Przykład pozytywny

Moderator: krzysglo

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Przykład pozytywny

Post autor: dominikptak »

W temacie " tematyka pszczelarska" i innych organizacyjnych poruszanych na forum bardzo często podnoszony jest problem szkodliwej działalności prezydenta Sabata (czy nawet całego zarządu PZP) dla polskiego pszczelarstwa.
Proponuję iść inną drogą i wskazać wszystkim pszczelarzom w Polsce przykład pozytywny tzn. do czego można dojść i co osiągnać nie będą ograniczanym przez PZP (Sabata).
Najlepiej nadaje się tu moim zdaniem przykład Karpackiego Związku Pszczelarskiego.
KZP jest dużą organizacją (około 1000 członków) po za strukturami PZP od bardzo wielu lat (chyba 12? nie licząc wcześniejszego wykluczenia).Nie płaci myta na PZP (8zł od członka 0.4 od ula) to duże wsparcie dla finansów KZP dajace jej 20tys zł co roku ( czyli około 250 tys za te wszystkie lata).Nie musi stosować się do szkodliwych czy błędnych zaleceń zarządu PZP.Może liczyć na wsparcie p. Kasztelewicza który przez ćwierć wieku był prezesem związku.
To wszystko są przesłanki aby uznać że KZP jest w szczególnie dobrej uprzewilejowanej sytuacji w stosunku do związków pozostajacych w PZP. Musi to skutkować osiągnięciami o których należałoby głosno mówić i szerzej się nimi chwalić.
Ponieważ na tym forum pisują tak znaczące dla KZP postaci jak koledzy Jung,Rysiewicz,Kasztelan,Zbieg to do nich się zwracam aby przedstawili osiągniecia swojej organizacji.
Proszę nie traktować tego jako tematu jako odbijania piłeczki z mojej strony.
Kampania negatywna wobec PZP mimo wielu słusznych zarzutów jest już nudna i powoduje u czytelnika efekt przekory.Myślę śledząc fora internetowe że jest to powszechne dość odczucie.
Postarajcie się panowie pokazać na przykładzie KZP jak pięknie może być gdy nie ma się czapy PZP nad sobą. Myślę że taki "pozytywny przykład" szybciej otworzy pszczelarzom będącym w strukturach PZP oczy niż opisywanie kolejnej (słoikowej) afery przez kolegę Rysiewicza.

Życzę szampańskiej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego Nowego Roku.
Dominik Ptak

[ Dodano: 2011-12-31, 17:18 ]
PS.
Starajcie się panowie pisać jak najbrdziej konkrentnie powstrzymując zapędy literackie. Podajcie dużo liczb np. liczba członków i rodzin pszczelich w 2000 a w chwili obecnej, ilość członków majacych zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią, wolumen sprzedaży miodu członków poprzez związkowe sklepiki itd.itp
Niektóre tematy dobrze byłoby przedstawić na zasadzie kontrapunktu . Na przykład w stosunku do znanych tekstów p Rysiewicza "KRĘTACTW SKARBNIKA PZP...." "O POLITYCE INFORMACYJNEJ ...." dobrze byłoby przedstawić linki pokazujące że KZP stosuje zupełnie inne zasady i obowiązuje tam pełna jawność szczególnie jeśli chodzi o finanse.

Karpacki
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Karpacki »

Kolego "Dominik-Ptak". Zgodnie z sugestią kolegi bardzo chętnie podzielimy się informacjami o których kolega pisze. Na początek proszę potraktować jako dotyczący tego tematu mój post napisany wczoraj na Forum Polanki w temacie "współpraca z samorządem". Myślę że trafnie odpowiada on sugestii kolegi. Więcej na temat tego co robimy w Karpackim Związku Pszczelarzy można dowiedzieć się na naszym Forum do którego łatwo trafić , gdyż na stronie głównej Polanki znajduje się do niego link.
Niemniej także i tutaj możemy odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące naszej działalności.
Zależy nam aby jak najwięcej pszczelarzy poznało całą prawdę na temat spraw dotyczących KZP. Jeszcze nigdy niczego dobrego nie zbudowano na nieprawdzie i insynuacji.
Tak wiec czekamy na pytania a tymczasem pozdrawiamy sylwestrowo i bardzo serdecznie.

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Post autor: dominikptak »

Karpacki pisze:Kolego "Dominik-Ptak". Zgodnie z sugestią kolegi bardzo chętnie podzielimy się informacjami o których kolega pisze. Na początek proszę potraktować jako dotyczący tego tematu mój post napisany wczoraj na Forum Polanki w temacie "współpraca z samorządem"
"Współpraca z samorządem" to bardzo ważny temat szczególnie w kontekście tego co się wydarzyło w Bieczu 30 czerwca ubiegłego roku. To bardzo przykra sprawa, pokazująca zupełny brak świadomosci ekologicznej wśród samorządowców którzy zamówili ten śmiercionośny oprysk. Druga sprawa to umywanie rąk i brak poczucia odpowiedzialności za to co się stało przez magistrat Biecza. Sprawa jest w sądzie i nie wiemy kiedy i jakie padnie roztrzygniecie.
A życie toczy się dalej, pszczelarze muszą (bo to ich sens życia) odbudowywać wytrute pasieki nie czekajac na odszkodowania.
Czy poszkodowani pszczelarze otrzymali pomoc ze strony KZP?
Czy otrzymali w tym roku odklady po za kolejnoscią w satysfakcjonującej ich ilości, może jakaś inna forma pomocy?

