MF chce opodatkować rolników

Moderator: krzysglo

piobad
Nieśmiały
Nieśmiały

Re: re.

Post autor: piobad »

daro pisze:Po pierwsze to jest portal pszczelarski ale niech będzie.Dzięki Bogu i wrednemu charakterowi Polaków mamy wolny kraj.
Polska utrciła ostatecznie niepodległość 01-12-2009 r. z wejściem w życie traktatu lizbońskiego. Kraj wolny może ustanawiać własne prawo. My już nie. Gdyby np. wszyscy obywatele byli za wprowadzeniem kary śmierci, to i tak nie można by jej wprowadzić. W tym zakresie każdy stan w USA jest bardziej suwerenny (np. właśnie kara śmierci, noszenie broni, wiek od którego można pić alkohol - co stan to inaczej).
Krajami suwerennymi są np. USA, Rosja, Chiny, Izrael - kiedy im na czymś zależy to nic sobie nie robią z opinii. My nie możemy nawet swobodnie zmieniać stawki podatku VAT. Możemy mówić, że żyjemy w wolnym kraju (jeszcze), ale jak nam kazali, to ślimak został rybą, a marchewka owocem.
Czy zwrócili koledzy uwagę, że gdy występuje prezydent lub premier (tak oficjalnie np. z orędziem) to za plecami ma trzy flagi europejskie i tylko dwie polskie ? W polityce gesty to ważna rzecz.
Wracając do WC - ja go lubię, a Kolega nie - rzecz gustu.

Pozdrawiam (i dziękuję, że mimo różnicy zdań można z kolegą kulturalnie polemizować)
piobad

daro

Post autor: daro »

Ja nie powiedziałem że go nie lubię,tylko tak jak ja, pieprzy nieraz od rzeczy.

[ Dodano: 2011-02-23, 11:40 ]
A co do wolnego kraju to ludzie zawsze uważają że wolność jest wtedy kiedy możemy robić wszystko co sobie chcemy a to jest samowola.My mamy zawsze wybór Białoruś też jest wolnym krajem (?).Więc jak chcemy żyć w wolnym kraju przeprowadźmy się ,do Rosji,Chin,Haiti.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Skupmy się na temacie.
Opodatkowanie rolników, a co za tym idzie również pszczelarzy.

daro

Aby kogoś opodatkować ten ktoś powinien mieć DOCHÓD ! Liczenie ( kiedyś ) a sądzę że i teraz dochodu salonu samochodowego a dochodu rolnika były różne. Podatek dla pszczelarzy już jest.

Edward22
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Edward22 »

Daro
Aby kogoś opodatkować ten ktoś powinien mieć DOCHÓD !

Żartujesz, a podatek od nieruchomości, ziemi, VAT?

Co do wcześniejszego wpisu, to tak miastowy, a to zaraz gorszy?
Trybiki są wszędzie, co b się stało gdyby, ze szkół zniknęły sprzątaczki albo woźni, co by było gdyby kolejarze przestali pracować itd.
Różne grupy próbują się uprzywilejowywać, lekarze, bo co by było, rolnicy bo jeść byśmy nie mieli, straż pożarna bo kto nas zgasi.
A jakby nam prądu zabrakło, albo ropy.
Zborze się samo zapyla, więc nie gadaj o chlebku...

Maszyny też trzeba zbudować.
Zatem darujmy sobie gadanie o rzeczach ważniejszych i przywilejowaniu grup zawodowych.

Co do tego, że każdy w PL jest lekarzem, no i co z tego?
Przy prostych chorobach zapisuje się paracetamol(który obniża gorączkę i spowalnia leczenie, oraz antybiotyk na wszystkie grupy bakterii, który owszem przyspiesza leczenie, ale kosztem wielu normalnych pożytecznych bakterii).
Więc czasem lepiej nic nie wziąć niż iść do lekarza, a jak ktoś próbuje sam leczyć ciężką chorobę o której nie ma pojęcia, to przynajmniej jednego idioty mniej będzie(jeszcze by kiedyś ze swoim intelektem wjechał rozpędzony w przystanek), a jeśli mu się uda, to widać miał fuksa, albo był mądrzejszy niż się wydawało.

P.S.
Ja jestem wrogiem podatku, ale nie dlatego, że pszczoły są super ważne, tylko dlatego, że człowiek swoją kasą sam się najlepiej zajmie.

daro

A do szkoły! Czytać ! O PODATKU DOCHODOWYM MOWA NIE O PODATKACH JAKO TAKICH!
A jak człowieku NIE BĘDZIESZ MIAŁ KASY TO CZY ŻE BĘDZIESZ SIĘ ZAJMOWAŁ ?

Edward22
Nieśmiały
Nieśmiały

Daro
Na Waszym forum pojawiłem się gościnnie, zainteresowany 'bezobsługowym rojem', dowiedziałem się już chyba wszystkiego co mnie w tej kwestii interesowało, niedługo przestanę tu zaglądać, chciałem więc też dać co od siebie wpisując swoje myśli w kwestii, o której jak sądzę, mam pojęcie.

Jeśli masz jakieś argumenty, albo chcesz o czymś podyskutować jestem otwarty, jeśli nie to postaram się nie wpisywać więcej w tym wątku.

Uważam, że dyplom nie robi z durnia mędrca, więc o wykształceniu, chciałem nie pisać, bo nic ono nie znaczy, ale skoro nalegasz to mam wyższe techniczne...

No i co, że temat jest o podatku dochodowym?
Dochodowy jest, jednym z najgorszych podatków, bo karze za generowanie dochodu(pracę).

Jak nie będę, miał kasy(w ogóle), to zakładam, że będę się musiał zająć czymś na szybko, płatnym zaraz po usłudze, więc chyba musiał bym naskrobać na kartce ogłoszenia i porozwieszać na słupach, że dam tanio korepetycję, naprawię tanio komputer, ogólnie że tanio zajmę się czymkolwiek, co potrafię lub tym co nie wymaga nauki dłuższej niż dzień, ale co to ma wspólnego z podatkiem dalej nie rozumiem...

Wszystkich zainteresowanych ideą konserwatywnego liberalizmu zapraszam do zaglądnięcia na http://korwin-mikke.pl/forum/, pisuję tam pod innym nickiem(w ogóle nie podobnym do tego), oczywiście na wspomnianym forum pisują też różne oszołomy więc bierzcie poprawkę.

P.S.
Jeśli złamałem regulamin dając link na inne forum(o zupełnie innej tematyce, więc chyba nie konkurencyjne), to proszę moderatora o skasowanie linku.

daro

Jak powiedziałem czytać! Ja nie napisałem co będziesz robił by zarobić tylko co zrobisz jak nie będziesz MIAŁ pieniędzy, jak na te wszystkie Twoje usługi nie znajdzie się amator?Albo ze względu na stan zdrowia nie dasz rady pracować a firma w której ulokowałeś swe aktywa zrobi papa?

Edward22
Nieśmiały
Nieśmiały

W ogóle to wyraziłeś się nie precyzyjnie...

Trudno powiedzieć, dzisiaj pewnie musiał bym się prosić państwowym instytucjom, żeby mi łaskawie wyświadczyli to na co całe życie płaciłem podatek(nazywany chyba ubezpieczeniem rentowym, zdrowotnym itp.)

W średniowieczu bym się musiał prosić jakiemuś zakonowi, w każdym razie w obu przypadkach musiał bym się prosić, tylko, że w średniowieczu, gdy był bym zdrowy nie musiał bym opłacać zakonu, a i tak mógłbym liczyć na pomoc.
Dziesięćsina była na kościół, zakony utrzymywały się same jak mnie pamięć nie myli.

A jak na moje usługi nie będzie zbytu, to zajmę się tym na co będzie zbyt, zwróć uwagę, że cała gospodarka opiera się na zaspokajaniu potrzeb ludzi, do tego potrzebna jest ludzka, praca...

Jedyna opcja, żeby dla człowieka nie było pracy, to niedobór żywności na rynku, ale w tej sytuacji państwowe regulacje nic nie pomogą(urzędas nie wytwarza niczego, ani żywności, ani maszyn do jej produkcji a jeść musi), więc ktoś będzie musiał zginąć...
Ale obecnie nam to nie grozi, kupa ziemi leży odłogiem(sama australi, z tego co pamiętam potencjalnie może wyżywić całą ludzkość), a w razie potrzeby można lepiej zagospodarować oceany.

slawecki67
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: slawecki67 »

Niezmiernie się cieszę,że i wśród pszczelarzy można spotkać zwolenników idei konserwatywno-liberalnych.
UPRzejmie pozdrawiam

avico

Post autor: avico »

Doszliśmy do wniosku, że pszczelarze pragną wyyysoookich podatków, bo mają nadzwyczajne dochody i zbiory.

Wszyscy inny wojują o zmniejszenie obciążeń, tylko nie pszczelarze. Oni chcą opodatkowania.
Nie wiem czym to tłumaczyć?

Faktycznie wysokimi zarobkami, czy głupotą?

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Byłoby fajnie, gdyby powstrzymać się od demagogii i grania na nastrojach.
Proszę jeszcze raz przeczytać artykuł i powiedzieć, w którym miejscu jest tam mowa o opodatkowaniu pszczelarzy.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

daro

Tutaj:
Ministerstwo Finansów chce, by rolnicy prowadzący tzw. działy specjalne produkcji rolnej
-a do działów specjalnych zaliczane jest pszczelarstwo.Tylko że trzeba być rolnikiem i Daj Panie Boże takie dochody podatek zaniosę w zębach :-)

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Ja czytam tam co innego: że MF chce zmiany sposobu opodatkowania po przekroczeniu obrotu 150 000 Euro.
Żaden pszczelarz nie osiągnie takiego obrotu, więc mówienie o opodatkowaniu pszczelarzy to demagogia i granie na emocjach.
Jestem natomiast zwolennikiem opodatkowania przedsiębiorstw pszczelarskich, bo jak ktoś ma takie obroty, całkiem słuszne jest, żeby tak jak szewc albo taksówkarz płacili podatek od dochodu.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

daro

Pszczelarze są opodatkowani podatkiem ryczałtowym jeżeli wielkość pasieki przekroczy ileś tam uli.Opodatkowanie jest szacunkowe w/g stawek MF i to do w/w kwoty pozostanie bez zmian.Nikt nie opodatkowuje właścicieli ul.Do określonego limitu trzyma się pszczoły bez opodatkowania.Tak więc zgadzamy się w pełni Minikron.

ODPOWIEDZ