Co sadzicie o ulach produkowanych przez Babika?

Moderator: krzysglo

wiesiek53
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2004-11-30, 15:00

Co sadzicie o ulach produkowanych przez Babika?

Post autor: wiesiek53 »

Chciałbym dowiedzieć się coś o tej firmie. Jedni mówią, że jest to firma solidna ale niesłowna, inni przestrzegają przed nią. Czytałem tu na forum jak wykonać ul ze styropianu. Próbowałem znaleźć na internecie osobę która wykonałaby formę. Znalazłem, ale wszyscy mocni są tylko w słowach i żądaniach cenowych przy konsekwencjach nieudania się formy - tylko przez zamawiającego. Ot cała Polska. Dlatego mam zamiar kupić około 50 uli. Jest to spory wydatek i dlatego nie chciałym źle zainwestować. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.
pozdrawiam
wiesiek53

Gość

Re: Co sadzicie o ulach produkowanych przez Babika?

Post autor: Gość »

wiesiek53 pisze:Chciałbym dowiedzieć się coś o tej firmie. Jedni mówią, że jest to firma solidna ale niesłowna, inni przestrzegają przed nią. Czytałem tu na forum jak wykonać ul ze styropianu. Próbowałem znaleźć na internecie osobę która wykonałaby formę. Znalazłem, ale wszyscy mocni są tylko w słowach i żądaniach cenowych przy konsekwencjach nieudania się formy - tylko przez zamawiającego. Ot cała Polska. Dlatego mam zamiar kupić około 50 uli. Jest to spory wydatek i dlatego nie chciałym źle zainwestować. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.
pozdrawiam
wiesiek53

W takim razie zleć stolarzowi wykoanie wg. rysunku. Zapłacisz, kiedy wszystko będzie zgodne z zamówieniem.

mlody2000
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 13
Rejestracja: 2005-01-03, 17:28
Lokalizacja: małopolska

Post autor: mlody2000 »

Posiadam ule Babika w pasiece od 20 lat i nie mam z nimi problemu są wytrzymałe i dobre daszki też. Co do dennic to nie mam zadania.

pawel
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 17
Rejestracja: 2004-11-21, 16:41
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: pawel »

Kiedyś w dennicach był stosowany niewielki element drewniany który szybko gnił. Obecnie cala dennica jest ze styropianu i nie ma problemu.

prof. Miodek

Post autor: prof. Miodek »

Polecam goraco ule ze styropianu. Są takie kultowe... Przypominają mi początki Solidarności, strajki, spanko na styropianko...No i te trutnie komuchy - sprawdź, czy twoje nazwisko nie występuje na liście Hebronka Wildsteina. To pasożyd, żeruje na społeczeństwie jak barciak. Może ktoś go wysiarkuje? Albo wykurzy dymem. Hebronisław jest nam potrzebny jak warroza lub nosemoza. Szalom Alechem
p.s. czy aby mniód jest koszerny?

prof. Miodek

Post autor: prof. Miodek »

Polecam goraco ule ze styropianu. Są takie kultowe... Przypominają mi początki Solidarności, strajki, spanko na styropianko...No i te trutnie komuchy - sprawdź, czy twoje nazwisko nie występuje na liście Hebronka Wildsteina. To pasożyd, żeruje na społeczeństwie jak barciak. Może ktoś go wysiarkuje? Albo wykurzy dymem. Hebronisław jest nam potrzebny jak warroza lub nosemoza. Szalom Alechem
p.s. czy aby mniód jest koszerny?

mirek_kazimierski

Post autor: mirek_kazimierski »

To że ta wypowiedź powyżej(Miodka) nie została wykasowana, to nie wystawia dobrego świadectwa moderatorowi.
I czym niby to forum ma być lepsze od Zagajnika?

marcin
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 43
Rejestracja: 2005-02-17, 13:17
Lokalizacja: Górale

Post autor: marcin »

Nie mam jeszcze wyrobionego zdania o tych ulach bo ich nie posiadam ale widziałem je wyglądają na solidne i trwałe
Ostatnio zmieniony 2007-02-24, 14:38 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

demokrata

Post autor: demokrata »

Dowodzi to jedynie tego, że zgodnie z dewizą forum moderatorów tutaj brak. Jeżeli będzie więcej postów wnioskujących o zlikwidowanie nieodpowiedzialnych zapisów, to decyzje podejmie Admin za zgodą właściciela forum. Tak przynajmniej jest mi wiadomo.

mirek_kazimierski

Post autor: mirek_kazimierski »

Wszystko jedno kto to ma wycinać antysemickie posty moderator (którego ponoć nie ma) czy administrator. Nie wolno też uzależniać usunięcia takiego postu od woli uczestników forum. Bo to nie ma nic wspólnego z wolnością wypowiedzi czy demokracją. No chyba że to ma być forum pSSczelarskie.

adik
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 11
Rejestracja: 2005-01-16, 10:19

Post autor: adik »

