GMO szkodliwe nie tylko dla pszcżół

Moderator: krzysglo


mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz
Posty: 1226
Rejestracja: 2007-12-01, 14:11

Post autor: mily_marian »

Szkoda ze ten film po angelsku a napisy za szybko znikały. Tylku wspułczuc nastepnym pokoleniom ze nie bendą prawdziwymy meszczyznami tylo neuchonamy. Narodzie spamientaj się do czego zdożasz. Pozdrawiam miły_marian

avico

Post autor: avico »

Roślina zawiera w nasionach toksyczne substancje trujące szkodniki. Tego w naturze nie miała, ale człowiek zmodyfikował ja genetycznie.

Skoro nasiona są trujące dla szkodnika, to jakie są one dla ludzi?


Warto ten film obejrzeć kilka razy, bo faktycznie szybko przemijają napisy, albo skopiować na dysk i odtworzyć w zwolnionym tempie.

Na filmie jest wspomniana szkodliwość roślin GMO dla pszczół.

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 57
Rejestracja: 2008-02-16, 20:37
Lokalizacja: Krosno odrzańskie

Post autor: Zenm »

Podobno od jakiegoś czasu nawet dziki omijają uprawy kukurydzy GMO. A film jest naprawdę wart obejżenia i nasuwa pewne refleksje.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz
Posty: 1226
Rejestracja: 2007-12-01, 14:11

Post autor: mily_marian »

Zenomb Bo dziikire zwierziątkie nają insktyk kture maią co mm dobre a co im złe. Pozdrawiam mikły_mariam

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 57
Rejestracja: 2008-02-16, 20:37
Lokalizacja: Krosno odrzańskie

Post autor: Zenm »

Wielka szkoda że pszczoły nie posiadają takiego instynktu.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 892
Rejestracja: 2008-05-31, 12:50
Lokalizacja: proszowice

Post autor: Marcinluter »

posiadają ale wszystko co słodkie , posiada pyłek jest dla nich "dobre" a raczej powinno.... przecież pszczółki atakują przecież wszystko co włochate ;)
pozdrawiam Marcin

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 771
Rejestracja: 2006-12-05, 19:21
Lokalizacja: kraśnickie

Post autor: SKapiko »

Zenm pisze: Wielka szkoda że pszczoły nie posiadają takiego instynktu.
taki instynkt tworzy się przez tysiące lat a GMO powstało o wiele szybciej
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

avico

Post autor: avico »

Zadziwiająca moc superchwastu, przyroda górą
dzisiaj, 08:38 PG / PAP

Przyroda sama potrafi szybko poradzić sobie z inżynierią genetyczną: w Kanadzie na polach zmodyfikowanej genetycznie soi upowszechnia się superchwast, który - jak się okazuje - uodpornił się na powszechnie stosowany środek chwastobójczy.

W Kanadzie, podobnie jak w USA, uprawia się zmodyfikowaną genetycznie soję, która została wyposażona w odporność na używany do zwalczania chwastów Roundup. Nasiona sprzedaje koncern Monsanto. Jak podkreślają eksperci, stosowanie tego typu nasion ma sporo zalet: nie trzeba stosować za dużo chemicznych środków ochrony czy głęboko przeorywać ziemi.

Jednak około dziesięciu lat temu pojawił się po raz pierwszy na polach USA i Kanady chwast odporny na Roundup. Jak podawał portal cbc.com, zmutowana odmiana krostawca (ragweed), wyrasta na wysokość 3 metrów i prawie całkowicie zagłusza uprawiane rośliny.

Cytowani przez cbc.com przedstawiciele Monsanto zalecają przeorywanie pól, zmianę upraw i używanie innych środków chwastobójczych. Jednak kanadyjscy eksperci są sceptyczni, podkreślając, że więcej chemii na polu wcale nie musi być skuteczne. Poza przeorywaniem ziemi radzą dodatkowo gęstsze sadzenie roślin. Wskazują jednak, że chwasty zawsze z czasem poradzą sobie z ludzkimi pomysłami na chemiczne środki ochrony roślin uprawnych.

Kwestia inżynierii genetycznej i stosowania środków chemicznych dla osiągania wyższych plonów interesująco brzmi w kontekście opracowania, które za kilka dni ukaże się w prestiżowym "Nature", a którego jednym ze współautorów jest kanadyjski badacz z uniwersytetu McGill w Montrealu. Opracowanie dotyczy prognoz możliwości rolnictwa w perspektywie rosnącej liczby ludności na ziemi.

Jak podała agencja The Canadian Press, w badaniu zajęto się także kwestiami ekologii. Cytowany przez The Canadian Press Navin Ramankutty z McGill University podkreślił, że aż trzy czwarte ziemi uprawnej na świecie służy uprawie roślin na paszę dla zwierząt. W związku z tym zmniejszenie spożycia mięsa i rezygnacja z przeznaczania roślin na produkcję biopaliw pozwoliłyby zwiększyć produkcję żywności dla ludzi aż o połowę.

