Sezon 2009

Moderator: krzysglo

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Sezon 2009

Post autor: Sara »

Juz jestesmy po rzepaku i po akacji ,która wiatr i dezscz otrzepał z drzew . Miezskam w rejonie w którym rzepak sporadycznie występuje .
Przy tej pogodzie to nie mam rewelacji a nawet jeszcze nie skończyła miodobrania .Trudno powiedzieć ile bedzie miodu - obecnie to jedza ,którys dzien pada co godzinei ,jest zimno.
Pszczoły wchodza w nastroje rojowe ,pomimo ze sa matki roczne -pogoda sprzyja wyjatkowo do takiego zachowania,.Tak w skrucie wygląda w mojej pasiece ,a u kolezanek i kolegów .pozdrawiam Sara

nemrod2
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: nemrod2 »

Witam.Wielkopolska podobnie bida jak u żyda i do tego na akacji pożytki się kończą.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Ja jeszcze czekam na Lipę, ale jak mówi stary pszczelarz P.Lisoń z mojej wioski. Lipa raz na siedem lat...

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

A ja pozytywnie patrzę jak zaczynał padać deszcz to akacjia dopiero ozkwitała a dziś cieplej to przybywa kwiatów z minuty na minute jeszcze oprucz akacji zakwitł oset na łąkach i pszczółki wczoraj latały zimno było mniej intensywne loty ale latały dziś to praca wrze;)
pozdrawiam Marcin

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

U mnie w Ulu też praca wrze - wszystkie dziergają sobie sweterki. :702: Bo już z samymi parasolkami im za zimno latać.

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

No moje też chyba muszą pomyśleć nad sweterkami, najpierw padało ciągle a teraz jak słońce to zimno ;(
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

u mnie zapoiadają ciepło i słonecznie dziś cały czs było zimno ale teraz słoneczko świeci i mam nadieje ,że nie będzie padać;)
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Marcinluter pisze:mnie zapoiadają ciepło i słonecznie dziś cały czs było zimno ale teraz słoneczko świeci i mam nadieje ,że nie będzie padać;)
U nas też niby słoneczko i ciepło, ale wiatr silny.

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

A dzisiaj leje jak z cebra ale moje pszczółki chyba jednak sobie jakieś parasolki skombinowały bo chodzą prawie normalnie ;) tylko gdzie i po co to już nie wiem, nie chciałby powiedzieć;D
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

U mnie na slonsku akacja dała niezle ale mogło byc wiencej bo na wadze było tylko 21 kg a terwz pare dni jest zimno i mpadają ciogle deszcze. Już szerokolistna lipa kwitnie ale jest zimno i nie nektaruje po niedzieli bendzie kwitła wąsko lietna i ma byc ciepło to moze z lipy bendzie nektar a nie lipa. Pozdrawiam miły_marian

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Jak zaczeła kwitnąć akacja to pszyszły wichury czesc kwiatu opadła a potem zaczeło padać i pada do teraz,dzisiaj rano było 9 a teraz jest 12C. Zaczyna kwitnąc wczesna lipa i chyba bę dzie lipa :709: . Jest taż problem z odkładami bo matki muszą wyleciec na lot godowy , a warunki kiepskie .pozdrawiam i czekam na ciepło :685: :685:

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Ja chyba jestem szczęściaż bo jak poddałem młodom matke w niedziele to w czwratek boże ciało się zapłodniła i myślę że w środe powinna składać ajeczka.
pozdrawiam Marcin

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pyndzel »

u mnie na śląsku deszcz wiatr i zimno dziś trochę lepiej ,ogólnie nie ciekawie :632: a zapowiadają dalej opady

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Cisza nikt nie pisze o miodobraniu :709: u mnie już po miodobraniu :714: :714: :714: :714: sezon nie ciekawy,żadnego miodu nie było za dożo od rzepaku do lipy. Jak wygląda sytuacja u koleżanek i kolegów z miodem .Podobnie czy może dobrze.pozdrawiam Sara

mariuszm
Stukacz
Stukacz

Post autor: mariuszm »

Niestety podobnie, czekam jeszcze na nawłoć ,już pojedyncze rośliny zakwitają myślę jak pogoda dopisze to jeszcze trochę miodu się weżnie no i rodziny zrobią zapasy pyłku na rozwój wiosenny
Pozdrawiam Mariusz

ODPOWIEDZ