Co do uli Babika. Kilka dni temu byłem na szkoleniu, na którym Babik miał swoją ekspozycję sprzętu. Były też ule. Są solidne, dobrze zrobione i mają fajne rozwiązania konstrukcyjne. Widać, że stawiają na jakość. W przeciwieństwie do Łysonia, od którego ule kupiłem w styczniu. Były niedokładnie pomalowane, styropian poobijany. Doszli chyba do wniosku, że jak promocja, to można byle jak. Ja już ich uli nie będę kupował. Chyba, że się sami zmienią. Polecam Tobie ule Babaika, bo osobiście je widziałem. Ja przynajmniej je sobie kupię. I nie jest to tylko moje zdanie, ale każdego kto je widział. Kiedyś były gorsze od Łysonia, ale już nie.Szkoda tylko, że nie robią przegonek z pierścieniem dystansowym. Pozdrawiam.

jac 50

Post autor: jac 50 »

Nie wiem jak ule Babika się sprawują , bo robie sobie sam.
Wiem ,że facet jest niesłowny.Zamówiłem w ubiegłym roku midarkę. Obiecał, że ją wykona jednak, kiedy miałem pojechać po nią, zadzwoniłem i upewniłem się czy jest gotowa. Odpoweidź bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ nie została ona jeszcze zrobiona. Gdybym się nie upewnił pan Babik zafundował by mi przejażdżkę 300 kilometrową w jedą stronę na mój koszt.

avico

Post autor: avico »

Przygotowuję malutką rewolucję ulową dla korzystających z niskiej ramki. Szykuję materiał instruktażowy jak wykonać ekologiczny, lekki i funkcjonalny korpus na około 5 zł. Jeszcze wszystko jest w fazie prób, ale wyglada na to, że udanych. Surowce łatwo dostępne, wykonanie prozaicznie łatwe. Jak napiszę, to przekażę do redakcji. Kiedy się ukażę, zależy od Boga i Naczelnej.

Marian

Czym malować styropian?

Post autor: Marian »

avico pisze:Przygotowuję malutką rewolucję ulową dla korzystających z niskiej ramki. Szykuję materiał instruktażowy jak wykonać ekologiczny, lekki i funkcjonalny korpus na około 5 zł. Jeszcze wszystko jest w fazie prób, ale wyglada na to, że udanych. Surowce łatwo dostępne, wykonanie prozaicznie łatwe. Jak napiszę, to przekażę do redakcji. Kiedy się ukażę, zależy od Boga i Naczelnej.
Już się cieszę. Ale na początek proszę mi doradzić, jaką farbą malować ule styropianowe nowe i wymagające renowacji?
Niektórzy twierdzą, że ftalowymi? Kupilłem sobie niemalowane, aby było taniej. Spróbowałem tylko rozcieńczalnikiem do ftalowych z Olsztyna. Horror, rozpuszcza styropian. Nie mogę się połączyć z producentem uli, ani też z firmą Babik? Na informacji 118 913 w ogóle nie mają zarejestrowanego producenta Babik. A wskazany numer został wyrejestrowany.
Połączyłem się z f-mą Łysoń. Grzeczna? Pani powiedziała, że nie może mi udzielić rady, ale może mi sprzedać farbę, bo to ich własna. Tajemnica? Monopole?

Chyba można malować, akrylami, ale drogie i z zastrzeżeniem, że nie może zawierać pewnych rozpuszczalników, (sterydowych)? A sprzedawcy owszem sprzedadzą. W sklepie wszystko jest dobre.

A mogło być tak pięknie. Farba powinna być odporna na warunki atmosferyczne o poprawiać wytrzymałość powierzchniową styropianu. Bo bywa zgryzany, w miejscach słabo utwardzonych.

Używam od sześciu lat ule Babika. Dennice się rozłażą ze względu na drewniane wstawki. W miejscach słabo utwardzonych są zgryzane mostki, wkładki wylotowe ( przez ptaki też, na zimę zakładam za haki ok. 3 cm drewniane kołki przesłaniające wylotki), korpusy wewnątrz. Koziolek też próbował pchać rogi, ale na szczęście tylko próbował.
No, i powłoki malarskiej prawie już nie ma. Moim zdaniem mogłaby mieć 0,5-1,0 mm.

Jak mówię dałem się nabrać na zakup, bo czytając, aż ślina cieknie. No i ten podpis "Mistrz pszczelarski"?

Przy okazji. Uważam, że powierzchnia ula styropianowego powinna uzyskiwać w procesie technologicznym - szklistość. Bez śladów porowatości. We wręgach koniecznie chyba, że pszczoły nie będą kitować i w ogóle nie trzeba będzie używać dłuta?

pawel
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 17
Rejestracja: 2004-11-21, 16:41
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: pawel »

Malują emulsją a po wyschnięciu lakierem do parkietu wodorozcieńczalnym (nie pamiętam co to za nazwa)

Zablokowany