poczytajcie CIEKAWE

Moderator: krzysglo

lukasz1905
Stukacz Junior
Stukacz Junior

poczytajcie CIEKAWE

Post autor: lukasz1905 »

początkujący

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Bardo polecam przeczytać. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: maniek1 »

PIH badała miód oferowany w handlu. Okazało się, że część pozyskiwana jest ze sztucznych kwiatów. Martwimy się o pszczoły, i słusznie. A co oferuje część naszych kolegów?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

to to napisał brukowiec '' Fakt '' jak to czytałem to mdło mi się robiło było zdjęcie pszczelarza lecz znając praktyki dziennikarzy to sądzę że z tego co tam napisali to najwyżej 5% tego co ten pszczelarz powiedział a reszta to wyssane z palca np że pszczoły miód robią z pyłku :704: na takie artykuły. Przypuszczam że PIH dobrał się do ziołomiodów i teraz afera że miody są fałszowane a dokładniej to napisane było że syrop z cukru jest mieszany z miodem.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

ale to co pisze -maniek1-o PIH było trzy dni temu w telewizji chyba w tvn[nie pamiętam]
muszę dodać że;ci kontrolrzy na tych sklepach nie znaleźli,,prawdziwego miodu,,a na forach jakby zmowa milczenia-czyżby tylko dwóch oglądało telewizję

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

tv nie oglądam bo mnie te p........ne reklamy dobijają oraz ciągłe jakieś afery i bitwa o stołki a nic dla ludu.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

SKapiko pisze:tv nie oglądam bo mnie te p........ne reklamy dobijają oraz ciągłe jakieś afery i bitwa o stołki a nic dla ludu.
za niedługo wybory to wtedy bedzie lud doceniony bo o głosy bedą sie bić ale po wyborach kurz opadnie i wielkie reformy zejdą na bocznice a polityka spokoju i robienia szopki rozpocznie sie i nie tylko na Świeta BN.... OJ przykre ale jak lud bedzie rowśczeczony to coś zaczną robic ..
pozdrawiam Marcin

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

szkoda że o te głosy nie będą się bić z kałachem w ręku w tedy bardzo dużo dla ludu by zrobili.

aga9611
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: aga9611 »

Osobiście nie wierzę aby w sklepie był sprzedawany czysty miód bez dodatku sztucznego,to jedna strona medalu ,a druga to taka co robią podkarmiaczki w ulach pod koniec czerwca?Tak zwany pszczelarz wywiózł ule na polanę ok. 30 szt.zajrzałam z ciekawości do jednego jaką ma siłę rodzin ,a tu w każdy ulu podkarmiaczki czyżby wykorzystywanie pszczół do mieszania syropu z nektarem.

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Aga ....w niedżwiedzia się zabawiasz i zaglądasz do cudzych uli ... :692: :692: :692: bardzo nie ładnie . może koleś zrobił odkłady i je podkarnił jednocześnie wywożąc z pasieki w celu nie powracania pszczoły lotnej ......nie wszyscy sprzedają badziewie ....... Pozdrawiam
Radek73

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Co do miodu jak to Radek nazwał "badziewie" to w hipermarkietach to moze być bo oni skupuja od dużych firm a te firmy maja labolatoria i odciogają to co jest najlepsze w miodzie a szajs sprzedaja po niskich cenach i klijent zobaczy niska cenę i badziewie kupuje. Pszczelarz nie kupi labolatorium i nie odciognie tych składników co poprawiają zdrowie. Pozdrawiam miły_marian

euro75
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: euro75 »

ale taki miód z super marketu niema ani wygladu ani smaku prawdziwego miodu!!!pozdrawiam wszystkich!a tak przy okazji to co myslicie o tegorocznej zimie i zimowli pszczol?

aga9611
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: aga9611 »

Jeżeli jeden tak robi , to nie znaczy że wszyscy, mam nadzieję że większość prawdziwych pszczelarzy gospodaruje uczciwie.Dopiero kilka lat posiadam pszczoły, możliwe że nie doganiam tych ; towarowców; ale gdy słyszę ile to miodu nie wyciągnęli z jednego pnia to mam wrażenie że moje pszczółki są bardzo leniwe! Pozdrawiam.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

pszczelarze sumienie mają czyste,bo gdzieś wyczytali że pszczołom na przezimowanie daje się 20kg cukru,po każdym miodobraniu5kg odbierają4razy=40kg,no i ztąd się bierze ta wydajność miodowa z sacharozą,no a jak kiedyś dawali kartki na cukier to profesorowie stwirdzili że pszczoły w ciągu roku zjadają 6kg cukru[ale to był socjalizm]

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pyndzel »

Nie wyobrażam sobie sprzedać tz. badziew mieszkam w małej miejscowości jedna wpadka i jestem spalony!!! Każdy pracuje na swoją opinie ci co chodzili z wiadrami syropu latem jedzą go teraz sami!

ODPOWIEDZ