednak zakupienie gotowego ula .Jeżeli będziesz miał pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam .Pszczelarz51 :grin:

Awatar użytkownika
haker_2015
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

budowa ula

Post autor: haker_2015 »

zachęcam do korzystania z opcji "SzUKAJ" te tematy byłoty już wieekrotnie poruszane i nie ma potyrzeby ich znowu wałkować pisać od nowa , polecam gorąco :) miłego dnia życzę

Pejkuś
Obserwator
Obserwator

Post autor: Pejkuś »

Zadzam się z pszczelarzem51 ze lepiej jest kupic gotowy ul niz samemu wykonywać ponieważ jezeli sie niema materiałow i narzędzi to lepiej się niebrać do takiej roboty.

Pozdrawiam Pejkuś

zenek
Obserwator
Obserwator

Post autor: zenek »

Jestem początkującym pszczelarzem. szukam kaset wideo, ewnetualnie płyt DVD jak prawidlowo prowadzić pasiekę ( cały rok) i wychów matek na własne potzreby. PROSZE O POMOC! pszczelarz

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

zenek pisze:Jestem początkującym pszczelarzem. szukam kaset wideo, ewnetualnie płyt DVD jak prawidlowo prowadzić pasiekę ( cały rok) i wychów matek na własne potzreby. PROSZE O POMOC! pszczelarz
Twoich konkretnych życzeń nie mogę spełnić chociaż dziś to prawie dzień świąteczny bo 2 dni po Nowym Roku, ale proponuję Ci przeczytanie czterech książek:
1/ Co każdy pszczelarz wiedzieć powinien Pana K. Żóltego
2/ Gospodarka pasieczna Pani W. Ostrowskiej
3/ Ule,sprzęt i budowle pasieczne Pana M. Janiszewskiego
4/ Gospodarka w ulu wielokorpusowym Pani W. Ostrowskiej
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Nie wiem dlaczego kol. Zenek pytania dotyczące hodowli zadaje w dziale "ule" . W ten sposób mamy pięknie zaśmiecony ogródek, istny misz-masz. Bądźmy zdyscyplinowani! Pozdrawiam Pszczelarz 51.

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

henrmiko pisze:
Twoich konkretnych życzeń nie mogę spełnić chociaż dziś to prawie dzień świąteczny bo 2 dni po Nowym Roku, ale proponuję Ci przeczytanie czterech książek:
1/ Co każdy pszczelarz wiedzieć powinien Pana K. Żóltego
2/ Gospodarka pasieczna Pani W. Ostrowskiej
3/ Ule,sprzęt i budowle pasieczne Pana M. Janiszewskiego
4/ Gospodarka w ulu wielokorpusowym Pani W. Ostrowskiej
Do tych lektór dodałbym :
1/ Jak zakładać i prowadzić pasiekę J. Makowicza
2/ ABC pszczelarza J. Kalinowskiego
3/ Choroby i szkodniki pszczół R. Kosteckiego i B. Tomaszewskiej
4/ Higiena w pasiece B. Tomaszewskiej
5/ Zimowanie pszczół J. Muszyńskiej
Miłego czytania.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Matwiej_789
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Matwiej_789 »

zenek pisze:Jestem początkującym pszczelarzem. szukam kaset wideo, ewnetualnie płyt DVD jak prawidlowo prowadzić pasiekę ( cały rok) i wychów matek na własne potzreby. PROSZE O POMOC! pszczelarz
Myśle ze ksiązka jest najlepsza "nauczycielką".Poczytac porozważać lepiej wyjdzie niż film....:)) :D

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Drodzy koledzy nie zabieracie przyjemnosci młodym pszczelatzom budowy własnych uli. Jak zbudujeż sam ul to jest najwieksza satysfakcia osobista. Pozdrawiam miły_marian

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Ja już gdzieś tu pisałem by uniknąć błędów podczas robienia uli to najlepiej jest kupić poszczególne jego elementy i według nich robić dopiero ule. Jeżeli nie planujemy poszerzać pasieki to możemy zrobić według własnego widzimisię, lecz gdy planujemy w przyszłości mieć większą pasiekę oraz również i kupne ule to wszelkie błędy będą się potem mściły.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Budowa ula

Post autor: coconut »

Witam!

Chlop szuka dobrej rady jak zrobic ul i chce to tutaj przeczytac, zobaczyc, dotknac, i nie wiem jeszcze co - ZNAM TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A Wy go 'uprzejmie' odsylacie do ksiazek, ktorych albo juz nie ma albo nie znajdzie!
Czy to tak trudno napisac, zeby sobie poszukal strony Pana Emila Mrowki?

http://pszczelarstwo.neostrada.pl/index.htm

Tutaj znajdziesz wszystko co Cie uszczesliwi. I przekonasz sie sam, ze wcale nie jest to budowa statku kosmicznego a BARDZO PROSTA robota - dla pszczelarza to istny 'raj'.

Malo tego: wejdz na te strone i zarejestruj sie na Forum, a sam Pan Mrowka nie bedzie szczedzil Tobie czasu i napewno uprzejmie odpowie na kazde pytanie - WARTO!
Powodzenia
coconut

avico

Post autor: avico »

Jeżeli jest to miłośnik majsterkowania, a nie przyszły pszczelarz, to niech robi ule i w tym sie wyżywa. Jeżeli ma park maszyn stolarskich, to też niech robi ule. Jeżeli jednak usiłuje z g..... miód zbierać, to też niech robi ule. Moim zdaniem, najlepiej jak kupi pszczoły z ulami, a pierwsze ule na powiększenie pasieki zakupi. Wtedy będzie miał wyobrażenie o pszczelarstwie i o własnych oczekiwaniach odnośnie uli. W końcu, jakby nie liczył, to ceny uli nie są tak bardzo wygórowane, aby samemu je budować jeżeli mają być w pasiece produkcyjnej.

Zablokowany