Poddawnie matki

Moderator: krzysglo

kfiatuś
Nieśmiały
Nieśmiały

Poddawnie matki

Post autor: kfiatuś »

Witam, jak najbezpieczniej poddać matkę czerwiącą do rodziny, która juz dłuższy czas pozostawała bez czerwienia. W ulu może znajdować sie młoda matka, ponieważ widziałem równo wygryziony matecznik. Niemniej jednak nie znalazłem jajeczek. Myślę, że matka mogła się nieunasiennić, w terminie wygryzienia była brzydka pogoda. Więc jak albo czy mogę poddac matkę czerwiącą do tej rodziny? Rodzina narazie jest bardzo silna i ma dostatek zapasu.

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

a kiedy widziałeś ten wygryziony matecznik?? matka zaczyna czerwić dwa tygodnie po wygryzieniu, jeśli chcesz poddać nową musisz znaleźć i zabić tą ktora jest w ulu.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

kfiatuś
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: kfiatuś »

no bedzie dobre dwa tygodnie temu

mendalinho
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: mendalinho »

kfiatuś, znajdz i pod but z nia zanim zacznie czerwić.Jak sie rozczerwi to bedzie wiekszy problem z poddaniem :688:
bzzzzy

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Ja bym nie pod bud jak znzjdziesz to daj ją do klateczki z pszczołamy tak do rezerwy daj ją na powałkie do inej rodziny. Jak nie znajdziesz to podaj nową matkie do klareczki bez świty i obserwój przez chwile jak pszczoły się zachowują sie do niej. Jak chcą ją karmic to odbezpiecz dojscie do ciasta i one same ją uwolnią. Pozdrawiam miły_marian

wycior
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: wycior »

Witam kolegów. Trochę odswieżę temat moją wypowiedzią. Wymieniłem 13.09 matkę dwulatkę czerwiącą na młodą czerwiącą. Zastosowałem swój, dla niektórych ryzykowny spopsób. Zabrałem po południu matkę i od razu poddałem w klateczce nową. W klatce nie było ciasta cukrowego. Pszczoły są w trakcie podkarmiania. Klatkę z kilkoma pszczołami pozostawiłem otwartą/ wejscie na jedną pszczołe, ciasne/. Zaglądam następnego dnia i stwierdzam ze nową matkę przyjęły. Widziałem na plastrze ze świtą. Nadmieniam, że matka była wyjęta z innego ula, w którym do dnia pobrania jej czerwiła. Sposób często stosuje i w według moich obserwacji jest w 90% skuteczny. Polecam i pozdrawiam

birkut

Post autor: birkut »

mozna tez tak -znalezione w prasie -

nie wyrazam zgody na przenoszenie pstu oraz podawanie adresu linku na forum amrozji
Załączniki
Obraz 416.jpg

Fringilla
Stukacz
Stukacz

Post autor: Fringilla »

A może to "kompot" ,ale to chyba zabronione? :690:

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz

Post autor: Cordovan »

birkut pisze: nie wyrazam zgody na przenoszenie pstu oraz podawanie adresu linku na forum amrozji
Zgody możesz nie wyrażać i jako autor postu możesz sobie zastrzec (prawnie po złożeniu odpowiednich wniosków w danym urzędzie swojego miasta) zdjęcie ale by podać na forum Ambrozji link do tego tematu nie masz wpływu niestety bo link podawany jest do danego tematu a nie do twojego postu a do tematu na ogólnym forum nie masz żadnych praw autorskich więc bzdur nie wypisuj. Więcej takich skanów poproszę, będę wklejał na forum Ambrozji linki fo tych skanów. :701:

ander

Post autor: ander »

Cordovan pisze:Więcej takich skanów poproszę, będę wklejał na forum Ambrozji linki fo tych skanów. :701:
No i po co te złośliwości? No po co? I kto tu zaczyna...

birkut

ander co się dziwisz , prostak zawsze pozostanie prostakiem

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

birkut pisze:mozna tez tak -znalezione w prasie -

nie wyrazam zgody na przenoszenie pstu oraz podawanie adresu linku na forum amrozji
Panie Birkut a nasz Pan zgodę Autora tego tekstu czy jak to można nazwać skanu zdjęcia
przestał by Pan wreszcie siać zamęt robisz Pan więcej niepotrzebnego zamieszania jak wartość przedstawianego obrazka Jest Pan złośliwy do szpiku kości nie wiem czy sprawia Panu satysfakcję mącenia ale jest Pan typowym przykładem złośliwca chłop żywemu nie przepuści

birkut

123 mam zbyteczną puszkę smaru chcesz? nie bedziesz misiał na sucho wchodzić komuś do d..ywazeliniarzu ,
a zgode tego pana przesle ci po mojej smierci bo tem juz nie zyje moze gdzies go spotkam w zaswiatach, jeszcze cos chcesz? bo jak nic to ew gebe szmata a nie słowo birkut

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

birkut pisze:123 mam zbyteczną puszkę smaru chcesz? nie bedziesz misiał na sucho wchodzić komuś do d..ywazeliniarzu ,
a zgode tego pana przesle ci po mojej smierci bo tem juz nie zyje moze gdzies go spotkam w zaswiatach, jeszcze cos chcesz? bo jak nic to ew gebe szmata a nie słowo birkut
Kultury człowieku to cię nikt nie nauczył i nie nauczy nawet jej nie wyssałeś z kozim mlekiem

birkut

no cóz z kulturą to ja ide do ludzi a nie do ch....ty

[ Dodano: 2010-09-24, 21:42 ]
adminie, prosze zamknąc temat nie mam zadnego zamiaru urzerać sie z przybyszami z ambrozji tam juz nie mają startu bo kazdy im skacze na tzw. łeb wiec łażą po innych forach i szukają zaczepki, do osob tych zaliczam admina ambrozji cordowana i jakiegos chłopka roztropka 123

[ Dodano: 2010-09-24, 21:58 ]
kolego kfiatus , poczytaj sobie tutaj
zacznij od ostatniego

nie zgadzam sie aby moje posty i skany były przenoszone na forum ambrozji
Załączniki
Obraz 418.jpg
Obraz 419.jpg
Obraz 420.jpg

ODPOWIEDZ