Dotacje z UE

Moderator: krzysglo

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Proszę Kolegów - ta kwota którą wymieniłem dotyczy dotacji unijnej.

Jakaś drobna kwota w tej chwili nie pamiętam ile należy się pszczelarzom obu tych krajów za zapylanie środowiska naturalnego, ale to na pewno nie 25-30 złotych jak tu Kolega wymienia.

Dawniej przed wejściem obu tych krajów do UE to była kwota dość znaczna, ale dziś to są groszowe sprawy.

W tej chwili po prostu nie mam czasu by to szukać, a jak pisałem wyżej - czytanie jest bardzo trudne by to zrozumieć, bo to tak jak i u nas jest pisane językiem prawniczym, słownictwo które nie występuje w języku potocznym. Tłumaczenie via Google to jeszcze bardzie zagmatwa sprawę.

Pozdrawiam Stanisław Z.

PS. Te drobne wypłaty z tytułu zapylania środowiska są wypłacane przez ich Ministerstwa Ochrony Środowiska a nie z dotacji unijnych, czy ich Min.Rolnictwa.

Ja na te tematy pisałem już b.dawno do "Pszczelarza Polskiego" a później, gdy już miałem komputer /styczeń 2006/ to na forum Polanki i chyba zagajnika. Ale to wszystko to jak "groch o ścianę".

pepebee
Obserwator
Obserwator

Post autor: pepebee »

Witam
To nie dokońca prawda
W zeszłym tygodniu pszczelarze z Nysy byli na wycieczce w Czechach i wiemy jaka jest dotacja do jednego ula
50 procent unia 50 Czeski Rząd to dokładnie 6 euro
poza tym dotacje typu do lekarstw -częsć lekarstw jest prawie za darmo
a za zapylanie jak się dogadają pszczelarz z rolnikiem to inna piosenka
pozdrawiam i zachęcam do walki jest o CO
PROSZĘ O OPINIE ∞

ODPOWIEDZ