Oprysk facelii

Moderator: krzysglo

Mrowka
Nieśmiały
Nieśmiały

Oprysk facelii

Post autor: Mrowka »

Mam takie pytanie czy można, i jeśli tak to czym i kiedy opryskać facelię od chwastów?

avico

Post autor: avico »

Może wpierw napiszesz:

1. Czy kiedykolwiek siałeś facelię?
2. Jakie chwasty chcesz niszczyć?
3. Czy masz za mało chemii wokół siebie?

Przecież facelia jest używana jako roślina zagłuszająca chwasty i nie spotkałem się z pomysłem odchwaszczających oprysków.
Widać, że nawet w fazie nasion facelia posiada wybitne zdolności do zagłuszania zdrowego rozsądku, skoro jest ktoś, kto pragnąc wysiać facelię nie zada sobie trudu, aby wpierw poznać jakie zabiegi przedsiewne powinien na glebie dokonać, jakie zastosować nawożenie i dawkę nasion na hektar.

Najlepiej zapraw nasiona preparatem G A U C H O 600 FS i przez 3 lata nie będzie w glebie niczego żywego, a przy okazji pozbędziesz się problemów z pszczołami, które pobiorą nektar z facelii, a później w ulach będzie cicho i spokojnie.

Czemu ludzie tak bardzo pragną truć siebie i środowisko?!

truten40
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: truten40 »

Srodkiem stosowanym do oprysku przedwschodowo (do piątego dnia po siewie ) jest Afalon. Jednak z własnego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, że jeśli pole nie jest zbyt zachwaszczone to zabieg ten jest zbędny, a w niesprzyjających warunkach pogodowych wręcz szkodliwy dla nasion.

Damian1995
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Damian1995 »

Ja bym proponował na jesieni opryskać randapem i na wiosnę zasiejesz w czyste pole i żadnego chwasta nie zobaczysz
Mam 7 pni hehe

Zachari
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Zachari »

Popieram wypowiedź Avico. Po co stosować chemię jeśli nie jest konieczna. Facelia i tak żyje własnym życiem. Jeśli zasiejesz gęsto, raczej mało prawdopodobne aby chwasty stanowiły problem. Roundap również nie jest rozwiązaniem, bowiem zabija tylko chwasty które już wzeszły a jak wiadomo w glebie są miliony nasionek, które tylko czekają na sprzyjające warunki aby wzejść. Mimo wszystko ograniczajmy chemię bo zbyt wiele jej wkoło. Pozdrawiam.

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Siejąc facelię nalezy zastanowic czy zalezy nam na nasionach . Jezeli tak to należy opryskac Afalonem (stosuje minimalną dawkę)zaraz po siewie, bo w przeciwnym wypadku będzie duzo chwastów i jest problem z zbiorem nasion. Jeszcze jedno nie polecam za gęsto siec bo wtedy facelia nie wyrasta i kwiat jest drobny.

[ Dodano: 2013-01-12, 17:29 ]
Mam pytanie czy ktoś robił oprysk Fulisade Forte podobno mozna , ale jaka dawka i w jakiej fazie liścia rośliny,. Zbieram nasionka i zależny mi na względnie czystym zbiorze.
Bardzo trudno dowiedzieć się cokolwiek na temat oprysku Facelii.

ODPOWIEDZ