jak postepowac w przypadku biegunki

Moderator: krzysglo

mati19852012
Nieśmiały
Nieśmiały

jak postepowac w przypadku biegunki

Post autor: mati19852012 »

Witam koledzy
mam kilka pytan odnosnie konca zimowli i wystapienia biegunki

czy czesto zdaza Wam sie biegunka po zimowli ? i jak wtedy postepujecie z taka rodzina

u mnie w tym roku w jednej rodzinie juz wiem ze wystapila bo ma poplamione wylotki
reszta rodzin zdrowa
co byscie poradzili ?

pozdrawiam

[ Dodano: 2013-02-28, 20:19 ]
Wasze pszczolki zawsze wychodza z zimowli w 100% zdrowe ?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Biegunka występuje prawie zawsze w rodzinach słabych to też sądzę że i w tym przypadku tak jest.
Proponuję zajrzeć do niej przy najbliższej okazji i jeśli ta rodzina, jest na tyle silna, by dać sobie radę z rozwojem to radziłbym przesiedlić ją do czystego ula i na nie zabrudzone kałem ramki z zapasem
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Ja bym jeszcze bym dodał czy nie stukałeś do tej rodziny w czasie zimowli czy ta rodzina żyje. Albo na jesieni dałeś juz stary syrop albo z fermentowany. Przyczyn jest bardzo dużo ze pszczoły mają biegunkie. Jak radzi ci kolega ta rodzina w pierwszej kolejnosci musi byc przejzana. Może bendziesz znał przyczyne tej biegunki i napiszesz nam. Pozdrawiam miły_marian

mati19852012
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mati19852012 »

w ule nie stukalem wiadomo ze to przynosi wiecej szkody jak pozytku a karmione byly gotowym syropem i tylko jedna rodzina a malo tego najsilniejsza !!!

dkrzysztof10
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: dkrzysztof10 »

przyczyn biegunki jest wiele hałas w pasiece , złe ułożenie plastrów na zimę , zły pokarm niestety tego do końca nikt nie rozpoznał. przesiedlić w czysty ul podkarmić ciepłym syropem i żeby pszczoła miała ciepło
Jak rozdaję chleb biednym, to nazywają mnie świętym,
a jak pytam się dlaczego biedni nie mają chleba, mówią - komunista

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

jeśli do ula jeszcze nie zaglądałeś i nie wiesz jaki jest stan rodziny, to wiedz, że jeśli jest niska temperatura powiedzmy 10*C a pszczoły starają się zrobić oblot, to i silna rodzina zabrudzi nawet cały ul nie tylko poplami
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Adi
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Adi »

a ja stawiam na nozeme, z którą walczyć jest bardzoooo ciężko. Jak obejrzysz plastry z tej rodziny to daj znać jak wyglądają. I jeszcze jedno pytanko nie było u Ciebie może późnej spadzi? trójcukry też nie są trawione przez pszczoły... może to właśnie efekt tego jest... warto by przy najbliższej okazji ciepłym syropem je podratować i jak koledzi mówią przesiedlić na nowy czysty ul.
Z pytaniami walić jak w dym =)
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie /o Zarzeczewo

Sprzedaż matek lini car Kujawska. zapraszam do kontaktu adrian.stankiewicz@kpodr.pl

ODPOWIEDZ