Karpacki
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Karpacki »

Szanowny Kolego. Sprawa wytrucia pszczół podczas stosowania odkomarzania w Bieczu jest jeszcze w toku i cały czas jest obserwowana przez Karpacki Związek Pszczelarzy. Tym co nie wiedzą chciałbym przekazać że już dwukrotnie prokuratura odmówiła zajęcia się tą sprawą i procedura z tym związana prowadzona jest przez Koło. W ramach pomocy Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu sfinansował koszt badania próbek wytrutych pszczół. Była to suma około 3000 zł. Udziela się też wsparcia prawnego w prowadzonym postępowaniu. Pomocy w formie dodatkowych odkładów nie udzielano, po pierwsze o pomoc taką Koło nie występowało, a po drugie z puli przyznanej przez ARR nie było by to możliwe. Koledzy z Koła w Bieczu otrzymali taką ilość odkładów jaka przypadała im z podziału wynikającego z przyznanej puli.
Zbyt wczesna pomoc mogła by spowodować podobne efekty o których już wiemy kiedy mieliśmy do czynienia ze szkodami powodziowymi, że w następstwie takiej pomocy odszkodowania odmówiły instytucje do tego powołane.
Procedura jeszcze trwa i od jej zakończenia będzie zależała ewentualna dodatkowa pomoc ze strony Związku.
Pozdrawiam.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Myślę, że dużo trzeba by tutaj pisać na temat KZP.
Wystarczy poszukać po internecie i poczytać.
Ale jak macie czas i ochotę to opiszcie.

Ostatnie akcję, które czytałem i pamiętam:

- Akcja - 100 tysięcy słoików miodu dla uczestników XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych w Lednicy w 2010r.

- Projekt: Pszczoły w służbie człowieka i przyrody w Euroregionie „Tatry”

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Nijak to się ma do tego tematu.

avico

Post autor: avico »

Nieprawda, bo tematem jest "przykład pozytywny".

Czy to nie pozytywny przykład? Nawet przedstawiciele rządu mieli podobne zdanie. Proponuję więcej czasy spędzić przed telewizorem, anie monitorem, bo można rozejść się z rzeczywistością na rzecz urojeń.
Szczególnie kiedy zieleń nicku moderatora zaślepia oczy.

Jak mało trzeba, aby dać się kupić.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

avico pisze:Nieprawda, bo tematem jest "przykład pozytywny".
(...)
O.K.
Niech Ci będzie.
avico pisze:(..)
Szczególnie kiedy zieleń nicku moderatora zaślepia oczy.
(...)
Chyba Ciebie oślepia.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

AVIKO
Ja bym na Twoim miejscu pisał dniami i nocami na forum bo jak wpadnie upragniona cenzura
to jedyną przyjemnością na P mam na myśli pisanie dostanie Ci Przepychanie igieł do inseminacji :DDDDDD
A sezon się zbliża więc czas nie zostanie zmarnowany

avico

Post autor: avico »

BoCiAnK pisze:
AVIKO
Ja bym na Twoim miejscu pisał dniami i nocami na forum bo jak wpadnie upragniona cenzura
to jedyną przyjemnością na P mam na myśli pisanie dostanie Ci Przepychanie igieł do inseminacji :DDDDDD
A sezon się zbliża więc czas nie zostanie zmarnowany
Już mi niedługo przyjdą ostatnie dwa "P" (pierdzieć i przepraszać). W końcu człowiek nie robi się młodszy, oczy nie te, a sama inseminacja przestanie sprawiać przyjemność.

W kwestii ACTA zawsze musimy wyskakiwać przed orkiestrę, bo Cypr, Estonia, Słowacja, Niemcy i Holandia nie podpisały.

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

Gdy słyszałem wypowiedzi zatwardziałych komuchów którzy powinni gnić w więzieniu ..a teraz protestują przeciw inwigilacji za pomocą ACTA to mi się rzygać chce..
jak czytam usłużnego lokaja "Gebbelsa stanu wojennego" któremu też nie podoba się inwigilacja to chce mnie się rzygać w dwójnasób

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

Serdeczne pozdrowienia dla pszczelarzy z miejscowości Dobra Szlachecka pow. Sanok.

[ Dodano: 2012-07-18, 20:21 ]
Czy w powiecie sanockim nie ma pszczelarzy. Z pszczelarskim pozdrowieniem.
Pozdrawiam

Jan Magóra

ODPOWIEDZ