Inne zalecenia dla rolnictwa na świecie dotyczą zasad uprawy ziemi. Naukowcy apelują o zahamowanie zwiększania powierzchni ziemi ornej kosztem lasów, lepsze wykorzystywaniem dostępnych odmian roślin (także w Europie Wschodniej) i lepsze zarządzanie w rolnictwie oraz o przemyślenie na nowo zasad stosowania nawozów sztucznych i środków ochrony roślin.


http://wiadomosci.onet.pl/nauka/zadziwi ... omosc.html

[ Dodano: 2011-10-17, 10:12 ]
******************************


Nie tylko GMO


http://surawka.republika.pl/NH2.htm

Roo
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 63
Rejestracja: 2011-05-29, 23:10

Post autor: Roo »

Zadziwiająca moc superchwastu, przyroda górą
dzisiaj, 08:38 PG / PAP

Przyroda sama potrafi szybko poradzić sobie z inżynierią genetyczną: w Kanadzie na polach zmodyfikowanej genetycznie soi upowszechnia się superchwast, który - jak się okazuje - uodpornił się na powszechnie stosowany środek chwastobójczy.
Nikt nigdy nie mówił że gmo odporne na randap wyręczy rolnika i zastąpi całą agrotechnikę. To byłoby zbyt proste:-) Są tylko pomocne, i to bardzo. I u nas są rośliny których glifosat nie "weźmie", choćby skrzyp polny. Jak ktoś próbował utrzymywać "czarną ziemię" przy pomocy preparatów opartych na glifosacie dobrze wie że, wcześniej czy później pojawi się tam skrzyp. Przyroda nie znosi pustki. Co nie znaczy że skrzyp w jakiś tajemniczy sposób uodpornił się na randap. Po prostu glifosat bardzo trudno wnika do jego komórek, raz ze względu na warstwę woskową, dwa, ze względu na dużą zawartość krzemionki.

atlantum
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 56
Rejestracja: 2008-07-30, 18:13

Post autor: atlantum »

W tak poważnej sprawie powinno odbyć się referendum poprzedzone długimi rzetelnymi niezależnymi badaniami oraz uczciwym dialogiem społecznym. Genetyczna ingerencja w żywność, powinna być zakazana, póki nie pozna się wszystkich za i przeciw. Jak to możliwe, że wprowadzenie GMO nie ma wad? Przecież kij zawsze ma dwa końce. W przyrodzie nie ma nigdy nic za darmo! Kto ma czelność decydować za nas czym mamy się żywić. GMO to skażona żywność! Podcinamy gałąź na której siedzimy. Żywność to nie lekarstwo, które przyjmujemy w razie trudności zdrowotnych a przyjmujemy cały czas!

Zachari
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 30
Rejestracja: 2011-01-11, 12:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Zachari »

Szkoda się denerwować... film ciekawy.

miśkownica
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 52
Rejestracja: 2011-10-23, 15:58

Post autor: miśkownica »

Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie dojdzie do tego co w USA. Francja, powinna być przykładem ws. zakazu dla GMO dla całej UE. Według mnie wszelkie firmy tym się zajmujące, powinny być neutralizowane tak jak terroryzm.

avico

Post autor: avico »

miśkownica pisze:Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie dojdzie do tego co w USA. Francja, powinna być przykładem ws. zakazu dla GMO dla całej UE. Według mnie wszelkie firmy tym się zajmujące, powinny być neutralizowane tak jak terroryzm.

UWAGA! ACTA ZAGRAŻA TEŻ NASZEJ NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! PODAJ DALEJ TĘ WIADOMOŚĆ!

Decyzja o przystąpieniu państw Unii Europejskiej do ACTA zapadła podczas polskiej prezydencji na posiedzeniu Rady UE ds. rolnictwa i rybołówstwa w dniach 15 – 16 grudnia 2011. Posiedzenie prowadził polski minister rolnictwa Pan Marek Sawicki.

ACTA DOTYCZY wszystkich aspektów życia, w tym również ŻYWNOŚCI.
Określa ramy prawne dla dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej. GMO - Genetycznie Modyfikowane Organizmy, wprowadzane na nasze talerze i do upraw SĄ PATENTOWANE i SĄ WŁASNOŚCIĄ KORPORACJI.

Żywność jest towarem strategicznym, kto kontroluje żywność, ten kontroluje świat! Przepisy ACTA dotyczą ochrony własności intelektualnej, a więc też opatentowanych nasion i roślin GMO.
Rolnicy stracą prawo do swoich nasion, stracimy niezależność żywnościową, będziemy całkiem zależni od ponadnarodowych korporacji.

Rząd RP chce pozwolić na uprawy GMO mimo, że już 9 krajów UE (w tym Niemcy i Francja) wprowadziło zakazy takich upraw. Nasze pola zostaną nieodwracalnie zanieczyszczone przez GMO, które jest własnością korporacji. ACTA odda kontrolę nad produkcją żywności w Polsce w ręce korporacji. GMO powoduje poważne problemy zdrowotne, w tym bezpłodność. PODPISZ PETYCJĘ O ZAKAZIE UPRAW GMO W POLSCE:
http://alert-box.org/petycja/rozporzadz ... ujace-gmo/


===============================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Przeczytaj - "Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych
problemów", autor: Julian Rose www.renesans21.pl

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 228
Rejestracja: 2009-08-17, 13:26
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: adriannos »

Petycję warto podpisać, chociażby dla idei zdrowego trybu życia, oraz zachowania bioróżnorodności organizmów w naszych ekosystemach. Dopóki dowiedzione nie zostanie, przez neutralne organizacje, że organizmy modyfikowane genetycznie nie wpływają w żaden sposób na zdrowie, układ pokarmowy, nerwowy człowieka, a także innych żywych stworzeń, w tym również roślin, uprawy takie powinny być zabronione, biorąc pod uwagę wszelkie najgorsze scenariusze, w tym również wyniszczenie łańcuchów pokarmowych, gatunków, i większości życia na ziemi. Człowiek nie jest Bogiem, chociażby nie wiem jak się starał, jest istotą omylną. A o pomyłkę, nawet niezamierzoną nie jest wcale trudno.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

ODPOWIEDZ