Wiosna 2010

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

Wiosna 2010

Post autor: nemo »

dzisiaj zrobiło sie ciepło w cieniu było 15 stopni wszystkie rodziny zrobiły oblot zimowałem 5 rodzin i wszystkie wyszły na oblot z czego jest zadowolony jedna rodzina nie bardzo sie kwapiła do wyjścia ale osłuchałem i równo brzęcza spokojnie więc chyba jest w porządku,co prawda dwie rodziny już dwa tygodnie temu był ładny dzień wykonały częściowy oblot.
na przegląd sie zdecydowałem poczekam jak utrzyma sie jutro taki dzień lub pojutrze to trzeba będzie sprawdzić zapasy,aw kazdym raziewymienić dennice by ulżyc im w pracy bidulki po oblocie zaczęły wynosic osyp ale zrobiło sie wietrznie i postanowiłem nic nie robic,
ciekawe czy to ocieplenie sie utrzyma?
Pozdrawiam Władek

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Tylko pozazdrościć u mnie zima trzyma jak nigdy ... ale myślę że już tuż tuż
Radek73

marcin
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: marcin »

U mnie do pierwszego oblotu jeszcze daleko a zima nie odpuszcza więc dobrze bedzie jak warunki do pierwszego oblotu pojawią się pod koniec marca mam nadzieję że zimowla przebiegnie pomyślnie :690:

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

Post autor: nemo »

Sniegu jeszcze sporo,jatez mysle że to jeszcze nie wiosna,przed chwila patrzyłem na termometr było +5 ale jak długo tak bedzie to nie wiem,gdyby to był marzec ! :706:
Pozdrawiam Władek

marcin
Stukacz Junior
Stukacz Junior

A czy nie jest tak że jak leży snieg to pszczoły tracą oriętację i wpadają w niego i giną. W starych podręcznikach były zalecenia żeby pasieczysko przed oblotem zaczerniać żeby własnie temu zapobiegać.

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

jasne że tak trzeba robić ... ja mam popiół z węgla brunatnego i nim posypuję w koło uli przy nawet przy małym słońcu śnieg topnieje ... teraz jest go jednak tyle że musiałbym chyba razem z żarem posypywać ... :685: :685: :685:
Radek73

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

U mnie wczoraj w Limanowej przy temperaturze w cieniu +11C, bezwietrznej i bardzo słonecznej pogodzie pszczoły dokonały oblotu z wszystkich uli. Ja niczym przed ulami nie ścielę, pszczoły siadają na śniegu, po chwili te zdrowe się podrywają do lotu, chore zostają
Telefonowali do mnie koledzy z okolicy - u nich też były obloty, choć to nie halny.

Pozdrawiam Stanisław Z.

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

U mnie też po oblocie przy + 12. W słońcu trochę więcej. Na śniegu nie sypanym niczym pozostało może 30 pszczół, reszta spokojnie wróciła do uli. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-02-19, 19:34 przez Obelnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Wacław Białogłowicz

euro75
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: euro75 »

witam ja tez wygladam pierwszego oblotu jak zbawienia niemoge sie doczekac!bo człowiek zyje w niepewnosci w sumie niema jeszcze upału ale temperatura kolo zera tylko słonce mało wyglada jak nie mgła to pochmurno i nic niewiadomo mam nadzieje ze bedzie wszystko ok!!!

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

Kolego euro75 spokojnie oblecą się. Jak podskoczy temperatura do 10 - 11 to się doczekasz. Pozdrawiam
Wacław Białogłowicz

Piotr Nowotnik

Re: Wiosna 2010

Post autor: Piotr Nowotnik »

nemo pisze:dzisiaj zrobiło sie ciepło w cieniu było 15 stopni wszystkie rodziny zrobiły oblot zimowałem 5 rodzin i wszystkie wyszły na oblot z czego jest zadowolony jedna rodzina nie bardzo sie kwapiła do wyjścia ale osłuchałem i równo brzęcza spokojnie więc chyba jest w porządku,co prawda dwie rodziny już dwa tygodnie temu był ładny dzień wykonały częściowy oblot.
na przegląd sie zdecydowałem poczekam jak utrzyma sie jutro taki dzień lub pojutrze to trzeba będzie sprawdzić zapasy,aw kazdym raziewymienić dennice by ulżyc im w pracy bidulki po oblocie zaczęły wynosic osyp ale zrobiło sie wietrznie i postanowiłem nic nie robic,
ciekawe czy to ocieplenie sie utrzyma?
+15*C?????? Czy to aby nie za dużo? Gdzie, w którym rejonie tak skoczyła temperatura? Pewien jesteś że aż +15 było? Powyżej, jakiej temperatury pszczoły wychodzą się oczyścić? +6 już? Pytam, bo nie wiem, kiedy ja mam jechać do swoich...

marcin
Stukacz Junior
Stukacz Junior

U mnie dziś przy tęperaturze +7 C moja najsilniejsza rodzina zrobiła oblot taki częściowy bo może ze 20 pszczół wyleciało i większość zgineła nie wiem czy się cieszyć czy płakać, w pozostałych jak na razie spokój

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

a ja jeszcze muszę na oblot poczekać tylko z niektórych uli wypryskiwały pojedyncze pszczoły u mnie jest zbyt niska temperatura
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

jony123
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: jony123 »

a u nas w bieszczadach jest temperatura zerowa i nic się jeszcze nie dzieje

karolina6691
Obserwator
Obserwator

Post autor: karolina6691 »

u mnie 4,5 stopnia dzis bylo ,pelna odwilz,ale jak znam u mnie po ok.2 tygodni od pierwszych oblotach w innych czesciach polski tj,ok,4marca powinien nastapic :

ODPOWIEDZ