"Pszczelarstwo"czy posiada ktoś prenumeratę z 2002

Moderator: krzysglo

honi02
Obserwator
Obserwator

"Pszczelarstwo"czy posiada ktoś prenumeratę z 2002

Post autor: honi02 »

Witam serdecznie wszystkich miłośników pszczelarstwa:)
Postanowiłam napisać na forum gdyż poszukuję kilku numerów starszych wydań "Pszczelarstwa" /nr 2 i 5 2002 i nr 5 2004 rok/ Gdyby ktoś z Państwa posiadał te numery proszę o kontakt, ponieważ piszę pracę dyplomową z tematyki pszczelarstwa i potrzebuję kilku artykułów zamieszczonych w tych miesięcznikach, mogę je odkupić lub poprosiłabym o kserówki za które oczywiście zapłacę. Będę bardzo wdzięczna za kontakt jeśli nie na forum to mailowo: beata284@interia.pl
Serdecznie pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

Mam ale w zszywkach proszę podać o jakie artykuły chodzi zrobię ksero i podeślę pocztą.
Wacław Białogłowicz

honi02
Obserwator
Obserwator

Post autor: honi02 »

Witam serdecznie, chciałam bardzo podziękować wszystkim którzy odpowiedzieli na moją prośbę, jestem bardzo wdzięczna:-)
Mam jeszcze takie pytanie czy zna ktoś z Państwa jakąś publikację o tematyce Metody gospodarowania w ulach wielokorpusowych? Czytałam już coś na ten temat w książce pani Ostrowskiej i Konopackiej ale chciałabym to jeszcze skonfrontować z inną publikacją lub czyjąś opinią. Jeśli ktoś zna jakies publikacje to proszę o kontakt, pozdrawiam serdecznie:)
beata284@interia.pl

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

Proponuję książkę pana Czesława Typańskiego wyd. przez PWRiL z 1998 r pt."Pszczoły pasieka towarowa" na str. 113 zaczyna się rozdział "Prowadzenie pasieki towarowej w ulach wielokorpusowych". Pozdrawiam
Wacław Białogłowicz

Andrzey
Stukacz
Stukacz

Post autor: Andrzey »

W pszczelarstwie 1978 są cztery części" 10 lat doświadczeń z ulem wielokorpusowym",mam to w zszywkach.

[ Dodano: 2011-03-26, 10:52 ]
Sory są to artykuły Pani Wandy Ostrowkiej.Pamiętam że kilka lat wcześniej opublikowała zwiastun tych doświadczeń,myślę że mam to w zszywkach.

[ Dodano: 2011-03-27, 09:01 ]
Przypomniałem sobie że jest opis gospodarki pana Andrukowicza który posiadał wtedy ponad 2000 rodzin ,obsługiwał 4 osobową rodziną,są tam opisane metody które i dziś dla wielu z nas byłyby pomocne.

lalux5
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: lalux5 »

,, Prowadzenie pasieki w ulach wielokorpusowych " Jerzy Marcinkowski . 1997 r

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Marcinkowski napisał dość ciekawą książkę '' Terminarz pszczelarski ''
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia